Automobili

Srijeda, 25.02.2009.

Tagovi: 4kotača, bugatti, veyron

  • 00:00

Bugatti Veyron Centenaire

U lov na titulu najbržeg sa 1350 KS

Niz specijalnih izvedbi Veyrona mogao bi se produžiti za još jednu novu izvedbu – Centenaire, u čast 100. obljetnici postojanja marke Bugatti

Piše: Davor Tomić

Bugattijev legendarni dvosjed Veyron od pojavljivanja na tržištu 2005. doživio je brojne specijalne i količinski ograničene izvedbe kao što su: Sang Noir, Pur Sang, Hermes, Pegaso ili Grand Sport (na slici). Niz bi se mogao produžiti za još jednu novu izvedbu – Centenaire, u čast 100. obljetnici postojanja marke Bugatti.

O Centenaireu se zna samo to da bi trebao imati čak 1350 KS, što je za čitavih 350 konja više od već ionako nevjerojatnog standardnog Veyrona. Tako snažnim slavljeničkim modelom Bugatti će vrlo vjerojatno ponovno krenuti u osvajanje titule najbržeg serijskog automobila na svijetu, koju mu je 2007. preoteo SSC Ultimate Aero TT brzinom od 411.76 km/h.

Izvor: 4Kotača