
Zagrebački koncert grupe ''Bajaga i Instrukori'' održan je u krcatoj KD Dražen Petrović (foto: Vedran Tolić)
Publika se brzo ''zagrijala''
Rijetko tko je sinoć ostao ravnodušan na vrlo energični i, moglo bi se reći, emotivan nastup odličnog Bajage i njegovih Instruktora. Tome uostalom svjedoči rasplesana i raspjevana publika. S obzirom na dugi vijek trajanja benda, tako su u publici prevladavala sva godišta, doslovno od 6 pa do 66 godina.
Koncert je bio najavljen za 20 sati, ali je počeo sa dvadeset minuta zakašnjenja. Prva pjesma, koja je već lagano počela zagrijavati publiku, bila je ''Od kada tebe volim''. Nakon toga je uslijedio burni aplauz posvećen Bajagi, koji se zahvalio Zagrebu i rekao kako je ovo ''vrlo poseban koncert za sve njih''. Za početak koncerta bi se moglo reći da je bio vraćanje u neka starija vremena, stoga su i izvođene takve pjesme. Povratak u ta vremena nastavljen je s još dvije pjesme u nastavku, koje su dobro zagrijale atmosferu u dvorani.
Bajagin gitarist oduševio publiku
Euforija je nastala pri izvođenju pjesme ''Život je nekad siv, nekad žut'', za koju se odmah znalo da će proći s oduševljenjem od strane publike. No, gitarist Žika Milenković napravio je možda ''potez dana'' kada je počeo skidati gornje dijelove odjeće, što je izazvalo oduševljenje kod ženskog spola. Ostavši u bijeloj majici – tek tada nastalo je pravo oduševljenje, jer, naime, na majici je pisalo ''I love Zagreb''. Zbilja lijepa gesta, a i isto tako lijep način za osvajanje publike.
Gosti puni pogodak
Prva gošća bila je Aleksandra Kovač, čiji početak zbog sitnih problema nije bio sjajan, ali je to sve skupa bilo simpatično izvedeno. Naime, imala je određenih tehničkih problema, pa nije mogla početi sa sviranjem, ali je sve ubrzo otklonjeno. Aleksandra Kovač odsvirala je i otpjevala, kako kaže, njoj jednu od ljepših Bajaginih pjesama, pod imenom ''Poljubi me''. Lijepa zelenkasta haljina odlično joj je pristajala, ali joj još bolje pristaju njezine glasovne mogućnosti. Sve u svemu, iako je većini gošća bila anonimna, i više nego dobro je odradila svoj posao.
Drugi gost na koncertu bio je Dejan Čukić, nekadašnji standardni član grupe ''Bajaga i Instruktori''. Točnije, član benda s početka karijere, a ovo je bio njegov prvi nastup nakon čak 22 godine, tako da je taj podatak sasvim dovoljan. Ono što je krasilo Dejana Čukića, bilo je jednako kao i s prvom gošćom, perfektan glas, s tim da je uz to imao i vrlo energičan nastup skačući po pozornici. Pjesma koju je otpjevao bila je ''Marlena'', a stvarno je bilo zanimljivo pratiti njegove pokrete i ponašanje, ali i slušati prelijepi glas.
Dva bisa
Nekako smo bili dojma da su se veliki hitovi čuvali za drugi dio koncerta, a tako je zapravo i bilo, te je sve počelo s pjesmom ''Sa druge strane jastuka''. Stoga su nakon toga slijedili najveći hitovi poput ''Plavi safir'' i mnogi ostali, a zbilja bi bilo bespotrebno sve detaljno nabrajati. Dakako, na maloprije spomenutu pjesmu je u dvorani nastao totalni kaos, jer, to je možda pjesma koja obilježava Bajagu i po kojoj je poznat.
Službeni dio koncerta završen je u 22.30 sati, što znači da su dva sata odsvirana bez prestanka, a i publika je, kao što se može vidjeti iz prethodnih redaka, vidno uživala. Prvi bis počeo je pjesmom ''Tamara'', a nastavljen je ''Ruskim vozom'', te završen s ''Moji drugovi''. Kroz pjesme je u više navrata Bajaga zahvalio publici i rekao da se čovjek ponosno osjeća kada mu ovoliki broj ljudi plješće. Na drugom bisu odsvirane su još dvije pjesme za kraj odlične koncertne večeri. Svjetla su se upalila točno u 23 sata, a svima je bilo jasno da je koncert tada završen.
Noć za pamćenje
Kada se sve podvuče, može se reći da je ovo bio jedan od boljih koncerata u zadnje vrijeme što se tiče Zagreba. Svemu tome ide u prilog do posljednjeg mjesta ispunjena dvorana, raspjevana publika, a na koncu i odlično uštimani bend.
Organizacija koncerta također je bila odlična, a i nije bilo nikakvih problema s razglasom, što je jako bitno. Zaista, nismo mogli pronaći niti jednu negativnu stranu koncerta, što je jako pohvalno. Danas slijedi drugi koncert, a može li se ponoviti sinoćnja atmosfera, tek ćemo vidjeti. Sve u svemu, bila je ovo noć za pamćenje.

