Bio je ovo drugi međusobni susret Čilića i Soderlinga i druga pobjeda švedskog igrača.
Čiliću je nastup u finalu turnira u Marseilleu bio prvi finale ove godine, a deveti ukupno u karijeri, no ostao je na pet osvojenih turnira.
Soderlingu je trijumf u Marseilleu deveti osvojeni turnir u karijeri, a već treći ove godine. Bio je pobjednik u Brisbaneu početkom godine i u Rotterdamu prošloga tjedna.
Čilić je odlično otvorio susret, te je odmah u prvom gemu oduzeo servis Soderlingu. No, tu prednost nije uspio zadržati, Šveđanin je vratio "break" izjednačivši na 4-4, pa je o pobjedniku prvoga seta odlučivao "tie-break". Čilić je u odlučujućoj igri stalno bio u prednosti, a iskoristio je tek petu set-loptu.
Ključni trenutak u drugom setu zbio se kod rezultata 3-3. Čilić je servirao nakon što je vratio "break" zaostatka, te je imao tri prilike za vodstvo od 4-3. Nažalost, nije ih iskoristio dok je Šveđanin realizirao svoju prvu priliku za "break" prilično sretno vraćenim servisom. Drugi je set završio još jednim Čilićevim izgubljenim servisom, a pritom naš igrač nije osvojio niti jedan poen.
U trećem setu Soderling je dominirao u gemovima na svoj početni udarac, u pet je gemova ispustio tek dva poena, dok je konstantno prijetio Čilićevom servisu. Čilić je uspio kod zaostatka 0-1 spasiti dvije "break-lopte", ali nije uspio spasiti 0-40 kod rezultata 2-3, pa je Šveđanin stigao do ključne prednosti.
FINALE:
Robin Soderling (Šve/1) - MARIN ČILIĆ (HRV) 6-7 (8), 6-3, 6-3 (H)
Nedjelja, 20.02.2011.
ATP Marseille: Soderling u finalu bolji od Čilića
Hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio osvojiti ATP turnir u Marseilleu, bolji od njega je u finalu bio prvi nositelj Šveđanin Robin Soderling sa 6-7 (8), 6-3, 6-3 nakon dva sata i šest minuta igre.

