Kakav preokret na Eurobasketu: Finci dvaput ulovili zaostatak pa pobijedili - Monitor.hr
04.09.2017. (06:19)

Kakav preokret na Eurobasketu: Finci dvaput ulovili zaostatak pa pobijedili

Nevjerojatan preokret kreirali su košarkaši Finske kako bi u 3. kolu skupine A EuroBasketa u ispunjenoj Helsinki Areni svladali Poljsku sa 90:87, ali tek u drugom produžetku. Poljaci su 93 sekunde imali 9 poena prednosti, no prvo je Koponen pogodio jedno od dva bacanja, 50 sekundi do kraja Salin pogodio tricu za 61:66. Tada na scenu stupa 20-godišnji Lauri Markkanen koji je 15 sekundi prije kraja pogodio sva tri slobodna bacanja, a osam sekundi prije kraja presjekao dodavanje pod svojim košem i na drugoj strani zakucao za produžetak (gore video kraja četvrte četvrtine). 13 sekundi do kraja prvog produžetka Poljaci su imali 78:76, no Markkanen tri sekunde prije kraja gađa šut za 78:78. U drugom produžetku mladi krilni igrač postigao je šest od 12 koševa Finske te postao najzaslužniji za drugu pobjedu jednog od domaćina prvog kruga EuroBasketa. Markkanen je dvoboj završio sa 27 koševa, devet skokova i dvije asistencije (ovdje video njegovih koševa). Forum raspravlja o utakmici. Sportske novosti

Slične vijesti

19.09.2017. (13:44)

18.09.2017. (05:25)

Bravo susjedi, sori komšije

Slovenija europski prvak – u sjajnom finalu pobijedila Srbiju

U fantastičnom i dramatičnom finalu Eurobasketa Slovenija je pobijedila Srbiju 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18). Sjajni Slovenci su bez poraza došli do prvog naslova europskog prvaka u povijesti, i to usprkos tome što im se u završnici utakmice ozlijedio Luka Dončić, a umorio dotad nezaustavljivi Goran Dragić, koji je (dobio titulu najkorisnijeg igrača. Inače, on i njegov kolega Luka Dončić, Rus Aleksej Šved, Srbin Bogdan Bogdanović Španjolac Pau Gasol čine najbolju petorku Eurobasketa. Ovdje video-isječak utakmice. Forum raspravlja o Slovencima, košarci, navijačkim rekvizitima itd. Sportske novosti, RTV Slo

16.09.2017. (08:31)

Nama preko glave

EuroBasket: Srbija i Slovenija u finalu

Slovenija i Srbija igrat će u finalu EuroBasketa za košarkaše u Istanbulu, nakon što je Slovenija u četvrtak u prvom polufinalu nadigrala branitelja naslova Španjolsku sa 92:72 (ovdje isječci), dok je Srbija jučer pobijedila Rusiju sa 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22). Slovenija je do finala stigla s osam pobjeda i bez poraza, dok je Srbija ostvarila sedam pobjeda uz jedan poraz i to od Rusije još u 2. kolu natjecanja po skupinama (72:75). Finale na programu u nedjelju u 20.30 sati. Sportske novosti, Blic

14.09.2017. (23:55)

Napred, sosedi!

Polufinale Eurobasketa: Slovenija razbila Španjolsku s 20 razlike

U prvoj utakmici polufinala Eurobasketa košarkaši Slovenije odigrali su odličnu utakmicu i razbili Španjolsku 92:72, što znači da će snage u finalu odmjeriti s pobjednikom susreta Srbija – Rusija koji se igra sutra. Ključnu prednost Slovenci su ostvarili u trećoj četvrtini, a do pobjede su ih predvodili Luka Dončić (11 koševa,12 skokova i 8 asistencija), Goran Dragić i Anthony Randolph, dok je u redovima poraženih najbolji bio Pau Gasol sa 16 koševa. Index

12.09.2017. (17:30)

Generali poslije bitke

Novosel o ispadanju s Eurobasketa: Nedopustivo je da nemamo alternativnu obranu

„Uvijek u utakmicama poput ove pobijedi bolja momčad. Mi sigurno imamo talenta, a isto tako je sigurno da nam nedostaju centri, da nam nedostaje rad jer pet utakmica i dva i pol tjedna za te stvari nisu dosta. No to je, na žalost, realnost koju nam diktira NBA, to je realnost u kojoj nemamo Eurolige. Rusima je ovo drugo bila golema prednost. Jedino što me ozbiljno naljutilo je što nemamo alternativnu obranu, to je nedopustivo na ovakvom natjecanju“, komentira veliki Mirko Novosel poraz Hrvatske u osmini finala Eurobasketa.

10.09.2017. (22:38)

Dobro poznata priča

Eurobasket: Rusija pregazila Hrvatsku 101:78, Bogdanović nije mogao sam

U osmini finala Eurobasketa hrvatska je košarkaška reprezentacija doživjela težak poraz od reprezentacije Rusije. Izabranike Ace Petrovića Rusi su pobijedili 101:78, ključnu prednost stekavši u trećoj i četvrtoj četvrtini. Najbolji igrač Rusije bio je Aleksej Šved s 27 koševa i 12 asistencija, a u našim se redovima istaknuo jedino Bojan Bogdanović s 28 koševa. Index, Sportske novosti

10.09.2017. (18:33)

Mirko Novosel: Ruse sam dobio 11 puta, nijednom nisam izgubio, a recept je uvijek isti – igra se tehnikom, ne snagom

07.09.2017. (16:50)

Turska ili Rusija?

Eurobasket: Hrvatska razbila Češku s 38 razlike

Hrvatska je košarkaška reprezentacija u 5. kolu Eurobasketa razbila Češku sa 107-69 uz 25 koševa Bojana Bogdanovića i 18 Darija Šarića. Posebno je uvjerljiva bila posljednja četvrtina, koju su izabranici Ace Petrovića dobili s uvjerljivih 29-9. Svojeg protivnika u osmini finala saznat ćemo večeras, kad igraju Turska i Latvija. Vrlo je izgledno da ćemo sljedeću utakmicu igrati protiv Turske ili Rusije, ovisno tko završi trećeplasiran u skupini D. Index

05.09.2017. (18:34)

Nekada uđe, nekad ne

Eurobasket: Španjolska pobijedila Hrvatsku 79:73 nakon dramatične završnice

Hrvatski su košarkaši u 4. kolu Eurobasketa morali potpisati poraz reprezentaciji Španjolske. Napeta utakmica riješena je tek u posljednjoj minuti, a španjolska je vrsta na kraju slavila 79:73. Momčad izbornika Petrovića odigrala je dobar susret u kojem je odličnu Španjolsku u egalu držala sve do posljednjih 30 sekundi. Dok je Španjolska ovime osigurala prvo mjesto u skupini, mi ćemo vrlo vjerojatno ostati na drugom mjestu. Index, Sportske novosti

05.09.2017. (06:30)

Teška pobjeda: Košarkaška reprezentacija svladala Crnu Goru sa 76:72, danas igra protiv Španjolske od 16.45 sati, a Španjolci jučer rasturili Rumunje 41 razlike, izbornik Petrović tempira formu za osminu finala