Automobili

Utorak, 31.03.2009.

Tagovi: geely, rolls-royce, phantom, kinezi

  • 13:47

Geely GE kao kineski Rolls-Royce Phantom

Luksuzna kočija s pravim pravcatim prijestoljem

Već na prvi pogled jasno je da je kao predložak poslužio Rolls-Royce Phantom, no kineski pandan nudi jedno izuzetno zanimljivo, a istodobno tako nakaradno rješenje.

Piše: Davor Tomić

Straga ima mjesta samo za jednoga

Straga ima mjesta samo za jednoga

Od Kineza smo već odavno navikli da kopiraju raznorazne svjetski poznate automobile. Ovoga puta kineski Geely ponudio je vlastitu varijantu luksuzne krstarice. Već na prvi pogled jasno je da je kao predložak poslužio Rolls-Royce Phantom, no kineski pandan nudi jedno izuzetno zanimljivo, a istodobno tako nakaradno rješenje.

5,3 m dugačka limuzina u stražnjem dijelu nudi ni više ni manje nego pravo pravcato prijestolje! Upravo tako, jedno jedino sjedalo smješteno usred stražnjeg dijela luksuzno opremljene putničke kabine. Ima tu svega što se može naći u pravim Rollsima i Bentleyjima, primjerice umetaka od plemenitog drva ili vunenih tepiha, debelih izolacijskih stakala. Ipak, realne je očekivati kako će Geely GE na domaćem tržištu cijenom biti dostupniji mnogobrojnim narcisoidnim direktorčićima od čistokrvnih europskih izvornika.

Fotografije prijestolja pogledajte na portalu 4Kotača.

Izvor: 4Kotača