Svijet F1 uz Pariz: Rosbergu pobjeda u Brazilu, šutnja umjesto slavlja - Monitor.hr
15.11.2015. (21:18)

U sjeni tragedije

Svijet F1 uz Pariz: Rosbergu pobjeda u Brazilu, šutnja umjesto slavlja

Njemački vozač Nico Rosberg u Mercedesu pobjednik je utrke za Veliku nagradu Brazila u Sao Paolu, pretposljednje utrke sezone. Rosberg je potvrdio je i konačno drugo mjesto u prvenstvu te dominaciju Mercedesa. Lewis Hamilton je već mjesec dana prvak, te vodi s 363 boda. Zbog tragedije u Parizu nitko nije pretjerano slavio. Uoči utrke na Interlagosu minutom šutnje odana je počast žrtvama terorističkog napada, a piloti su zajedno prošli stazom u kamionu s izvješenom zastavom Francuske, urešene crnim florom. Index, Guardian

Slične vijesti

01.02.2018. (11:50)

Adio djeve

Ukidaju se grid djevojke, vozači F1 tužni

“Iako su naše prekrasne djevojke godinama bile jedan od zaštitnih znakova Formule 1, smatramo da se takva praksa više ne poklapa s našom vizijom ovog plemenitog sporta, a kosi se i s vrijednostima modernog društva”, službeno je priopćenje iz F1. Time se najavljuje kako od sljedeće sezone na utrkama Formule 1 više neće biti “grid girls”, koje su prije utrke stajale uz vozače na stazi, držale im suncobrane i natpise s njihovim imenima. Bernie Ecclestone se protivi. Index

16.07.2017. (22:01)

Sretni domaćin

Hamiltonu pobjeda na domaćem terenu, Vettel doživio katastrofu u zadnjem krugu

Lewis Hamilton pobjednik je Velike nagrade Britanije vožene ove nedjelje na Silverstoneu. Iza Lewisa koji je slavio po 56. put u F1 karijeri događala se prava drama u režiji Pirellija i loših mekanih guma koje su otkazivale vozačima. Kimi Raikkoen trebao je završiti drugi, ali mu je prvom otkazala, no uspio se dokopati boksa i završiti treći, iza Valtterija Bottasa koji je iskoristio dobiveni poklon. Sebastian Vettel nije dobro startao i držao je četvrto mjesto kada je Kimiju otkazala guma pa se probio na pobjedničko postolje. No, zatim je eksplodirala i njemu i jedva se dokopao boksa u zadnjem krugu i osvojio sedmo mjesto. T-Portal, LA Times

21.03.2016. (19:37)

Formula 1 je postala dosadna, no evo dobrih vijesti – nova pravila i još hrpa toga učinit će ovaj svijet oktana interesantnijim nego ikad! [zubo]

24.02.2016. (00:43)

Nakon 31. godine, Alfa Romeo se vraća u F1?

12.05.2015. (10:11)

Nakon ideje proširenja u smjeru Rusije, Himalaje i Antarktike, Formula 1 svoj svijet širi i prema pustinjama, točnije u Iran

26.04.2015. (15:54)

F1: Hrvatski talent izazvao brutalni sudar kojem se nitko nije nadao

19.04.2015. (21:07)