Po njegovim riječima, cilj je trebao biti, radi hrvatske javnosti, da je Srbin ubio Pukanića.
Njegov odvjetnik Zdenko Tomanović kazao je pred sudskim vijećem kako je u stanci razgovarao s predstavnicima medija te da se iz razgovora s novinarima vidjelo kako je potrebno objasniti izjave njegova branjenika.
Jocić je u nastavku svoje obrane u povodu optužbe da je organizator umorstva suvlasnika "Nacionala" Ive Pukanića izjavio da iza Pukanićeva umorstva stoji hrvatski ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko.
U nastavku suđenja njemu, Željku Milovanoviću i Milenku Kuzmanoviću, dvojici članova njegove skupine optužene za ubojstvo suvlasnika tjednika "Nacionala" Ive Pukanića i njegova suradnika Nike Franjića, Jocić je najavio kako će u tijeku postupka predočiti svoje spoznaje o Karamarkovoj umiješanosti te da će to potvrditi njegovi svjedoci. (H)

