• 21.04.2017. (08:45)

Švedski bombarder nezgodno sletio

Ibrahimović ozlijeđen u dvoboju Uniteda i Anderlechta, upitan nastavak karijere

Manchester United sinoć je pogotkom u 17. minuti produžetka uspio svladati Anderlecht 2:1 (utakmica u Belgiji završila 1:1) i proći u polufinale Europske lige. Međutim, za ovaj uspjeh Crveni su vragovi platili visoku cijenu – čini se da je teško ozlijeđena najveća zvijezda kluba Zlatan Ibrahimović. Švedski je napadač nezgodno doskočio nakon jednog zračnog dvoboja i odmah se uhvatio za desno koljeno. Prognozira se da je ozljeda toliko teška da će Ibrahimović morati pauzirati ostatak sezone, a moguće je i da će ga, s 35 godina na leđima, nagnati da objesi kopačke o klin. Sportske novosti

• Slične vijesti

24.05. (22:25)

Manchester United i dalje najvrijedniji klub u Europi – vrijedi 3,25 milijarde eura

Manchester United i dalje je najvrijedniji nogometni klub u Europi, a njegova vrijednost procjenjuje se na 3,25 milijarde eura, objavila je revizorska tvrtka KPMG. Na drugom mjestu je Real Madrid sa vrijednošću od 2,92 milijarde eura, slijedi Barcelona (2,78 milijarde eura), četvrti je minhenski Bayern (2,55), a peti je Manchester City (2,16). Liverpool je na osmom mjestu (1,58), a Paris Saint-Germain, koji je prošlog ljeta platio rekordnih 222 milijuna eura za Neymara, nalazi se na 11. poziciji s procjenjenom vrijednošću od 1,14 milijarde eura. Ranglista

13.04. (07:09)

Pa kad piju Red Bull!?!

Europska liga: Salzburg Laziju zabio tri gola u tri minute i prošao

Marseille, Arsenal, Salzburg i Atletico iz Madrida plasirali su se u polufinale Europske lige. U četiri utakmice – Marseille je izbacio RB Leipzig, Arsenal je bio bolji od CSKA iz Moskve, Salzburg od Lazija, a Atletico od Sportinga iz Lisabona – postignuto je čak 17 pogodaka, a najveći preokret dogodio se u Salzburgu u nešto više od tri minute tijekom kojih su domaćini postigli tri pogotka i ukupni zaostatak od dva gola pretvorili u prolazak (Sportske ). Forum.hr

23.11.2017. (22:15)

Grčka tragedija

Rijeka vodila u Ateni, ali AEK izjednačio – ispali iz Europske lige

Rijeka je ostala bez šansi za plasman u šesnaestinu finala Europske lige nakon što je odigrala 2:2 protiv AEK-a u Ateni. Riječani su sjajno krenuli u utakmicu i nakon 26. minuta imali prednost od 2:0 golovima Austrijanca Alexandera Gorgona, dok domaćini zabijaju u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela i u 55. minuti ( Sportske ). Na ljestvici Milan ima 11 bodova, AEK sedam, Rijeka i Austria Beč imaju po četiri. Hrvatski prvak više ne može dalje zbog slabijeg međusobnog omjera s Grcima. Inače, u ovom kolu je prolazak u 16-inu finale osigurao švedski Ostersund, klub koji je prije samo šest godina igrao švedsku četvrtu ligu. Forum.hr

20.10.2017. (12:24)

Ni K od kante za napucavanje

Analiza Rijekine jučerašnje pobjede: ‘Hrvatska se više ne sramoti u Europi’

„U devet europskih utakmica ove sezone, od Rijeke smo vidjeli svega. I sretnih pobjeda i nesretnih poraza, i bolje i slabije partije. Ali baš u svakom od tih 9 susreta, Rijeka je bila konkurentni suparnik, onaj koji 90 minuta ima jasni plan igre i dosljedno ga provodi. Igraju igru bez praznog hoda, s jasnim ulogama svake karike u lancu, i čitava momčad sudjeluje u obje faze igre te se prema lopti ili suparniku primiče ekipno i kompaktno, bez solo avantura koji bi obrambenu konstrukciju činili ranjivim. Tempo i intenzitet u kojem igraju obranu te provociraju suparnikove tehničke greške rijetkost su u Hrvatskoj, pa se čini zgodnim prozvati Kekov nogomet – ‘nogomet na steroidima’. Hrvatska konačno ima ekipu u Europi koja se neće sramotiti nedostatkom sustava, čitanja utakmice ili pripreme“, analizira Vice Karin. Index

19.10.2017. (21:40)

Oprosti domaćine!

Prvi bodovi u Europi: Rijeka pobijedila Austriju 1:3

Rijeka je na gostovanju kod Austrije Beč slavila večeras s 1:3 i ostvarila prvu pobjedu u skupini Europske lige kojom je ostala u igri za prolazak dalje. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Gavranović (21, 31), a pogodak u posljednjim trenucima susreta zabio je i Zoran Kvržić (90+2). Gol za domaćine postigao je Kevin Friesenbichler u 90. minuti. Ovdje video golova. Forum.hr

28.09.2017. (22:05)

Bili bolji pa izgubili

Euro-liga: Rijeka gubila do 85. minute, izjednačila pa izgubila u nadoknadi

Dvostruki preokret na San Siru na utakmici Milana i Rijeke: domaćin je vodio 2:0 do 85. minute kad je Maxwell Acosty zabio, a Josip Elez realizirao kazneni udarac u 90. minuti za 2:2. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Cutrone osigurava pobjedu domaćina 3:2 (Sportske). Trener Matjač Kek ljutit je na igrače – “neki igrači koji imaju iskustva i koji bi to morali istrpiti izgledaju prestrašeno”. HRT ima snimke svih golova i akcija. “Iz ničega u nešto i opet u ništa” kažu na Forum.hr-u.

14.09.2017. (19:45)

Brane nije srušila sve

Otvaranje Europske lige: Rijeka poražena od AEK-a 2:1

U 1. kolu Europske lige Rijeka je na Rujevici poražena od AEK-a. Gosti iz Grčke slavili su 2:1. Pogodak za momčad Matjaža Keka postigao je Elez u 29. minuti, a za AEK su zabijali Mantalos (16.) i Christodoulopoulos (69.). Rijeka je odigrala solidnu, ravnopravnu utakmicu koju je na kraju odlučio odličan slobodni udarac Christodoulopoulosa. Sportske novosti

05.08.2017. (19:30)

Tračak nade

Veznjak Uniteda Juan Mata dio plaće daje u humanitarne svrhe, kolege traži isto

Veznjak Manchester Uniteda Juan Mata predstavio je svoj project “Common Goal”, kojim svoje kolege nogometaše nastoji motivirati da se odreknu malog dijela svoje plaće u korist humanitarnih udruga. Mata se tako odrekao jedan posto svoje plaće, što zvuči malo, ali na godišnjoj razini iznosi oko 100 tisuća eura. “Kroz Common Goal smo stvorili način da nogomet nešto vrati društvu”, objašnjava Mata. N1

17.05. (06:50)

Atletico Madrid osvojio Europsku ligu – u finalnoj utakmici u Lyonu pobijedili Marseille s 3-0 (1-0)