• 12.01. (11:55)

Seoba mladih nada

NK Rijeka je šampionsku generaciju prodala za gotovo 20 milijuna eura

Vratar Andrej Prskalo, braniči Dario Župarić i Leonard Žuta, veznjak Filip Bradarić i napadač Alexander Gorgon, petorica su preostalih članova šampionske Rijeke, koji će, po svemu sudeći, ostati na Rujevici barem do ljeta. Svi ostali su napustili klub u tri posljednja prijelazna roka. Sve je počelo prošle zime odlaskom Mateja Mitrovića u Bešiktaš, a moglo bi se zaključiti ove zime odlaskom Mate Maleša u Kinu. Klub je za igrače dobio 20 milijuna eura. Novi list

• Slične vijesti

03.03. (09:21)

Treće poluvrijeme

Rijeka: 50% više djece – 9 mjeseci nakon osvajanja nogometnog prvenstva

Točno devet mjeseci nakon što su nogometaši HNK Rijeka osvojili naslov prvaka i Kup Hrvatske u Rijeci se dogodio baby boom. Dakle, u tjednu od 19. do 25. veljače ove godine u riječkom je rodilištu bilo 45 poroda, 15 više nego godinu dana prije, što bi bilo 50% više. Liječnici kažu da u obzir treba uzeti i naredne tjedne kad su navijači bili još pod dojmom. Novi list

29.12.2017. (18:42)

Stali na stijenu

Obitelj Mišković preuzela NK Rijeku

Damir Mišković preuzeo je NK Rijeku preko svoje londonske tvrtke Teanna limited koja je u suvlasništvu Matee i Anne Mišković, njegovih kćeri. “Klub sam prepisao na kćerke jer sam želio pokazati da svijet ostavljamo mladima” rekao je dosadašnji direktor kluba. Mišković je sanirao financije, izgradio nogometni kamp na Rujevici, a klub je prošle sezone osvojio povijesnu dvostruku krunu. Sportske novosti

23.11.2017. (22:15)

Grčka tragedija

Rijeka vodila u Ateni, ali AEK izjednačio – ispali iz Europske lige

Rijeka je ostala bez šansi za plasman u šesnaestinu finala Europske lige nakon što je odigrala 2:2 protiv AEK-a u Ateni. Riječani su sjajno krenuli u utakmicu i nakon 26. minuta imali prednost od 2:0 golovima Austrijanca Alexandera Gorgona, dok domaćini zabijaju u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela i u 55. minuti ( Sportske ). Na ljestvici Milan ima 11 bodova, AEK sedam, Rijeka i Austria Beč imaju po četiri. Hrvatski prvak više ne može dalje zbog slabijeg međusobnog omjera s Grcima. Inače, u ovom kolu je prolazak u 16-inu finale osigurao švedski Ostersund, klub koji je prije samo šest godina igrao švedsku četvrtu ligu. Forum.hr

02.11.2017. (22:48)

Teče jedan slap golova...

Rijeka izgubila od Austrije 1:4; Kek: Ovo ne priliči prvaku Hrvatske

Rijeka je na svom terenu izgubila danas od Austrie Beč 1:4 u utakmici Europske lige, što je deseti poraz Rijeke ove sezone, peti domaći u posljednjih sedam utakmica. Rijeka s tri boda još uvijek ima šanse proći skupinu jer drugoplasirani AEK bježi samo tri boda (Sportske ). “Mi smo u dubokoj krizi i tu treba puno pameti i razgovora, dobre analize, jer na ovakav način gubiti ne priliči Rijeci koja je prvak države”, rekao je Kek (HRT). Forum.hr

19.10.2017. (21:40)

Oprosti domaćine!

Prvi bodovi u Europi: Rijeka pobijedila Austriju 1:3

Rijeka je na gostovanju kod Austrije Beč slavila večeras s 1:3 i ostvarila prvu pobjedu u skupini Europske lige kojom je ostala u igri za prolazak dalje. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Gavranović (21, 31), a pogodak u posljednjim trenucima susreta zabio je i Zoran Kvržić (90+2). Gol za domaćine postigao je Kevin Friesenbichler u 90. minuti. Ovdje video golova. Forum.hr

28.09.2017. (22:05)

Bili bolji pa izgubili

Euro-liga: Rijeka gubila do 85. minute, izjednačila pa izgubila u nadoknadi

Dvostruki preokret na San Siru na utakmici Milana i Rijeke: domaćin je vodio 2:0 do 85. minute kad je Maxwell Acosty zabio, a Josip Elez realizirao kazneni udarac u 90. minuti za 2:2. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Cutrone osigurava pobjedu domaćina 3:2 (Sportske). Trener Matjač Kek ljutit je na igrače – “neki igrači koji imaju iskustva i koji bi to morali istrpiti izgledaju prestrašeno”. HRT ima snimke svih golova i akcija. “Iz ničega u nešto i opet u ništa” kažu na Forum.hr-u.

22.08.2017. (20:46)

Rijeka izgubila od Olympiacosa 0:1 – ide u Europsku ligu

Rijeka je izgubila od Olympiacosa 0:1 u uzvratnoj utakmici play-offa Lige prvaka i sa zbrojenih 3:1 dalje idu Grci, dok će Riječani u Europsku ligu, gdje će dobiti najmanje 5,6 milijuna eura. Inače, Rijekine prilike pobrojane u online prijenosu na Sportskima pokazuju koliki je peh opet imala Rijeka: Gavranović u 13. minuti pucao sa pet, šest metara, ali odbijenu loptu izbacio grčki branič s gol-crte; Heber u 21. minuti s desne strane ubacio na drugu stativu, a Gorgon s desetak metara glavom pucao pored gola; Mišić u 53. minuti imao otvoren šut s ruba kaznenog prostora, ali pucao preko gola; Gavranović u 54. s osam metara pucao na prazan gol, ali odnekud se stvorio vratar Grka Kapino i paradom spasio mrežu; Gorgon u 58. imao otvoren šut s desetak metara, malo iskosa s desne strane, ali puca preko gola; Matei u 79. minuti sam izašao pred grčkog vratara i pucao pored gola; Heber u 86. pucao iskosa s ruba šesnaesterca, ali lopta prolazi uz same desne rašlje; Heber u 89. pucao glavom s pet metara, ali preko grede… Forum.hr

16.08.2017. (20:41)

Kad strah odsiječe noge

Peh vrlo dobre Rijeke protiv Olympiacosa – poraženi u 93. minuti

Prvi gol dobila je Rijeka na asistenciju igrača koji je ušao minutu prije, a drugi u 93. minuti nakon što je golman obranio slobodni udarac i izgubila 2:1 protiv Olympiacosa u gostima u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka. Prvi gol, u 42. minuti, bio je Rijekin, zabio ga je Heber, i daje određenu šansu za prolazak u uzvratnoj utakmici u Rijeci idući utorak. Forum analizira utakmicu, kvalitetu Rijeke, prodaju igrača…

01.08.2017. (20:45)

Svi sve od sebe

Europske utakmice: Hajduk i Rijeka rasprodali stadione, rekord Osijeka

Rasprodan je Rijekin stadion za sutrašnju utakmicu protiv Salzburga – 8.000 navijača Rijeke dočekat će Austrijance. Ako Rijeka prođe, a ima 1:1 iz gostujuće utakmice, od UEFA-e će dobiti 6,1 milijun eura, polovicu novca koji im treba da funkcioniraju godinu dana (tema na Forumu o Rijeci). Rasprodan je i Poljud za uzvratnu utakmicu Hajduka u četvrtak protiv Brondbyja u Europskoj ligi – u 26 sati navijači su kupili 26.850 ulaznica, ostalo je tek nešto ulaznica za lanjske pretplatnike, prva utakmica završila je 0:0 (Forum). U Osijeku tkđ. navala na ulaznice za uzvratnu utakmicu s PSV-om – prodano 10.000 ulaznica, a zbog velike potražnje bit će nakon dužeg vremena otvorena i velika tribina Zapad, budući da se u četvrtak očekuje rekordna posjeta u posljednjih 15-ak godina. Osijek pobijedio u gostima 1:0 (Forum).

29.04. (07:45)

Prva ligaška pobjeda Rijeke u Maksimiru nakon 2.829 dana: U susretu 32. kola Prve HNL pobijedili Dinamo 1:0, pogodak odluke zabio Maxwell Acosty u 39. minuti

Iscrpnije...

11.12.2017. (07:02)

Rijeka prekinula niz od 92 dana bez ligaške pobjede na domaćem travnjaku – na Rujevici pobijedili Slaven Belupo 2:0 (Sportske ), dok je Hajduk istim rezultatom na stadionu Maksimir porazio Lokomotivu (Sportske )

23.10.2017. (06:00)

Kek ponudio ostavku: Nogometaši Rijeke doživjeli četvrti ovosezonski poraz u prvenstvu izgubivši od Rijeke 1:2, a drugi na Rujevici; Mišković odbio ostavku: Vjerujem Keku, ostaje i ako ne dobijemo Dinamo