Hrvatice kupile već 20.000 ulaznica za ‘Pedeset nijansi sive’
Čak 2,75 milijuna ulaznica za film Pedeset nijansi sive prodano je do danas u pretprodaji u 39 zemalja. Svoj doprinos dala je i Hrvatska u kojoj je samo u CineStaru malo više od tjedan dana prije početka prikazivanja prodano preko 20.000 komada. Niti jedan drugi film nije se do sada uspio približiti ovom rezultatu, kako na domaćem terenu tako i u inozemstvu.
Prema svim pokazateljima brojke će do 11. veljače, kada počinju prve pretpremijerne projekcije, biti višestruko veće, a na pojedinim tržištima moguće je da će preći i granicu od milijun prodanih ulaznica u pretprodaji.
Cijela priča vrti se oko lijepog, šarmantnog, bogatog i neobično maštovitog Christiana Greyja (Jamie Dornan). On je savršen muškarac prema mjerilima svake žene pa tako i mlade Anstasie Steele (Dakota Johnson) kojoj nije ni na kraj pameti da bi se netko takav mogao zagledati baš u nju. No, gospodin Grey ima i svoju mračnu stranu.
Film je režirala Sam Taylor-Johnson , a u hrvatska kina dolazi na Valentinovo.