Kako bi pomogli da njihovi zaposlenici krizu u zemlji osjete što manje, čelnici Uprave Lidl Hrvatska odlučili su se na - povećanje plaća. Umjesto otpuštanja radnika i smanjivanja plaća, vodstvo tvrtke povećalo je plaće zaposlenicima u 50-tak Lidlovih trgovina diljem Hrvatske za, u prosjeku, oko 5,5%.
"U krizno vrijeme, kada rastu životni troškovi stanovništva, svjesni smo posebne socijalne odgovornosti prema svim našim zaposlenicima. Stoga smo, kao poslodavac "prvog izbora" i socijalno odgovorna firma koja svoj uspjeh temelji na zadovoljstvu kupaca i svih zaposlenika, odlučili poslati jasnu poruku” – poručuju iz Uprave.
Tijekom 2009 godine Lidl će otvoriti još 200-tinjak novih radnih mjesta i tako će zapošljavati više od 1.000 radnika diljem Hrvatske.
Utorak, 17.03.2009.
DOBRA VIJEST
Lidl povećao plaće zaposlenicima
Unatoč krizi, Lidl Hrvatska povećao je plaće zaposlenicima u 50-tak Lidlovih trgovina diljem Hrvatske za, u prosjeku, oko 5,5%. Tijekom 2009. godine Lidl će otvoriti još 200-tinjak novih radnih mjesta.
Izvor: Monitor.hr

