Julian Assange: Možda me CIA smakne bespilotnom letjelicom - Monitor.hr
30.08.2015. (15:36)

DronLeaks

Julian Assange: Možda me CIA smakne bespilotnom letjelicom

Osnivač WikiLeaksa Julian Assange toliko se boji da ga CIA ubiti da se odbija pojaviti i na balkonu u ekvadorskom veleposlanstvu u Londonu koje mu služi kao dom od 2012. godine. Assange također strahuje da će s vremenom biti poslan u SAD, gdje bi se mogao suočiti sa smrtnom kaznom. „Ja sam bijelac. Osim ako se ne preobratim na islam, nije vjerojatno da će me ubiti bespilotnim letjelicama, ali vidimo znakove da ni taj scenarij nije nezamisliv“, rekao je Assange. Express


Slične vijesti

24.08.2017. (10:58)

Bespilotne letjelice služe i za korisne stvari – u Tanzaniji tako dostavljaju lijekove

15.02.2017. (09:48)

Tko ne plati - izbace ga u more

Dubai predstavio taksi službu – dronom

Dubai je predstavio bespilotnu letjelicu EHang 184 koja bi trebala služiti kao zračna taksi služba. Letjelica ima kapacitet da zaprimi putnika i prtljagu ne težu od 100 kilograma, putnik sam ukucava destinaciju i potom odleti do željene destinacije. Može letjeti do 50 kilometara, a baterija traje pola sata. Polijetanje, let i slijetanje nadzire se iz centrale na tlu. Letovi kreću na ljeto. Ovdje demonstracija leta. Yahoo

08.09.2016. (11:38)

A, jel može bespilotna vlada?

Singapurac uložio u prvi hrvatski dron, kad će robotski brodovi i vlakovi?

Singapurski investitor Patrick Teng uložio je u zagrebačku start-up tvrtku Hipersfera koja će do ljeta iduće godine lansirati prvu autonomnu letjelicu domaće proizvodnje, odnosno prvog hrvatskog drona. “Zanimaju me tvrtke koje imaju potencijala, koje su neovisne, imaju viziju i bave se naprednom tehnologijom”, kaže Teng. Sada je još samo pitanje kad će hrvatska brodogradilišta početi raditi autonomne robotske brodove, Đuro Đaković vlakove, a Končar autonomne robotske tramvaje, osvrće se Poslovni.

26.02.2016. (15:15)

Prva poslovna konferencija o bespilotnim letjelicama u Hrvatskoj

DRONEfest, prva poslovna konferencija o bespilotnim letjelicama u Hrvatskoj, održat će se 30. ožujka u HUB385 inkubatoru na zagrebačkoj Trešnjevci. Organizator konferencije je softverska tvrtka IN2, a cilj joj je okupiti sve profesionalce, pojedince, akademsku zajednicu i tvrtke koje aktivno sudjeluju u promicanju i primjeni bespilotnih letjelica u poslovanju.

Konferencija će kroz predavanja obraditi trenutno stanje industrije bespilotnih letjelica, njihovu komercijalnu uporabu i regulativu u Hrvatskoj i svijetu, dok će radionice obraditi neformalnije teme. One su namijenjene ograničenom broju sudionika, koji će se moći informirati o tome kako izraditi svoju bespilotnu letjelicu, kako snimati korištenjem dronova te o obradi podataka prikupljenih bespilotnom letjelicom.

Dronovi se u poslovne svrhe mogu koristiti u čitavom nizu djelatnosti i područja, među kojima su i građevina, poljoprivreda, nadzor prometa, ljudi, granice i objekata, potraga i spašavanje, dostava paketa te prikupljanje raznih vrsta podataka korištenjem senzora. IN2 je implementirao rješenje s bespilotnim letjelicama za tvrtku Žito, što će na konferenciji biti i predstavljeno kao jedna od studija slučaja uporabe bespilotnih letjelica u poljoprivredi. Ovaj projekt obuhvaća korištenje bespilotnih letjelica za prikupljanje podataka sa zasijanih kultura radi generiranja digitalne ortofoto karte i analize stanja poljoprivrednog zemljišta. Proces je u potpunosti automatiziran, tako da je nakon definiranja područja obrade potrebno samo pokrenuti aplikaciju koja se brine da letjelica autonomno prikupi i pohrani podatke.

Posjetitelji će moći besplatno posjetiti sajamski prostor i FLY zonu namijenjenu demonstraciji letjelica, dok je predavanja i radionice moguće pratiti uz kotizaciju.

16.01.2016. (08:21)

Radim kao dronovator

Dronovi će – stvoriti tisuće radnih mjesta

Bespilotne se letjelice stvoriti stotine tisuća radnih mjesta u svjetskog ekonomiji, od precizne poljoprivrede i čuvanja ugroženih životinja do snimanja filmova i sportskih događaja. U sve većem broju industrija koje će koristiti dronove bit će potrebni piloti, sistemski inženjeri, dizajneri, proizvođači, operateri senzora, tehničari, fotografi itd., piše BBC.

26.12.2015. (13:49)

I to ne samo na skijaše

Božićni su dani – padaju dronovi

Male bespilotne letjelice bile su prošlog, a i ovog Božića su hit-poklon, među Amerikancima barem, piše The Verge. Umijeće upravljanja letjelicama ljudima nije baš usađeno, pa su mnogi od ovih poklona ubrzo nakon uzlijetanja završavali razbijeni u stropovima, zidovima, podovima, drveću. Inače, Amerikanci svoje dronove moraju prijaviti Saveznom uredu za aviopromet, a, s druge strane, zakon dronove štiti otprilike kao i avione, piše Gizmodo.

21.11.2015. (10:40)

Sondalestina

Obamine bespilotne letjelice – ISIS-ovo "oruđe novačenja"

Četiri bivša pripadnika američkih vojnih zračnih snaga, sa sve skupa 20 godina iskustva upravljanja bespilotnim letjelicama, napisali su otvoreno pismo Baracku Obami u kojem ga upozoravaju kako je program ciljanih ubojstava bespilotnim letjelicama postao snažan poticaj ISIS-u i drugim terorističkim grupama. U svojoj emotivnoj molbi upućenoj Obaminoj administraciji pozivaju na ponovno promišljanje ove vojne taktike za koju kažu da je “potaknula mržnju koja je pokrenula terorizam i skupine poput ISIS-a, a u isto vrijeme poslužila kao osnovno oruđe za novačenje, slično zaljevu Guantanamo”. “Ubijanje civila napadima bespilotnih letjelica je posebice razarajuća snaga iza terorizma i destabilizacija u svijetu”. Guardian

31.07.2015. (13:41)

Javim se kasnije, odletio mi signal

Facebook predstavio dronove koji donose Internet

Facebook je predstavio svoje bespilotne letjelice naziva Aquila koje će imati zadaću pristup internetu omogućiti ljudima koji dosad nisu imali tu mogućnost. Aquila ima raspon krila jednog Boeinga 737, ali je puno lakša letjelica koja će se napajati solarnom energijom. Letjelica će moći kružiti zrakom i do 90 dana te omogućavati povezivanje s internetom s visine od 18 do 27 kilometara iznad Zemljine površine. Ovo će, dakako, Facebooku omogućiti da dodatno poveća svoj broj korisnika. Netokracija