Ministarstvo obrane RH demantiralo je danas visinu vrijednosti ukradene navigacijske opreme s dvaju helikoptera tipa Bell u krugu vojne baze u Zemuniku od 200.000 američkih dolara, navodeći kako je njihova stvarna vrijednost 39.560 američkih dolara, umanjena za 12 godišnju amortizaciju.
U dopisu MORH-a, dostavljenom Hini, stoji da je točna informacija "da je 27. travnja 2009., prilikom redovitih tehničkih pregleda letjelica u hangaru 93. zrakoplovne baze Zemunik, uočen nestanak dva radio prijamnika i dva prijamnika iz sustava radio veza iz helikoptera tipa Bell 206 B. Odmah po saznanju djelatnici Kriminalističke vojne policije započeli su opsežnu istragu kako bi se utvrdili svi detalji oko spomenutog nestanka", stoji u dopisu.
Također se navodi da su "spomenuti uređaji ugrađeni u navedene helikoptere prije 12 godina, a ukupna vrijednost tih novih uređaja takvog tipa kod proizvođača za sva četiri uređaja iznosi 39.560 američkih dolara. Slijedom navedenog u potpunosti je netočna objavljena informacija kako je vrijednost nestale opreme oko 200 tisuća američkih dolara, pogotovo ako se uzme u obzir da su nestali uređaji korišteni 12 godina, a čime zasigurno njihova vrijednost ne može uspoređivati s vrijednošću novih uređaja", stoji u dopisu iz MORH-a. (H)

