Bolt osvojio broncu u oproštajnoj utrci na 100 metara u Londonu - Monitor.hr
06.08.2017. (12:35)

"Nekad ne dobijemo ono što želimo"

Bolt osvojio broncu u oproštajnoj utrci na 100 metara u Londonu

Usain Bolt osvojio je samo broncu u oproštajnoj utrci na 100 metara u Londonu, gdje se održava Svjetsko prvenstvo u atletici. Najbolji sprinter u povijesti i svjetski rekorder bio je malo sporiji (9,95) od Christiana Colemana (9,94) i pobjednika Justina Gatlina (9,92). Jamajčanin je ranije najavio kraj karijere, a sada i otkrio što ga je koštalo zlata u posljednjoj utrci: “Pokušao sam biti najbolji što mogu, to sam i bio, ali je to bilo dovoljno za treće mjesto. Ubio me loš početak. Nametnuo sam sebi pritisak. Znao sam da ću imati problema ako ne uđem u trku rano i opteretio sam se time”. Index

Slične vijesti

16.09.2018. (17:30)

Siguran na tlu i bez njega

Održana prva utrka na stazi bez gravitacije – pobijedio Usain Bolt

U zrakoplovu koji omogućava kratkotrajni boravak u prostoru bez gravitacije održana je trkačka utrka – a pobjednik je bio legendarni Usain Bolt. Protiv njega su se utrkivali astronaut Europske svemirske agencije Jean-François Clervoy i francuski dizajner Octave de Gaulle. Dobro su se i držali prvu polovicu utrke, na okretu izgubili vrijeme. Scroll.in

25.01.2017. (17:21)

Usain Bolt ostao bez jedne od svojih devet zlatnih medalja s OI nakon što je Nesta Carter, član štafete 4x100m s Ol u Pekingu 2008, pao na doping testu

09.11.2016. (23:58)

Bolt želi postati nogometaš: Da me Mourinho pozove, odmah bih došao u United

20.08.2016. (14:50)

Munja s Jamajke

Bolt zlatom u štafeti kompletirao treći olimpijski hat-trick

Jamajčanski trkač Usain Bolt osvojio je svoju treću zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, uz pomoć kolega slavivši u štafeti 4×100 metara. Ostvario je tako svoj treći olimpijski hat-trick, ponovivši uspjeh koji je postigao na Olimpijskim igrama u Pekingu (2008.) i Londonu (2012.). Nakon utrke je našao vremena da pohvali i Lijepu našu. „Uvijek je prekrasno kad dođem u Zagreb. Hrvatska je mala zemlja, ali Hrvati su divni i dali su mi puno ljubavi. Hvala vam na podršci, to mi puno znači“, rekao je Bolt. Večernji

15.08.2016. (08:35)

Bolt prvi na 100 metara, treći put zaredom

Jamajčanski sprinter Usain Bolt treći je put zaredom osvojio naslov olimpijskog pobjednika na 100 metara u Rio de Janeiru. U finalu je trčao 9.81 sekundi i tako za osam stotinki nadmašio srebrnog Amerikanca Justina Gatlina, a broncu je osvojio Kanađanin Andre De Grasse s 9.91. Inače, nije to bilo samo još jedna utrka – pet sati prije na Olimpijskom stadionu oglasio se rog i krenulo je odbrojavanje do “velikog događaja”. Prije Bolta jedino je Carl Lewis više puta osvajao olimpijsko zlato na 100 metara, no on “samo” dvaput. 30 mu je godina. Yahoo!

29.08.2015. (00:07)

Bolt sa smiješkom prihvatio dar od kamermana koji mu je ‘uklizao’ tijekom slavlja

27.08.2015. (17:55)

Munja ponovno udarila

Bolt uništio konkurenciju u Pekingu, uvjerljiv na 200 metara

Nakon što je na Svjetskom atletskom prvenstvu u Pekingu u nedjelju osvojio zlato u utrci na 100 metara, Jamajčanin Usain Bolt konkurenciju je pomeo i na dvostruko dužoj stazi. Njegovih 19,55 sekundi najbolji je rezultat sezone na svijetu, a pobjeda će biti još i slađa ako se uzme u obzir da je drugo mjesto pripalo Amerikancu Justinu Gatlinu, koji je u Peking stigao kao prvi sa svjetskih ljestvica. Boltu je ovo 10. zlato sa svjetskih prvenstava. Sportske novosti, Index

23.08.2015. (16:04)

Nedodirljiv

Usain Bolt potvrdio da je i dalje najbrži čovjek na svijetu!

Usain Bolt pobijedio je u finalu utrke na stotinu metara u sklopu Svjetskog atletskog prvenstva u Pekingu s vremenom 9.79 sekundi i stigao do svog 15 zlata i 16. medalje na najvećim natjecanjima! Justin Gatlin završio je drugi sa samo stotinkom zaostatka, a Kanađanin De Grasse i Amerikanac Brommell završili su treći s vremenom 9.911 sekunde. Pritom im vjetar nije pomogao jer “udarao” ih je u prsa brzinom od 0.9 metara u sekundi. Večernji, Guardian