Hrvatska, Istraživanja

Utorak, 13.04.2010.

Tagovi: nezaposlenost, Vukovar

  • 16:02

Porasla nezaposlenost u Vukovarsko-srijemskoj županiji i gradu Vukovaru

U Vukovarsko-srijemskoj županiji krajem ožujka bilo je evidentirano 19.996 nezaposlenih, što je 115 osoba ili 0,6 posto više nego u mjesecu prije, a za 1.769 osoba ili 9,7 posto više nego u ožujku 2009. godine, podaci su vukovarske Područne službe Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (HZZ).

Vukovarsko-srijemska županija s udjelom od 6,3 posto zauzima četvrto mjesto na ljestvici županija u Hrvatskoj po broju nezaposlenih osoba.

Iz radnog odnosa na Zavod za zapošljavanje u ožujku se u toj županiji prijavilo 658 osoba odnosno 58,5 posto od ukupnog broja od 1.125 novoprijavljenih nezaposlenih.

Iz evidentirane nezaposlenosti tijekom ožujka izašlo je ukupno 1.010 osoba, od čega su se 543 osobe zaposlile, a 467 ih je brisano iz ostalih razloga.

U evidenciji nezaposlenih prevladavaju osobe sa završenom trogodišnjom srednjom školom za zanimanja (38 posto), slijede osobe sa završenom osnovnom školom (28,3 posto), sa završenom četverogodišnjom srednjom školom i gimnazijom (25,5 posto) te osobe bez škole i s nezavršenom osnovnom školom (3,8 posto).

Najmanje je nezaposlenih sa završenim visokoškolskim obrazovanjem, koji u ukupnom broju nezaposlenih imaju udjel 3,5 posto.

Samo na području grada Vukovara krajem ožujka evidentirano je 5.984 nezaposlenih odnosno četiri (0,1 posto) više nego prethodni mjesec, a 213 osoba (3,7 posto) više nego u ožujku 2009. godine. (H)