• 16.03.2017. (22:30)

Euro-liga: Lyon izbacio Romu, Bešiktaš pobijedio Olympiakos, Kalinić ispao

Manchester United, Ajax, Anderlecht, Schalke, Lyon, Bešiktaš, Celta i Genk izborili su plasman u četvrtfinale Europske lige (ovdje i ovdje video sažeci). U najzanimljivijem susretu večeri Roma je u Rimu pobijedila Lyon 2-1, ali to nije bilo dovoljno jer su Francuzi u prvom susretu slavili 4-2. Bešiktaš je u sjajnom susretu pobijedio Olympiakos 4-1 nakon što je prvi susret završio 1-1 i prvi put u povijesti stigao od četvrtfinala nekog europskog kupa. ESPN

• Slične vijesti

13.04. (07:09)

Pa kad piju Red Bull!?!

Europska liga: Salzburg Laziju zabio tri gola u tri minute i prošao

Marseille, Arsenal, Salzburg i Atletico iz Madrida plasirali su se u polufinale Europske lige. U četiri utakmice – Marseille je izbacio RB Leipzig, Arsenal je bio bolji od CSKA iz Moskve, Salzburg od Lazija, a Atletico od Sportinga iz Lisabona – postignuto je čak 17 pogodaka, a najveći preokret dogodio se u Salzburgu u nešto više od tri minute tijekom kojih su domaćini postigli tri pogotka i ukupni zaostatak od dva gola pretvorili u prolazak (Sportske ). Forum.hr

23.11.2017. (22:15)

Grčka tragedija

Rijeka vodila u Ateni, ali AEK izjednačio – ispali iz Europske lige

Rijeka je ostala bez šansi za plasman u šesnaestinu finala Europske lige nakon što je odigrala 2:2 protiv AEK-a u Ateni. Riječani su sjajno krenuli u utakmicu i nakon 26. minuta imali prednost od 2:0 golovima Austrijanca Alexandera Gorgona, dok domaćini zabijaju u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela i u 55. minuti ( Sportske ). Na ljestvici Milan ima 11 bodova, AEK sedam, Rijeka i Austria Beč imaju po četiri. Hrvatski prvak više ne može dalje zbog slabijeg međusobnog omjera s Grcima. Inače, u ovom kolu je prolazak u 16-inu finale osigurao švedski Ostersund, klub koji je prije samo šest godina igrao švedsku četvrtu ligu. Forum.hr

20.10.2017. (12:24)

Ni K od kante za napucavanje

Analiza Rijekine jučerašnje pobjede: ‘Hrvatska se više ne sramoti u Europi’

„U devet europskih utakmica ove sezone, od Rijeke smo vidjeli svega. I sretnih pobjeda i nesretnih poraza, i bolje i slabije partije. Ali baš u svakom od tih 9 susreta, Rijeka je bila konkurentni suparnik, onaj koji 90 minuta ima jasni plan igre i dosljedno ga provodi. Igraju igru bez praznog hoda, s jasnim ulogama svake karike u lancu, i čitava momčad sudjeluje u obje faze igre te se prema lopti ili suparniku primiče ekipno i kompaktno, bez solo avantura koji bi obrambenu konstrukciju činili ranjivim. Tempo i intenzitet u kojem igraju obranu te provociraju suparnikove tehničke greške rijetkost su u Hrvatskoj, pa se čini zgodnim prozvati Kekov nogomet – ‘nogomet na steroidima’. Hrvatska konačno ima ekipu u Europi koja se neće sramotiti nedostatkom sustava, čitanja utakmice ili pripreme“, analizira Vice Karin. Index

19.10.2017. (21:40)

Oprosti domaćine!

Prvi bodovi u Europi: Rijeka pobijedila Austriju 1:3

Rijeka je na gostovanju kod Austrije Beč slavila večeras s 1:3 i ostvarila prvu pobjedu u skupini Europske lige kojom je ostala u igri za prolazak dalje. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Gavranović (21, 31), a pogodak u posljednjim trenucima susreta zabio je i Zoran Kvržić (90+2). Gol za domaćine postigao je Kevin Friesenbichler u 90. minuti. Ovdje video golova. Forum.hr

28.09.2017. (22:05)

Bili bolji pa izgubili

Euro-liga: Rijeka gubila do 85. minute, izjednačila pa izgubila u nadoknadi

Dvostruki preokret na San Siru na utakmici Milana i Rijeke: domaćin je vodio 2:0 do 85. minute kad je Maxwell Acosty zabio, a Josip Elez realizirao kazneni udarac u 90. minuti za 2:2. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Cutrone osigurava pobjedu domaćina 3:2 (Sportske). Trener Matjač Kek ljutit je na igrače – “neki igrači koji imaju iskustva i koji bi to morali istrpiti izgledaju prestrašeno”. HRT ima snimke svih golova i akcija. “Iz ničega u nešto i opet u ništa” kažu na Forum.hr-u.

14.09.2017. (19:45)

Brane nije srušila sve

Otvaranje Europske lige: Rijeka poražena od AEK-a 2:1

U 1. kolu Europske lige Rijeka je na Rujevici poražena od AEK-a. Gosti iz Grčke slavili su 2:1. Pogodak za momčad Matjaža Keka postigao je Elez u 29. minuti, a za AEK su zabijali Mantalos (16.) i Christodoulopoulos (69.). Rijeka je odigrala solidnu, ravnopravnu utakmicu koju je na kraju odlučio odličan slobodni udarac Christodoulopoulosa. Sportske novosti

03.08.2017. (22:16)

Ludnica

Osijek, Hajduk i Dinamo idu dalje

Rijeku koja je u srijedu u Ligi prvaka izbacila Red Bull Salzburg, dan kasnije su uspješno u Europskoj ligi pratili Dinamo, Hajduk i Osijek. Nogometaši Osijeka napravili su najveći podvig u svojoj povijesti izbacivši slavni PSV pobjedom i u Gradskom vrtu od 1-0 (1-0) – video, pa Osijek prolazi u 4. pretkolo Europske lige s ukupnih 2-0. Nogometaši Hajduka plasirali su se u 4. pretkolo Europske lige zahvaljujući 2-0 (0-0) pobjedi protiv danskog Brondbyja u uzvratnom susretu 3. pretkola igranom pred 28.500 gledatelja na Poljudu – video. Nogometaši Dinama plasirali su se u 4. pretkolo Europske lige nakon što su u uzvratu u Skienu odigrali 0-0 protiv Oddsa i sačuvali prednost od 2-1 otprije sedam dana iz Zagreba. RTL vijesti, Forum.hr

28.07.2017. (19:50)

Malo nas je al nas ima

Europski kupovi: Hrvatski nogometni klubovi najuspješniji u Europi

Nakon što su hrvatski nogometni klubovi nastavili s odličnim rezultatima u europskim kupovima, HNL se s ovosezonskim koeficijentom od 2,5 smjestio na četvrto mjesto u Europi – odmah iza Cipra (3,25), Izraela (3,0) i Danske (2,625). Međutim, naši su klubovi odigrali čak četiri utakmice manje. Prisjetimo se, Rijeka je remizirala s Red Bullom u Salzburgu, kao i Hajduk s Brondbyjem u gostima, a Dinamo (2:1 protiv norveškog Odda) i Osijek (senzacionalna pobjeda 0:1 u Eindhovenu protiv PSV-a) upisali su vrijedne pobjede. Index

17.05. (06:50)

Atletico Madrid osvojio Europsku ligu – u finalnoj utakmici u Lyonu pobijedili Marseille s 3-0 (1-0)

Iscrpnije...

19.08.2017. (11:48)

UEFA će klubovima u Ligi prvaka i Europskoj ligi podijeliti više od 1,7 milijardi eura, planirani bruto prihod od Lige prvaka, Evropske lige i Uefinog Superkupa za sezonu 2017./18. iznosi 2,35 milijarde eura