Crna kronika, Pravo, Svijet

Petak, 27.03.2009.

Tagovi: Ratko Mladić, Igor Mejaški, Kenija

  • 12:36

Kenijska policija: uhićen je Igor Mejaški

Kenijska policija objavila je u petak u Mombasi da je osoba koju je uhitila dan ranije, a za koju vjeruje da ju traži Međunarodni kazneni sud za područje bivše Jugoslavije, 60-godišnji Igor Mejaški, prenosi britanska agencija Reuters iz Kenije.

Kenijski policijski dužnosnik, koji nije želio biti imenovan, za Reuters je ustvrdio da je uhićena osoba "već dugo tražena i da je uhićena nakon temeljite istrage snaga sigurnosti".

Haaški sud (ICTY) traži još samo dvije osobe - bivšeg zapovjednika vojske bosanskih Srba generala Ratka Mladića i bivšeg vođu pobunjenih hrvatskih Srba Gorana Hadžića, a prema snimci Reutersove televizije iz siječnja 2008. godine nema nikakve fizičke sličnosti između Mejaškog i Mladića ili Karadžića.

Kenijska policija priopćila je da će uhićenik biti prebačen iz Mombase u Nairobi i najavila je u 13 sati po lokalnom vremenu i press konferenciju u Nairobiju. (H)