Bio je ovo šesti uzastopni poraz Hrvatske u polufinalima - Monitor.hr
28.01.2017. (07:46)

Loši pod pritiskom

Bio je ovo šesti uzastopni poraz Hrvatske u polufinalima

Poraz od Norveške u polufinalu Svjetskog prvenstva u Francuskoj bio je šesti uzastopni poraz hrvatskih rukometaša u polufinalu na velikim natjecanjima – posljednji put do finala su stigli 2010. na Europskom prvenstvu u Austriji. “Ponosan sam na ovu borbu… Zlaja je naša mala mašina i ima punu podršku svih igrača”, rekao je kapetan Domagoj Duvnjak poslije utakmice i Horvatovog promašaja u 60. minuti pri 22:22 (video). “Nikad nisam imao priliku pucati tako važan penal, no to nije opravdanje za promašaj. Teško mi je što sam fulao”, rekao je Horvat. Danas Hrvatska igra protiv Slovenije za broncu (u 20:00).

Slične vijesti

26.01.2021. (10:30)

Druga liga

Červar nakon debakla od Danske: Ovo nije neuspjeh nego realno stanje

Lino Červar nakon teškog poraza od Danske 26:38 ušao je u korijen problema – mala smo baza, mala zemlja, trebamo ulagati više u razvoj novih igrača, uložiti vrijeme da dođu novi igrači koji će nositi reprezentaciju. Moramo pomoći našim klubovima. Ljudi nama žele zlato iz ljubavi, ali to je nerealno. Trebamo pomagati svoje klubove kako bismo izgradili neke nove heroje. HRT

30.01.2018. (22:25)

Mirza Džomba o rukometnoj reprezentaciji: Treba naći šestoricu igrača koji mogu odigrati 45 minuta u kontinuitetu u obrani i napadu. Rukomet ide naprijed i sve se manje vremena gubi za promjene tijekom same utakmice. Dakle trebamo puno igrača tipa Marić, koji igraju i obranu i napad. Imamo kreaciju, nemamo snagu, ali zato brzinom možemo nadoknaditi tu snagu

23.01.2018. (18:30)

Hrvatska će se plasirati u polufinale Eura ako u posljednjem kolu u srijedu u Areni pobijedi Francusku ili odigra neriješeno

18.01.2018. (22:01)

Sindrom straha od pobjede

Hrvatska:Bjelorusija 25:23, na kraju visjela pobjeda

Hrvatska je pobijedila Bjelorusiju 25:23 u prvoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva, iako je na kraju bilo tijesno. U prvom poluvremenu Hrvatska je imala i 5 golova prednosti i završilo je 15:12. Drugo poluvrijeme prednost i +4, ali onda pred sam kraj Bjelorusija izjednačuje na 23:23, Cindrić zabija za 24:23 i Bjelorusija ima napad za izjednačenje, ali pravi prekršaj. Kopljar zabija u posljednjoj sekundi za 25:23. Forum.hr naveliko komentira utakmicu, pitaju se dokle može ovakva Hrvatska.

16.01.2018. (22:07)

Poraz: Hrvatska-Švedska 31-35

Prvi poraz Hrvatske na europskom prvenstvu – izgubili od Švedske 31:35. Šveđani su bolje krenuli – imali na početku 5 golova prednosti, Hrvatska smanjila na kratko na minus 2, no Šveđani se vratili na 5 razlike i prvo je poluvrijeme završilo 17:12. Obrana slabo igrala, u napadu Cindrić blokiran, golove davali s krila i iz sedmeraca. U drugom poluvremenu dodatno pali – u 41. minuti bilo 26:18, a tek u posljednjih 5 minuta hrvatski igrači malo “stisnuli” i smanjili na minus 4 gola. Forum.hr

16.01.2018. (18:43)

Lino Červar s popisa igrača skinuo Mirka Alilovića prije posljednje utakmice u skupini, protiv Švedske; Alilović nije ni među 20 najboljih vratara na turniru i u dvije utakmice skupio je samo šest obrana

13.01.2018. (21:59)

Često bolje igramo nad nema najboljeg...

Duvnjak ima hematom i ozljedu, otpao za prvi krug prvenstva

Utvrđena je ozljeda i hematom na mišiću lista desne noge Domagoja Duvnjaka – objavio je šef liječničkog tima hrvatske rukometne reprezentacije dr. Krešimir Rotim. Počela je fizikalna rehabilitacija, a izbornik Červar je rekao da je Duvnjak sigurno otpao za prvi krug natjecanja pa je pozvao splitsku publiku da dođe podržati reprezentaciju protiv Islanda. Umjesto Duvnjaka u reprezentaciju ulazi Denis Buntić. “Ne može on biti spreman ako je na turnir došao nakon sedmomjesečne pauze” – komentiraju Duvnjakovu ozljedu na Forum.hr-u. Monitor.hr

12.01.2018. (22:02)

Ispao malo jači trening

Hrvatska pobijedila Srbiju 32:22

Hrvatska je pobijedila Srbiju 32:22 u svojoj prvoj utakmici rukometnog prvenstva, odigranoj u Splitu, u rasprodanoj Spaladium Areni. Mirko Alilović proglašen je igračem utakmice, a istaknuo se i Luka Stepančić nizom od pet golova u prvom poluvremenu. Pobjedu je pred kraj pokvario prizor Domagoja Duvnjaka kako leži na parketu, nije još jasno zašto. Sljedeća utakmica Hrvatske je protiv Islanda u nedjelju u 20.30. Forum.hr

11.01.2018. (16:05)

Lilolada

Červar odabrao 16 igrača za Europsko prvenstvo, sutra prva utakmica

Dan uoči početka Europskog prvenstva u rukometu u Hrvatskoj izbornik Lino Červar objavio je popis 16 imena koji će nastupati na Euru. To su vratari Mirko Alilović i Ivan Stevanović, desna krila Ivan Čupić i Zlatko Horvat, lijeva krila Manuel Štrlek i Lovro Mihić, kružni napadači Igor Vori i Željko Musa, lijevi vanjski Domagoj Duvnjak, Marko Mamić, Stipe Mandalinić i Jakov Gojun, srednji vanjski Luka Cindrić i Igor Karačić, te desni vanjski Marko Kopljar i Luka Stepančić. Hrvatska prvu utakmicu igra sutra, u petak u 20.30 protiv Srbije, u Splitu (prijenos na RTL-u). Na Forum.hr-u zagrijavanje za prvenstvo. Monitor.hr

05.12.2017. (16:29)

Izbornik Lino Červar objavio popis igrača za europsko rukometno prvenstvo koje se u siječnju održava u Hrvatskoj: Imamo sedam mladih i pet novih igrača te njih devet koji su visoki preko dva metra. To je bitno!