Komentar: Žene ne prigovaraju, samo im je dosta - Monitor.hr
28.09.2017. (19:50)

[hail]

Komentar: Žene ne prigovaraju, samo im je dosta

Kao poklon za majčin dan htjela sam da moj muž organizira dubinsko čišćenje kupaonice. On je htio angažirati jednu tvrtku, vidio da je preskupa i odlučio sam počistiti. Nije mu se dalo istraživati po internetu u potrazi za opcijama, pitati prijatelje za preporuke, što bih ja napravila. Dok je on čistio sve ostalo, kuća, djeca i posao, bilo je moja odgovornost. Dok sam skupljala njegovu odjeću po podu, spotaknula sam se na kutiju koju je ostavio prije dva dana nasred puta. Kad me vidio kako se mučim da je stavim na ormar rekao je da sam ga mogla pitati da to napravi. Stvar je u tome da je sam mogao odmah skloniti kutiju i da ga ne bih trebala to pitati, piše jedna žena za Harper’s Bazaar. Tekst se bavi emocionalnim radom koji žene obavljaju, a muškarci to uopće ne cijene niti razumiju. Dapače, kažu da žene prigovaraju kada im kažu što žele.


Slične vijesti

27.07.2017. (21:33)

Rad za bolji svijet

Emocionalni rad – zašto treba primati i davati emocionalnu podršku?

Libela donosi prijevod dobrog teksta koji se bavi ljudskim odnosima: Važno je artikulirati činjenicu da je emocionalni rad često nepriznat i iskorištavan te da se često zahtijeva od određenih skupina ljudi, pogotovo žena. U isto vrijeme, moramo spoznati da je emocionalni rad vrijedan i važan. Trebamo ga više, a ne manje, i trebamo ga dijeliti. Umjesto da mu uzmičemo zbog straha da ćemo biti iskorišteni, možemo se zapitati: Postoji li pristanak? Cijenimo li taj rad? Postoji li reciprocitet? I ako iskreno odgovorimo na ova pitanja, možemo ga prihvatiti sa zahvalnošću i poštovanjem.

09.11.2015. (09:55)

Rad je tamo gdje je srce

Emocionalni rad – sljedeća faza feminizma

Koncept emocionalnog rada i emocionalnog posla postoji već 30 godina, ali čini se da tek sada postaje važnom temom. Dakle, emocionalni posao je onaj u kojem se od radnice očekuje da upravlja svojim osjećajima ili prividom osjećaje da bi udovoljila zahtjevima svog posla te da bi utjecala na pozitivni dojam klijenta ili kolege. Jennifer Lena, profesorica s Columbije, vidi to puno prozaičnije: “Postoje određeni poslovi, za koje ne postoji škola, gdje je prisutna pozitivna pristranost prema ženama kao osobama koje ih obavljaju. To su tkđ. poslovi koje društvo gleda kao manje važne”. Istraživanja su pokazala da je emocionalni rad iscrpljujuć, što se ne uvažava, niti se vidi u plaćama, piše Guardian u vrlo zanimljivom članku.