"Onaj koji je taj palež i pljačku jasno osudio bio je i general Gotovina, ali politika koja je to mogla zaustaviti s Tuđmanom i Šuškom na čelu očito je željela da Hrvati žive u etnički čistoj državi", ustvrdio je Kajin. Istaknuo je kako su "tu kaznu generali Gotovina i Markač podnijeli za tadašnju politiku, a ne zbog svoje uloge u zapovijedanju hrvatskim trupama".
Također je ustvrdio kako se "Oluja" ne može smatrati zločinačkim pothvatom jer "svaka zemlja ima pravo integrirati svoj teritorij".
Po njegovim riječima danas nije održana sjednica Hrvatskog sabora samo zato što se unaprijed pretpostavljalo o čemu bi se raspravljalo nakon objave presude hrvatskim generalima.
"To je ispod digniteta parlamentarizma u Hrvatskoj jer se saborski rad nije zaustavljao ni onda kad se pucalo ili gađalo Banske dvore, ni kad je Martić raketirao najuže središte Zagreba", poručio je Kajin. (H)

