• 17.05.2017. (21:46)

Novi prvak

Rijeka dobila Slaven Belupo 2:0

Rijeka je u gostima svladala Slaven Belupo 2:0 i tako svladala po mnogima posljednju veću prepreku pred povijesnim naslovom prvaka Hrvatske. Pobijedi li u nedjelju na Rujevici Cibaliju, rezultat posljednjeg kola u kojem gostuje na Maksimiru neće biti bitan, pišu Sportske. HRT donosi ljestvicu. Komentari na Forumu.

• Slične vijesti

17.12.2017. (17:00)

Bili tići osigurali drugo misto

Hajduk razbio Inter 5:0, svi golovi u drugom poluvremenu

U susretu 20. kola Prve HNL Hajduk je na Poljudu razbio zaprešićki Inter 5-0, a svih pet pogodaka Bili su postigli u drugom poluvremenu. Strijelci za domaće bili su Ohandza (49. minuta), Said (56.), Erceg (67., 75.) i Almeida (78.). Hajduk je ovom pobjedom osigurao drugo mjesto na ljestvici, odmah iza zasad nedodirljivog Dinama. Rijeka pobijedila Rudeš 3:0, aktualni prvak sad je na 4. mjestu. Večernji

09.12.2017. (17:43)

Catch me if you can

Dinamo razbio Istru 5:1, pobjegao pratiteljima na 15 bodova

Uvjerljivom 5:1 pobjedom nad Istrom 1961 nogometaši Dinama učvrstili su prvo mjesto ljestvice Prve HNL. Do 14. pobjede u sezoni zagrebačke Modre vodili su Moro (19. minuta), Soudani (38), Ćorić (78.) i Hodžić (83., 90.+2), a poraz Istrana malo je ublažio Maksimović na otvaranju drugog poluvremena (49.). Neporaženi Dinamo sada ima 47 bodova, čak 15 bodova više od Osijeka i Hajduka koji, s utakmicom manje, dijele drugo mjesto. Novi list

21.10.2017. (19:46)

Nogomet vrijedan gledanja

Odličan derbi u Splitu: Hajduk vodio 1:0 do 89. minute, završilo – 2:2

U derbiju 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 2-2 (1-0), a u dramatičnoj završnici su pala čak tri gola. Hajduk je do 89. minute vodio s 1-0 pogotkom Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 2-1 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1), a triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke. Ovdje videi golova. Sportske novosti

06.07.2017. (17:10)

Neki su jednakiji

Disciplinski sudac Pavličić-Bekić: Maknuli su me zbog Soudanija

Saša Pavličić-Bekić u srijedu je službeno maknut s pozicije disciplinskog suca Prve i Druge hrvatske nogometne lige, a jedini mogući razlog svoje smjene vidi u činjenici da se zamjerio vladajućim strukturama kad je prošle sezone kaznio Dinamova igrača Soudanija zbog nesportskog ponašanja. “U tri godine sam kao predsjednik Disciplinske komisije i disciplinski sudac imao preko 700 odluka, a samo je jedna preinačena. Nije li indikativno da se nakon ove moje odluke mijenjao Disciplinski pravilnik. Zašto je HNS to napravio?“ pita se Pavličić-Bekić. Sportske novosti

27.05.2017. (18:56)

The king is dead, long live the queen

Na oproštaju od sezone Dinamo razbio Rijeku 5-2 uz Soudanijeva 3 pogotka

U posljednjem kolu Prve hrvatske nogometne lige Dinamo je na Maksimiru pred 12 tisuća navijača razbio Rijeku s 5-2. Pogotke za Modre postigli su Soudani (4., 34., 44. minuta), Olmo (47.) i Hodžić (52.), dok su za goste mreže zatresli Vešović (45.) i Andrijašević (83.), od kojih je potonji i promašio udarac s bijele točke (Zagorac obranio). S obzirom na to da je Rijeka već ranije osigurala naslov prvaka, ovaj rezultat nije uopće važan u borbi za pobjednika lige, ali je itekako bitan u psihološkom smislu uoči sudara istih klubova u finalu kupa. Sportske novosti

21.05.2017. (20:15)

Što se bijeli na travi zelenoj

Rijeka pobijedila Cibaliju 4:0 i postala novi prvak Hrvatske

Nogometaši Rijeke osvojili su naslov prvaka Hrvatske, po prvi puta u povijesti, nakon što su u susretu 35. kola Prve HNL na svojem stadionu pobijedili Cibaliju 4:0 i kolo prije kraja prvenstva stigli do nedostižnih pet boda prednosti u odnosu na Dinamo. Dinamo je tako ostao bez trona nakon 11-godišnje dominacije. Rijeka će imati priliku osvojiti i dvostruku krunu jer 31. svibnja u Varaždinu igraju finale Kupa s Dinamom. Komentari na Forumu. Fotke i video slavlja u Rijeci – Novi list.

20.05.2017. (08:21)

Pretposljednje kolo HNL-a: Cibalia u Rijeku bez glavnih igrača, Rijeka želi pehar na Maksimiru

Ostala su još dva kola HNL-a, a na ljestvici vodi Rijeka s 5 bodova prednosti ispred Dinama. Rijeka u 45 minuta rasprodala ulaznice za pretposljednju utakmicu, protiv Cibalije u nedjelju, ako pobijedi osvaja naslov, za što se i spremaju – riječki kafići u nedjelju rade cijelu noć, navečer vatromet na Molo longu, organizirano je gledanje na gatu, već sinoć je bilo bakljade (ilustracija gore iz Opatije sinoć). Vinkovčani u goste idu bez glavnih igrača, čuvaju se za posljednju utakmicu, protiv Lokomotive, o čemu im ovisi ostanak u ligi. Navodno je HNL nudio Rijeci da im dodijele pehar već sutra, odbili jer ga žele podići idući vikend – u Maksimiru, nakon utakmice protiv Dinama, a teoretski je moguće i da ga Dinamo podigne (Rijeka obje utakmice izgubi, Dinamo obje pobijedi). Forum.hr

13.05.2017. (17:10)

Rijeka snova, vrelo nade

Rijeka pobijedila Hajduk 2:0 i vratila se na pet bodova prednosti ispred Dinama

Rijeka je na Rujevici golovima Maleša (14.) i Gavranovića (30.) pobijedila Hajduk u utakmici koja će možda biti odlučujuća za osvajanje prvog riječkog naslova pobjednika Prvog HNL-a. U uzbudljivoj utakmici s dosta prigoda s obje strane Splićani se nisu mogli kvalitetno suprotstaviti trupama Matjaža Keka, koji je ovom pobjedom ponovno osigurao pet bodova prednosti ispred Dinama, koji je s 1:0 ranije svladao Split. Novi list oduševljen je Armadinom koreografijom (foto/video). Do kraja sezone ostala su samo tri kola. Index, Sportske novosti

25.04.2017. (22:07)

Slovenija:Bugarska 1:0

Pobjeda Rijeke, poraz Dinama: Riječani pobjegli na 8 bodova razlike

Rijeka je jako blizu naslova prvaka – u derbiju 30. kola Prve HNL svladala je trećeplasirani Osijek sa 2:0 (1:0) pogocima Bezjaka i Andrijaševića iz kaznenih udaraca te zahvaljujući porazu Dinama u Koprivnici 2:1 stvorila osam bodova prednosti pred Zagrepčanima šest utakmica prije završetka prvenstva. Nakon poraza Petevu je uručen otkaz, a momčad će do kraja sezone voditi Romeo Jozak. Forum.hr

02.06. (20:53)

U uzvratnoj utakmici dodatnih kvalifikacija za HT Prvu ligu Varaždin je na svom stadionu pobijedio Istru s minimalnih 1:0, ali s ukupnih 3:2 gosti su ostali u Prvoj ligi

Iscrpnije...
    13.05. (21:23)

U praktički vaterpolo utakmici (vidi slike) Gorica je postala novi član Prve HNL!

29.04. (07:45)

Prva ligaška pobjeda Rijeke u Maksimiru nakon 2.829 dana: U susretu 32. kola Prve HNL pobijedili Dinamo 1:0, pogodak odluke zabio Maxwell Acosty u 39. minuti

11.12.2017. (07:02)

Rijeka prekinula niz od 92 dana bez ligaške pobjede na domaćem travnjaku – na Rujevici pobijedili Slaven Belupo 2:0 (Sportske ), dok je Hajduk istim rezultatom na stadionu Maksimir porazio Lokomotivu (Sportske )

25.11.2017. (19:04)

Hajduk se spasio u sudačkoj nadoknadi i izvukao 1:1 s Osijekom na Poljudu

05.09.2017. (16:58)

Zoran Zekić postao prvi trener od začetka HNL-a koji je proveo dvije godine na istoj klupi