Savjeti za put u Rio: Ne nosite puno 'keša' i vozite se Uberom - Monitor.hr

Savjeti za put u Rio: Ne nosite puno ‘keša’ i vozite se Uberom

Olimpijske igre u Brazilu, koje sutra počinju svečanom ceremonijom u Rio de Janeiru, mnogima će biti motiv za posjet toj zemlji. U individualnom aranžmanu put/avionska karta u jednom smjeru iznosi najmanje 11.000 kuna. Smještaj na online servisima još je uvijek dostupan. Onima koji se odluče otići u Rio savjetuje se da se osiguraju od pljačke tako da ne nose gotovinu sa sobom te da se voze Uberom. Jutarnji

Slične vijesti

21.08.2016. (06:37)

Shvatili dosad - solo igrači

Rekordnih 10 medalja Hrvatskoj u Riju

Hrvatska je na Olimpijadi u Riju osvojila deset medalja, što je rekord od hrvatske samostalnosti. Osvojene su dvije bronca, tri srebra i pet zlata, a dosad su rekordne bile igre u Londonu – tri zlata, srebro i dvije bronce. Hrvatska sada ima 33 osvojene medalje na ljetnim Igrama. HRT, Forum.hr

19.08.2016. (19:15)

Hrvatska je trenutno uvjerljivo vodeća europska zemlja po broju zlatnih medalja na milijun stanovnika

18.08.2016. (20:34)

Berba se nastavlja

Rio: Hrvatska ima još jedno zlato! Fantela i Marenić najbolji u klasi 470

Hrvatski jedriličari Šime Fantela i Igor Marenić osvojili su naslov olimpijskih pobjednika u jedrenju u klasi 470 u Rio de Janeiru. 30-godišnjaci iz zadarskog kluba Sv. Krševan fantastično su odradili regatu u zaljevu Guanabara i do uspjeha karijere stigli s 15 bodova ispred srebrnih Australaca Mathewa Belchera i Willa Ryana, odnosno brončanih Grka Panagiotisa Mantisa i Pavlosa Kagialisa. Fantela i Marenić su na svojim trećim OI okrunili višegodišnji rad prvom olimpijskom medaljom, nakon devetog mjesta u Pekingu 2008. i šestog u Londonu 2012. Večernji, Novi list

18.08.2016. (18:57)

Preplaćeni na medalje

Rio: Hrvatski vaterpolosti potopili i Crnu Goru, slijedi borba za zlato!

Hrvatski vaterpolisti u polufinalu Olimpijskih igara u Riju pobijedili su Crnu Goru sa 12:8 prikazavši sjajnu igru baš kao i u četvrtfinalu protiv domaćina Brazila kojeg su pobijedili 10:6. Odlični dupini tako su osigurali medalju, a imat će priliku i obraniti zlato iz Londona koje su osvojili kada ih je vodio Ratko Rudić, danas izbornik Brazila. Hrvatska će u finalu, u subotu (22.50 sati), igrati protiv boljeg iz susreta Srbije i Italije. Večernji, Forum.hr

17.08.2016. (16:16)

Olimpijska solidarnost

Rio: Nakon pada tijekom utrke, jedna drugoj pomogle i završile zadnje

Nikki Hamblin iz Novog Zelanda i Abbey D’Agostino iz SAD-a utrku na 5,000 metara završile su zadnje zbog toga što su jedna drugoj pomogle nakon sudara tijekom utrke. Četiri kruga prije kraja utrke, Hamblin je pala te je nenamjerno uzrokovala i pad D’Agostino koja je trčala odmah iza nje. D’Agostino se prva ustala, došla je do Hamblin te joj je pomogla da se pridigne. No, nekoliko trenutaka kasnije, D’Agostino se spustila na stazu s bolnom grimasom na licu. Vidjevši da D’Agostino ne trči zbog bolova, Hamblin se okrenula prema kolegici otvorenih ruku. Premda se nisu uspjele kvalificirati, obje su uvrštene u finalnu utrku nakon prosvjeda njihovih atletskih saveza. Jutarnji

15.08.2016. (10:53)

Rio: Južnoafrikanac srušio 17 godina star svjetski rekord na 400 metara

Južnoafrikanac Wayde Van Niekerk pobijedio je u utrci na 400 metara i usto postavio svjetski rekord s 43.03 sekundi, čime je za 15 stotinki popravio rekord legendarnog Amerikanca Michaela Johnsona, postavljen još 1999. godine. Ujedno je postao prvi nakon 1924. godine koji je slavio u ovoj utrci iz osme staze, a budući da su mu tek 24 godine mnogi smatraju da će postati i prvi u povijesti koji će trčati 400 metara ispod 43 sekunde. ESPN

15.08.2016. (10:29)

Hrvatski sportaši danas u Riju: Sandra Perković u kvalifikacijama bacanja diska (1.30 sati, utorak), Šime Fantela i Igor Marenić jedre u klasi 470, Petar Cupać i Pavle Kostov u klasi 49-er (18.05 sati), nastup u plovu Tonći Stipanović u Laseru (19.05 sati), košarkaška utakmica 5. kola skupine B Hrvatska – Litva (3.30 sati, utorak), rukometna utakmica 5. kola skupine A Hrvatska – Tunis (0.50 sati, utorak)

15.08.2016. (08:35)

Bolt prvi na 100 metara, treći put zaredom

Jamajčanski sprinter Usain Bolt treći je put zaredom osvojio naslov olimpijskog pobjednika na 100 metara u Rio de Janeiru. U finalu je trčao 9.81 sekundi i tako za osam stotinki nadmašio srebrnog Amerikanca Justina Gatlina, a broncu je osvojio Kanađanin Andre De Grasse s 9.91. Inače, nije to bilo samo još jedna utrka – pet sati prije na Olimpijskom stadionu oglasio se rog i krenulo je odbrojavanje do “velikog događaja”. Prije Bolta jedino je Carl Lewis više puta osvajao olimpijsko zlato na 100 metara, no on “samo” dvaput. 30 mu je godina. Yahoo!