Formula 1: Hamiltonu eksplodirao motor, Ricciardo pobjednik VN Malezije - Monitor.hr
02.10.2016. (09:44)

Drama pred kraj

Formula 1: Hamiltonu eksplodirao motor, Ricciardo pobjednik VN Malezije

Svjetski prvak Lewis Hamilton (Mercedes) na stazi u Sepangu jurio je prema 50. Grand Prixu, a onda je u 41. krugu eksplodirao motor na njegovom bolidu. Britanac je odustao te otvorio put Danielu Ricciardu (Red Bull) za pobjedu na VN Malezije, 16. utrke Svjetskog prvenstva u formuli 1. Drugo mjesto osvojio je njegov klupski kolega Max Verstappen, a treći je bio Nico Rosberg u Mercedesu. Australcu je ovo četvrta Grand Prix pobjeda. U ukupnom poretku vozača Rosberg je trećim mjestom, pet utrka prije kraja, povećao prednost pred drugoplasiranim Hamiltonom na 23 boda. Večernji, Telegraph

Slične vijesti

25.06.2017. (19:40)

Netko drugi bio na Red Bullu

Formula 1: Ricciardo pobjednik VN Azerbajdžana, Vettel se zaletio u Hamiltona

Red Bullov Australac Daniel Ricciardo pobjednik je kaotične Velike nagrade Azerbajdžana u Bakuu, dok je vodeći u ukupnom poretku Sebastian Vettel završio na četvrtom mjestu. Mercedesov Valtteri Bottas zauzeo je drugo mjesto nakon što se već u prvom krugu sudario s Ferrarijevim Kimijem Raikkonenom, zbog čega je morao u boks. Kanadski tinejdžer Lance Stroll uspeo se prvi put na pobjedničko postolje, zauzeo je treće mjesto, a praktički na ciljnoj liniji ga je prestigao Bottas. Vettel, koji je bio ljut na Hamiltona zbog usporavanja na 15. zavoju dok je na stazi bio sigurnosni automobil, sudario se s Britancem i dobio za to 10 sekundi kazne, zbog čega je pao s druge na devetu poziciju. LA Times, Reuters