Liga prvaka: PPD Zagreb vodio cijelu utakmicu i promašio šut za pobjedu - Monitor.hr
16.09.2017. (16:54)

Obećavajući početak

Liga prvaka: PPD Zagreb vodio cijelu utakmicu i promašio šut za pobjedu

Na otvaranju ovogodišnje Lige prvaka rukometaši PPD Zagreba odigrali su 28:28 na gostovanju kod švedskog IFK Kristianstada. Zagrebaši su vodili gotovo cijelu utakmicu, ali su u nastavku pali pa je domaćin uspio izjednačiti. Posljednjih 15 sekundi Zagreb je imao napad za pobjedu, ali je kapetan Zlatko Horvat promašio udarac sa šest metara. U 2. kolu Lige prvaka Zagrebaši u zagrebačkoj Areni 23. rujna dočekuju Pick Szeged. Sportske novosti

Slične vijesti

10.11.2022. (11:00)

Biznis toplinom

Energia naturalis nova najmoćnija hrvatska kompanija

Prošla je godina donijela tektonske pomake na sceni hrvatskoga krupnog kapitala. Dogodila se promjena na vrhu koja bi mogla obilježiti sljedeće godine biznisa u Hrvatskoj. Druga je podjednako velika novost ta da je milijardu kuna prihoda (ili više) dohvatio rekordno velik broj kompanija – čak 95 – što je 21 više nego prethodne godine koju je obilježio poslovni pad prouzročen pandemijom i lockdownom. Prvi je put najmoćnija kompanija Energia naturalis (ENNA), koja je 2021. podignula prihode za impozantna 3,3 puta. Dosad su najveće konsolidirane prihode ostvarivali samo Ina i Agrokor, odnosno Fortenova. Iz grupacije se bave energetikom, logistikom i trgovinom. Najveća i najznačajnija tvrtka u sklopu ENNA-e je PPD Zagreb. Na čelu grupacije nalazi se Pavao Vujnovac. Lider

23.09.2022. (20:00)

Jel jasno sad

Vujnovac: Nismo ruski igrači nego je trading ovdje nepoznat pojam

Ova je regija vrlo ovisna o ruskom plinu, ali mi radimo sa svim igračima, zapadnim i ruskim. Skladištimo plin po brojnim europskim zemljama. Trgovina plinom i način na koji vodim taj biznis nije uobičajen za Hrvatsku i jednostavno nedostaje informacija. Od tuda i priča da smo mi ruski igrači, to su krive interpretacije koje dolaze iz nerazumijevanja. PPD ima ugovor s Gazpromom, ali to nam je manji dio – istaknuo je na konferenciji Dan velikih planova Pavao Vujnovac. Objašnjavajući trenutačnu situaciju u okviru energetske krize, Vujnovac je komentirao da smo od pandemije prošli fazu jeftinih energenata, a onda je cijena plina narasla deset puta – i to prije rata u Ukrajini. Dakle, nije rat kreirao nestabilnost cijena plina već drugi faktori. Budućnost, kaže, nije tako crna, ali ovisi o mjerama Europske komisije, dobroj komunikaciji, Kini i puno drugih faktora. Vujnovac smatra da bi se cijena plina odsad trebala početi smanjivati jer trenutno nije realna. Lider

03.04.2016. (19:32)

Plinari razvaljuju

PPD Zagreb pobijedio Meškov i osvojio treće mjesto SEHA regionalne lige

Rukometaši PPD Zagreba su u borbi za treće mjesto na završnom turniru SEHA lige u Varaždinu s 24-23 svladali Meškov. Zagrebaše je predvodio Zlatko Horvat s osam golova, a solidan je na vratima bio Igor Stevanović s osam obrana. Zagreb je tako ponovio uspjeh koji je ostvario iz prijašnje dvije sezone regionalne lige te njezina premijernog izdanja 2012. godine. Najveći uspjeh ostaje osvajanje lige 2013. godine. Monitor

03.04.2016. (19:26)

Rukometaši PPD Zagreba osvojili su treće mjesto na završnom turniru SEHA lige u Varaždinu nakon što su u susretu za broncu pobijedili Meškov 24-23.

Hrvatski prvak je tako ponovio uspjeh iz prijašnje dvije sezone kada je također bio treći, a treće mjesto Zagrebaši su osvojili i u premijernom izdanju SEHA lige 2012. godine. Najveći uspjeh ostvarili su 2013. kada su u finalu slavili protiv Vardara.

PPD Zagreb je do pobjede protiv bjeloruskog prvaka stigao nakon čvrste i neizvjesne utakmice. Meškov je u 33. minuti imao tri gola prednosti (16-13), a u nastavku susreta još su dva puta imali po tri gola viška (17-14, 18-15). Zagreb je u posljednjih 20 minuta utakmice zaigrao daleko čvršće i brže i polako je dostizao prednost suparnika. U 43. minuti Zagreb je izjednačio na 18-18, a u 54. minuti i poveo 22-21. Nakon toga više nije ispuštao prednost. Momčad Veselina Vujovića na koncu je mogla i uvjerljivije slaviti, no Lovro Mihić je u pet sekundi prije kraja susreta promašio sedmerac, točnije njegov udarac je obranio Ivan Pešić.

PPD Zagreb su do pobjede predvodili Zlatko Horvat s osam i Luka Šebetić s pet golova, dok su Lovro Mihić, Stipe Mandalinić, Sandro Obranović i Domagoj Pavlović dodali po dva gola. Igor Stevanović je sakupio osam, a Filip Ivić četiri obrane. U redovima bjeloruskog sastava najefikasniji su bili Rastko Stojković sa šest i Dainis Kristopans s pet golova, dok je Pešić sakupio deset obrana.

U finalnom susretu igrat će Veszprem i Vardar.

22.02.2015. (23:46)

Uz rame bogatunima iz Pariza

PPD Zagreb ostvario prvu gostujuću pobjedu u Ligi prvaka

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb u 10. su kolu Lige prvaka stigli do prve gostujuće (i šeste sveukupno) pobjede. Rezultatom 22:20 svladan je makedonski Metalurg iz Skopja, čime je momčad Veselina Vujovića samo potvrdila ionako osigurano treće mjesto u skupini, iza Kiela i PSG-a. Zagrebaše je u Skopju predvodio kapetan Horvat s 5 pogodaka, a raspoloženi vratar Ivić pridodao je svojih 12 obrana. T-Portal