Jesenski rok: Gimnazije gotovo pune, mjesta još za obrtnike - Monitor.hr
26.07.2015. (13:42)

Sve po starom

Jesenski rok: Gimnazije gotovo pune, mjesta još za obrtnike

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole, putem kojega se učenici osmog razreda elektronskim putem prijavljuju za upis u srednje škole, objavio je popis slobodnih mjesta u jesenskom upisnom roku po kojemu je većina slobodnih mjesta u javnim srednjim školama ostala u strukovnim školama te u glazbenim i umjetničkim programima, a vrlo malo u gimnazijama. Prijava obrazovnih programa za jesenski rok počinje 24. kolovoza, konačne ljestvice poretka objavit će se 3. rujna 2015. godine, a dostava upisnica u srednje škole je 4. rujna. T-Portal


Slične vijesti

21.05. (08:00)

Sagore prije prvog posla

Perfekcionizam u školskim klupama: djeca pod stresom kao da vode tvrtku

Kako se bliže upisi u srednje škole, raste pritisak na učenike, roditelje i nastavnike. Psihologinja Marija Roth za HRT upozorava na “menadžersku bolest” kod djece – perfekcionizam koji vodi do anksioznosti, izgaranja i gubitka identiteta ako uspjeh izostane. Škole bilježe nerealno visoke prosjeke, a ocjene sve manje odražavaju stvarno znanje. Učenici sve češće izostaju zbog stresa i psihosomatskih tegoba, dok roditelji i dalje jure petice kao da je kvartovska gimnazija Wall Street.

05.11.2015. (11:20)

Lijepa poruka neradnicima u školskim klupama

Zašto Bandić novcem Zagrepčana plaća školovanje najgorim učenicima?

Zagrebački srednjoškolci koji se nisu uspjeli redovno upisati u srednje strukovne škole u Zagrebu, a odbili su ići u škole u okolnim županijama, bit će upisani u gradske privatne škole, obećao je gradonačelnik Bandić. “Wow, kako efikasno rješenje! Dijete se nije upisalo u srednju školu? Nije uspjelo sastaviti dobar prosjek da bi ga primili među frizere, kobasičare, pekare i stolare, nije uspjelo s upisom u neku gimnaziju? Progurali su se drugi učenici čiji je prosjek neupitan? Stvarno? Točno onako kako je zamišljeno, bolje ocjene donose bolju šansu za upis? Nevjerojatno! I nitko nije one s boljim ocjenama provjerio imaju li pokriće za te ocjene u svom znanju pa su se upisali lošiji, ali s boljim ocjenama? Da, odvratno pravilo koje vrijedi za sve”, piše Jutarnji.