Niko Kovač će u Bayernu zarađivati 5-6 milijuna eura godišnje

Aktualni trener Eintrachta Niko Kovač će na kraju sezone postati trener Bayerna. U Frankfurtu trenutno zarađuje milijun i pol eura godišnje, a ubuduće će u Bayernu zarađivati između pet i šest milijuna eura godišnje. Taj iznos i dalje je puno manji od onog koji su primali njegovi prethodnici Guardiola (17 milijuna eura) ili Ancelotti, koji je zarađivao 12 milijuna godišnje. Inače najplaćeniji treneri na svijetu su Guardiola s 20 milijuna eura godišnje, Mourinho sa 14, Wenger sa 10, Zidane 9, Klopp 8.5. Zinedine Zidane je 2016. kada je preuzeo Real, imao godišnju plaću 4.3 milijuna eura. Index

• Slične vijesti

20.05. (07:31)

Jugo-goljade

Kovač i Rebić donijeli Eintrachtu prvi trofej nakon 30 godina

Niko Kovač osvojio je njemački kup pobjedom u finalu protiv minhenskog Bayerna 3:1, a junak susreta bio je hrvatski napadač Ante Rebić, koji je zabio dva pogotka. Pobjeda je tim slađa što Kovač ove sezone završava posao u Eintrachtu i prelazi upravo u Bayern. Golovi su krenuli već u 11. minuti kad je Rebić u protivničkoj polovici presjekao loptu i potom s vrha kaznenog prostora zabio za vodstvo Eintrachta, Bayern je poravnao na 1:1 golom Roberta Lewandowskog u 53. minuti, Rebić u 81. iz kontranapada ponovno donosi prednost Eintrachtu, a pobjedu je potvrdio Mijat Gačinović u sudačkoj nadoknadi (90+6). Ovo je prvi trofej za Eintracht nakon 30 godina. Forum.hr je jako sretan zbog pobjede Eintrachta, a izdvajaju jedan simpatičan moment kad Gačinović prevodi novinarima na njemački što Rebić priča na hrvatskom. Sportske novosti

28.01. (08:48)

Brat Robert također

Kovač apsolutni hit Bundeslige: Nikad nije bio ovako visoko

Eintracht Frankfurt ovog je petka kod kuće pobijedio Borussiju M’gladbach rezultatom 2:0 i tako po prvi put otkad ga vodi Niko Kovač skočio na drugo mjesto ljestvice Bundeslige. Na ljestvici Bundeslige Eintracht je sada dva boda ispred Borussije M’gladbach, kao i Schalkea, Bayera i Leipziga koji ga još mogu preskočiti, dok za nedodirljivim Bayernom zaostaje punih 14 bodova. T-Portal

20.05.2017. (14:20)

Trijumf korektnosti

"Snaga klade valja, ali Lahm caruje"

“Po dojmom igrača kakvi su bili Stefan Effenberg, Oliver Kahn ili Marc van Bommel, raslo je uvjerenje da kapetan (pogotovo onaj Bayernov, kluba koji se zvalo i FC Hollywood) mora biti onaj koji će podviknuti na suigrače, pa se i unijeti u lice ako je to potrebno. Lahm nije takav. Nije konfliktna ličnost. No, zbog toga ne samo da nije ništa manje lošiji igrač ili kapetan, nego suprotno. BAš je zato bio idealni kapetan ovog novog, modernog Bayerna. Kluba koji je prestao biti FC Hollywood, a postao posljednji krik nogometne mode”, piše Telesport o odlasku Bayernova kapetana Philippa Lahma u sportsku mirovinu.

18.04.2017. (22:56)

Iz Mađarske s ljubavlju

Liga prvaka: Real Madrid izborio polufinale, pomogli im suci

Nogometaši madridskog Reala svladali su Bayern sa 4:2 u produžetku uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka te izborili mjesto među četiri najbolje momčadi. Veliku ulogu u pobjedi odigrala je naklonost mađarskih sudaca: u 84. minuti ispravan start Artura Vidala ocijenjen je prekršajem za žuti karton, što je za njega bio kraj utakmice jer je već od šeste minute igrao s javnom opomenom. U 105. minuti Ronaldov pogodak je trebao biti poništen ali sudac nije signalizirao zaleđe. HRT, Forum.hr, Index, Sportske novosti

24.05.2016. (07:30)

Niko Kovač slavi: Eintracht pobijedio u gostima i ostaje u Bundesligi

Nogometaši Eintrachta slavili su 1:0 protiv Nürnberga u drugoj utakmici doigravanja te osigurali ostanak u Bundesligi i sljedeće sezone (video). Pogodak odluke postigao je švicarski reprezentativac Haris Seferović u 66. minuti nakon sjajnog prodora i asistencije mladog srpskog reprezentativca Mijata Gaćinovića. Bivši hrvatski izbornik tako je ispunio cilj koji mu je zadan kad je došao na klupu nekoć slavnog kluba. Rasprava se vodi na Forumu.

22.05.2016. (06:38)

Zlatni šut

U finalima kupova slavili PSG, Bayern i Juventus

U jučerašnjim finalima kupova, PSG je drugu sezonu zaredom osvojio naslov pobijedivši OlimpiqueMarseille 4-2 na Stade de Franceu. Parižane su do slavlja predvodili Blaise Matuidi (2), Zlatan Ibrahimovic (47-11m, 82) i Edinson Cavani (57). Na finalnom susretu u Berlinu Bayern je na penale pobijedio BorrussijuDortmund 4-3,. Pogotkom pak Alvara Morate u 110. minuti Juventus je u finalu talijanskog Kupa u Rimu pobijedio Milan 1-0, osvojivši 11. naslov pobjednika Kupa i drugu dvostruku krunu zaredom. Hrvatski napadač Mario Mandžukić je u Juventusovu pobjedu ugradio 120 minuta osvojivši treći trofej u prvoj sezoni. Jutarnji

03.05.2016. (21:19)

Svakog gosta nakon gola dosta

Atletico izbacio Bayern iz Lige prvaka – 2:1 u Münchenu

Atletico Madrid izborio je finale Lige prvaka i izbacio favorizirani Bayern – domaćin je večeras u Münchenu pobijedio 2:1, dok je u Madridu prošli tjedan bilo 1:0 za Atletico pa Španjolci idu dalje zahvaljujući golu u gostima. T-Portal zaslužne za Atleticov prolaz vidi “čudesnog Oblaka i Simeoneove ratnike”, a i BBC piše da lopta nije htjela pokraj slovenskog vratara. Inače Atleticov trener Simeone možda neće smjeti na finale Lige prvaka jer mu prijeti kazna zbog dvaju incidenata – Riberyja je primio za vrat, a člana Atleticovog tima udario. Forum.hr

30.04.2016. (18:55)

Gastfudbaleri

Nogomet subotom: Rekordni bodovi Bilića, pobjede Kovača i Kramarića, gol Rakitića

Bilićev West Ham pobijedio je danas West Bromwich Albion s 3-0, čime su na 5. mjestu engleske ljestvice, s 59 bodova, što im je rekord po broju bodova osvojenih u sezoni. Peto mjesto vodi i ih i u Europsku ligu (izjava hrvatskog stručnjaka nakon utakmice). Real Madrid je kod Real Sociedada golom Garetha Balea pobijedio 0:1 (Modrić igrao do 85. minute, zamijenio ga Kovačić), dok je Atletico Madrid istim rezultatom svladao Rayo Vallecano i preskočio Real na ljestvici. Rakitić zabio za vodstvo Barcelone kod Betisa, prije toga domaćin ostao bez igrača zbog crvenog kartona, nakon prekršaja upravo na Rakitiću. Suarez zabio za konačnih 2:0. Barcelona prva na ljestvici. Bayern remizirao s Borussijom Mönchengladbach 1-1 pa još nemaju sigurno osvojeno prvenstvo, Andrej Kramarić asistencijom je pomogao svom Hoffenheimu da svlada Ingolstadt (2-1), dok je Eintracht Nike Kovača svladao Darmstadt pa se klubovi obojice Hrvata udaljavaju od ispadanja iz prve lige (Večernji).

15.04.2016. (18:37)

Polufinala puna Hrvata

Žrijeb Lige prvaka: Real protiv Manchester Citya, Bayern na Atletico

Manchester City i Real Madrid te Atletico Madrid i Bayern polufinalni su parovi Lige prvaka, odlučio je ždrijeb. Prve polufinalne utakmice na rasporedu su 26. i 27. travnja, a uzvrati se igraju 3. i 4. svibnja. Hrvatska će u polufinalu imati dva igrača, Luku Modrića i Matea Kovačića. Finale je na rasporedu 28. svibnja.U utrci za naslov Europa lige Juergen Klopp i Dejan Lovren sa Liverpoolom tražit će finale protiv Villarreala, dok će se Darijo Srna i Eduardo da Silva sa Šahtarom susresti sa Sevillom, koja ima dvije titule u nizu. Polufinalne utakmice su na rasporedu 28. travnja i 5. svibnja. Forum.hr, Dnevnik.hr, BBC, Bleacher Report, Index,

05.04.2016. (21:34)

Minus 1 za zanimljiviji uzvrat

Liga prvaka: Barcelona pobijedila Atletico 2:1, Bayern Benficu 1:0

U prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka večeras Barcelona je kod kuće dobila Atletico Madrid 2:1 nakon što je sat vremena imala igrača više, dok je Bayern u Munchenu pobijedio Benficu 1:0. Gol za Atletico dao je Torres koji je kasnije isključen nakon čega je Suarez zabio dva, dok je Bayernov Vidal gol zabio već u 2. minuti. Danas poraženi idući tjedan igraju na domaćem terenu, u Madridu, odnosno Lisabonu. Monitor

26.04.2017. (09:32)

Uspjeh Nike Kovača: Eintracht izborio finale njemačkog Kupa pobjedom protiv Borussije M’gladbach boljim izvođenjem penala, u Frankfurtu euforija

Iscrpnije...

16.10.2016. (06:29)

Sjajan vikend Hrvata u Njemačkoj: Andrej Kramarić donio 2:1 pobjedu svom Hoffenheimu, Niko Kovač i njegov Eintracht su u Frankfurtu zaustavili veliki Bayern, završilo je 2:2, i to s igračem manje

26.08.2016. (21:43)

Furiozan start Ancelottijevog Bayerna: Bavarci torpedirali Werder, hat-trick Lewandowskog