Europsko rukometno prvenstvo donijet će 25 tisuća noćenja - Monitor.hr
18.01.2018. (21:38)

Razvijamo zimski turizam

Europsko rukometno prvenstvo donijet će 25 tisuća noćenja

Siječanj je u Hrvatskoj inače baš nikakav turistički mjesec, no ove će godine Europsko rukometno prvenstvo donijeti oko 25.000 noćenja sportaša, njihovih pratitelja, delegacija, sudaca i navijača u Zagrebu, Splitu, Poreču i Varaždinu. O 1.200 sportaša i službenika 16 europskih reprezentacija brine se tim od osamdesetak profesionalaca s 50 osobnih vozila i 25 autobusa. Euro je počeo 12. siječnja, iako su reprezentacija došle i ranije, a trajat će do 28. siječnja, no neke su već otišle jer su ispale u prvom krugu. Slobodna

Slične vijesti

28.01.2018. (22:22)

Španjolska osvojila rukometno zlato, Švedska srebro, Francuska broncu

Rukometaši Španjolske osvojili su naslov europskih prvaka na rukometnom prvenstvu u Zagrebu nakon što su u nedjelju u finalu u zagrebačkoj Areni svladali Švedsku sa 29-23 (12-14). Tako su Španjolci, nakon što su četiri puta poraženi u finalima europskih prvenstava, napokon osvojili zlato (Sportske). Francuski rukometaši osvojili su treće mjesto pobjedom protiv Danske 32:29. Karabatić je utakmicu završio s devet golova. Ovdje pogledajte video najzanimljivijih trenutaka utakmice, a ovdje su komentari utakmice na Forumu.

27.01.2018. (09:12)

Snaga sa sjevera

Euro: Švedska i Danska u finalu, Hrvatska osvojila peto mjesto

U finalu Europskog prvenstva za rukometaše koje se igra u Hrvatskoj igrat će Španjolska i Švedska, Španjolci su u polufinalu svladali aktualne svjetske prvake Francuze sa 27:23 (15:9) (Sportske), dok su Šveđani nakon produžetka nadigrali aktualne olimpijske pobjednike Dance sa 35:34 (28:28; 16:14) (Sportske). Francuz Nikola Karabatić o porazu je rekao “sad je teško, kad si tako blizu finalu, i dobro igraš i sve imaš u ruci, teško je, razočaran si, ali to je sport”. Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom nad Češkom 28-27 (16-10) oprostila se od ovogodišnjeg Europskog prvenstva osvojivši peto mjesto. Forum.hr

23.01.2018. (18:30)

Hrvatska će se plasirati u polufinale Eura ako u posljednjem kolu u srijedu u Areni pobijedi Francusku ili odigra neriješeno

22.01.2018. (12:48)

Bratska lopta

Izbornik Srbije: Braćo Hrvati pomozite!

“Očekujem da će nas hrvatska braća podupirati… Učinit ćemo sve što je do nas da spasimo svoj obraz što je sasvim normalno. Ne bih imao ništa protiv ni da pomognemo Hrvatskoj da se kvalificira u polufinale kroz naš rezultat. Oni su mi bliži nego Francuzi jer su na braniku rukometa koji je kreativan što izaziva emocije” – rekao je izbornik Srbije Jovica Cvetković prije današnjeg meča Srbije s Francuskom na Euru. Srbija ne može proći u polufinale, ali zato može pomoći Hrvatskoj da prođe. Utakmica danas u 18.15. u Zagreb Areni, ulaznice od 350 do 500 kuna. Forum.hr raspravlja na koje sve načine Hrvatske može proći u polufinale.

18.01.2018. (22:01)

Sindrom straha od pobjede

Hrvatska:Bjelorusija 25:23, na kraju visjela pobjeda

Hrvatska je pobijedila Bjelorusiju 25:23 u prvoj utakmici drugog kruga Europskog prvenstva, iako je na kraju bilo tijesno. U prvom poluvremenu Hrvatska je imala i 5 golova prednosti i završilo je 15:12. Drugo poluvrijeme prednost i +4, ali onda pred sam kraj Bjelorusija izjednačuje na 23:23, Cindrić zabija za 24:23 i Bjelorusija ima napad za izjednačenje, ali pravi prekršaj. Kopljar zabija u posljednjoj sekundi za 25:23. Forum.hr naveliko komentira utakmicu, pitaju se dokle može ovakva Hrvatska.

16.01.2018. (22:07)

Poraz: Hrvatska-Švedska 31-35

Prvi poraz Hrvatske na europskom prvenstvu – izgubili od Švedske 31:35. Šveđani su bolje krenuli – imali na početku 5 golova prednosti, Hrvatska smanjila na kratko na minus 2, no Šveđani se vratili na 5 razlike i prvo je poluvrijeme završilo 17:12. Obrana slabo igrala, u napadu Cindrić blokiran, golove davali s krila i iz sedmeraca. U drugom poluvremenu dodatno pali – u 41. minuti bilo 26:18, a tek u posljednjih 5 minuta hrvatski igrači malo “stisnuli” i smanjili na minus 4 gola. Forum.hr

13.01.2018. (21:59)

Često bolje igramo nad nema najboljeg...

Duvnjak ima hematom i ozljedu, otpao za prvi krug prvenstva

Utvrđena je ozljeda i hematom na mišiću lista desne noge Domagoja Duvnjaka – objavio je šef liječničkog tima hrvatske rukometne reprezentacije dr. Krešimir Rotim. Počela je fizikalna rehabilitacija, a izbornik Červar je rekao da je Duvnjak sigurno otpao za prvi krug natjecanja pa je pozvao splitsku publiku da dođe podržati reprezentaciju protiv Islanda. Umjesto Duvnjaka u reprezentaciju ulazi Denis Buntić. “Ne može on biti spreman ako je na turnir došao nakon sedmomjesečne pauze” – komentiraju Duvnjakovu ozljedu na Forum.hr-u. Monitor.hr

13.01.2018. (21:52)

Utvrđena je ozljeda i hematom na mišiću lista desne noge Domagoja Duvnjaka – objavio je šef liječničkog tima hrvatske rukometne reprezentacije dr. Krešimir Rotim nakon što su u splitskoj bolnici odradili ultrazvuk i magnetsku rezonancu. Dodao je da su već započeli s fizikalnom rehabilitacijom najboljeg hrvatskog rukometaša, ali da ne može procijeniti koliko će to potrajati.

Izbornik Lino Červar je nakon potvrde liječnika o ozljedi Domagoja Duvnjaka pozvao splitsku publiku da dođe podržati reprezentaciju protiv Islanda: “Domagoj Duvnjak definitivno otpada za prvi krug natjecanja. Mi idemo dalje, imamo ambicije da ostvarimo naše planove na svakoj utakmici. Koristim priliku da još jednom zahvalim splitskoj publici i pozivam ih da dođu i na utakmicu protiv Islanda, da budu naš osmi igrač. U ovim trenucima njihova pomoć nam je zaista najpotrebnija’’.

Umjesto ozlijeđenog Duvnjaka u prvom krugu Europskog prvenstva Červar je prijavio Denisa Buntića koji će se naći već u sastavu za utakmicu protiv Islanda.

12.01.2018. (23:34)

Euro: Island u Splitu svladao Švedsku 26:24 (Sportske), Bjelorusija pobijedila Austriju 27:26, Francuska u Poreču u završnici svladala Norvešku 32:31 (Sportske)

12.01.2018. (22:02)

Ispao malo jači trening

Hrvatska pobijedila Srbiju 32:22

Hrvatska je pobijedila Srbiju 32:22 u svojoj prvoj utakmici rukometnog prvenstva, odigranoj u Splitu, u rasprodanoj Spaladium Areni. Mirko Alilović proglašen je igračem utakmice, a istaknuo se i Luka Stepančić nizom od pet golova u prvom poluvremenu. Pobjedu je pred kraj pokvario prizor Domagoja Duvnjaka kako leži na parketu, nije još jasno zašto. Sljedeća utakmica Hrvatske je protiv Islanda u nedjelju u 20.30. Forum.hr