Formula 1: Hamilton dominirao u Montrealu, 56. pobjeda u karijeri - Monitor.hr
11.06.2017. (22:02)

Nije za otpis

Formula 1: Hamilton dominirao u Montrealu, 56. pobjeda u karijeri

Britanac Lewis Hamilton u bolidu Mercedesa pobijedio je na Velikoj nagradi Kanade, utrci SP Formule 1 na stazi u Montrealu. Hamilton je do svoje 56. pobjede u karijeri, treće ove sezone i čak šeste u Montrealu došao na dominantan način, a uspjeh Mercedesa je drugim mjestom upotpunio Finac Valtteri Bottas. Treće mjesto je osvojio Australac Daniel Ricciardo (Red Bull), dok je četvrti bio vodeći u ukupnom poretku Nijemac Sebastian Vettel, koji i dalje vodi s 141 bodom, dok Hamilton ima 12 bodova manje. BBC

Slične vijesti

12.12.2021. (19:00)

Bilo je samo pitanje vremena

Verstappen u infarktnoj završnici pobijedio Hamiltona i osvojio titulu

Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu novi je svjetski prvak u formuli 1 nakon što je u zadnjoj utrci sezone, Velikoj nagradi Abu Dhabija završio ispred Britanca Lewisa Hamiltona u Mercedesu. Do pobjede je stigao pretekavši Hamiltona u posljednjem krugu utrke. Ključno je bilo izlijetanje Latifija u 53. krugu, kad se činilo da je sve gotovo. Mercedes je odlučio ne mijenjati gume i prednost od 11 sekundi djelovala je nedostižnom – osim u slučaju pojavljivanja sigurnosnog automobila. Uoči posljednje utrke sezone Hamilton i Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu su bili u vodstvu sa po 369,5 bodova i odlučivala je zadnja utrka sezone. Verstappen je postao 34. vozač u povijesti koji je osvojio naslov svjetskog prvaka. Večernji

06.07.2020. (11:00)

Neka igre počnu

Obećavajući početak sezone formule 1

Svjetsko prvenstvo Formule 1 trebalo je početi u ožujku u Australiji, ali je zbog izbijanja pandemije koronavirusa odgođeno za gotovo četiri mjeseca, a i broj utrka je smanjen s 20 na za sada, samo osam… Valtteri Bottas je imao najbolju startnu poziciju i nije ispuštao vodstvo od prvog do posljednjeg zavoja ostvarivši osmu pobjedu u karijeri… Aktualni svjetski prvak Lewis Hamilton je u kvalifikacijama zauzeo drugo mjesto, ali je startao s petog mjesta nakon žalbe Red Bulla da nije poštivao žutu zastavu (obavezno usporavnje) u kvalifikacijama. Tportal

23.10.2017. (08:02)

Ima formulu za pobjedu

Formula 1: Hamilton pobijedio u Austinu, nadomak je četvrtog naslova

Britanac Lewis Hamilton pobijedio je na Velikoj nagradi SAD-a u Austinu i praktično osigurao četvrti uzastopni konstruktorski naslov svom Mercedesu.

Hamiltonu je ovo bila peta pobjeda u Austinu u posljednjih šest godina, a zahvaljujući njoj je tri utrke prije kraja svjetskog prvenstva povećao prednost pred Nijemcem Sebastianom Vettelom u Ferrariju, koji je bio drugi, na 66 bodova. Čini se vrlo izglednim da će Hamilton završiti posao u Mexico Cityju sljedećeg vikenda jer bi Vettel morao osvojiti 17 bodova više od Britanca da zadrži kakve-takve izglede. Komentari na Forum.hr.

08.10.2017. (13:52)

Novi stari prvak?

Hamilton iskoristio Vettelov kvar i došao nadomak novog naslova prvaka

Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) napravio je veliki korak prema osvajanju naslova svjetskog prvaka u Formuli 1 nakon što je pobijedio na utrci za Veliku nagradu Japana u Suzuki. Njegov najveći suparnik u borbi za naslov prvaka Nijemac Sebastian Vettel (Ferrari) utrku je brzo napustio, u petom krugu, zbog problema sa svjećicama. Hamilton sada ima 59 bodova prednosti ispred Vettela u ukupnom poretku i već za dva tjedna može ponijeti titulu prvaka ako pobijedi na VN SAD-a u Austinu, a Vettel ne bude bolji od šestog mjesta. Britanac koji je utrku počeo s pole-positiona iza sebe je ostavio vozače Red Bulla Nizozemca Maxa Verstappena i Australca Daniela Ricciarda. 100posto.hr, Telegraph

02.09.2017. (21:27)

Lewis Hamilton osigurao je rekordni 69. pole position u karijeri u posljednjim trenucima kišnih kvalifikacija u Monzi. Ovim uspjehom Britanac je prestigao legendarnog Michaela Schumachera

16.07.2017. (22:01)

Sretni domaćin

Hamiltonu pobjeda na domaćem terenu, Vettel doživio katastrofu u zadnjem krugu

Lewis Hamilton pobjednik je Velike nagrade Britanije vožene ove nedjelje na Silverstoneu. Iza Lewisa koji je slavio po 56. put u F1 karijeri događala se prava drama u režiji Pirellija i loših mekanih guma koje su otkazivale vozačima. Kimi Raikkoen trebao je završiti drugi, ali mu je prvom otkazala, no uspio se dokopati boksa i završiti treći, iza Valtterija Bottasa koji je iskoristio dobiveni poklon. Sebastian Vettel nije dobro startao i držao je četvrto mjesto kada je Kimiju otkazala guma pa se probio na pobjedničko postolje. No, zatim je eksplodirala i njemu i jedva se dokopao boksa u zadnjem krugu i osvojio sedmo mjesto. T-Portal, LA Times

14.05.2017. (17:50)

Brzi i žestoki

Hamilton slavio na Velikoj nagradi Španjolske, Vettel za korak prekratak

Britanski vozač Lewis Hamilton (Mercedes) pobjednik je Velike nagrade Španjolske. Ferrarijev Sebastian Vettel sjajno je startao i preuzeo vodstvo, ali je zahvaljujući odličnoj strategiji Hamilton ipak stigao do druge pobjede ove sezone, ostavivši Vettela iza sebe 3,49 sekundi. U ukupnom poretku, međutim, Vettel ima 104 boda, dakle šest više od Hamiltona, dok treće mjesto drži Valtteri Bottas (Mercedes), koji današnju utrku nije uspio završiti. Index

09.04.2017. (12:09)

Formula 1: Hamilton osvojio Veliku nagradu Kine

Britanski vozač Lewis Hamilton u Mercedesu je bio prvi u drugoj utrci Svjetskog prvenstva Formule 1, voženoj za Veliku nagradu Kine u Šangaju. Drugi je Nijemac Sebastian Vettel u Ferrariju, treći Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu. Hamilton i Vettel sad imaju po 43 boda. Sljedeća utrka je u Bahreinu, iduću nedjelju. Sky

24.10.2016. (07:52)

Da bude napetije

Formula 1: Hamiltonova 50. pobjeda za potpunu neizvjesnost

Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) pobjednik je utrke Formule 1 za Veliku nagradu SAD-a voženu u Austinu. Njegov momčadski kolega i vodeći vozač u ukupnom poretku, Nico Rosberg, uzeo je drugo mjesto, a posljednja stepenica postolja pripala je Red Bullovom Danielu Ricciardu. Za Hamiltona je to jubilarna 50. pobjeda u karijeri. U ukupnom poretku tri utrke prije kraja Rosberg sada vodi s 331 bodom, a Hamilton je drugi s 305. Sljedeća utrka je u Meksiku za tjedan dana. T-Portal, BBC

31.07.2016. (16:15)

Prvak je opet u igri

Lewis Hamilton slavio u Njemačkoj, Rosberg četvrti!

Mercedesov vozač Lewis Hamilton pobjednik je Velike nagrade Njemačke u formuli 1. Britanac je slavio na Hockenheimringu ispred Red Bullovog dvojca, Daniela Ricciarda na drugom i Maxa Verstappena na trećem mjestu. Hamiltonov momčadski kolega Nico Rosberg je startao s pole positiona, ali utrku je završio tek na četvrtom mjestu. Peto i šesto mjesto pripalo je Ferrarijevim vozačima, Sebastianu Vettelu i Kimiju Raikkonenu. Večernji, Telegraph