Film

Ponedjeljak, 07.02.2011.

Tagovi: Libertas Film Festival

  • 18:37

Filmski festival Libertas od 11. do 17. travnja

Nakon šest održanih izdanja, Libertas Film Festival ove godine kreće s izmijenjenim konceptom. Primarna novost je promjena termina održavanja festivala; sedmo festivalsko izdanje održat će se od 11. do 17. travnja u Dubrovniku.

Osim toga, festival ove godine poprima edukativan karakter s ciljem poticanja i osnaživanja hrvatske i regionalne filmske produkcije.Tako će, uz neizostavni filmski program, tu biti i niz radionica, predavanja, panel diskusija te prvi regionalni forum u sklopu kojeg će se propitivati aktualne teme i problemi filmske industrije.

Na festivalu će se prikazati oko 50 filmova, između ostalog i izbor europskih kandidata za Oscara u kategoriji stranog filma. Tu je i program kratkog filma dviju potpuno različitih kinematografija, nacija i kultura - Švicarske i Kosova. Bonus program je izbor suvremenog hrvatskog kratkog metra, a u programu Fokus predstavlja se kinematografija Slovačke.

Na web stranicama mogu se pronaći i sve informacije o smještaju za vrijeme trajanja festivala – ponuda u Dubrovniku uključuje posebne pakete smještaja u iznosu već od 240 kuna po osobi.

Projekcije svih filmova, koji će se prikazivati u kinu Sloboda i u 'kinu' hotela Valamar Lacroma Dubrovnik, te sve diskusije na Forumu besplatne su za sve gledatelje i zainteresiranu publiku.