Krešimir Sučević Međeral novi lovac u kvizu Potjera - Monitor.hr
31.03.2016. (11:24)

Krešimir Sučević Međeral novi lovac u kvizu Potjera

U popularni HRT-ov kviz Potjera danas ulazi novi lovac. Na Prvome programu Hrvatske televizije u 18.10 Krešimir Sučević Međeral pridružuje se poznatome trojcu – Morani Zibar, Deanu Kotigi i privremeno odsutnomu Mirku Miočiću .

Krešimir Sučević Međeral doktor je lingvistike, mađarskoga jezika i književnosti, zaposlen u Institutu za hrvatski jezik i jezikoslovlje u Zagrebu.

Kvizovima se počeo baviti na kraju prve godine fakulteta, kad je i debitirao u HRT-ovu kvizu Diplomac. Uslijedili su potom uspješni nastupi u HRT-ovim kvizovima 1 protiv 100, u kojemu je pobijedio galeriju, i u Sve u 7, u kojemu je sačuvao 250 tisuća kuna.

„To je kviz u kojemu je jaka glava velika prednost, pritom ne mislim na znanje, nego na ostajanje stabilnim u vremenskome tjesnacu i nakon pogreške. Vidio sam, nažalost ,dosta natjecatelja koji bi se nakon neke jednostavne pogreške posve dekoncentrirali. Potjeru sam pratio kao gledatelj i kao potencijalni natjecatelj. Tako da sam uočio određene zamke lovačkoga zadatka te ih se u svojemu lovu trudim izbjeći. Koliko ću u tome biti uspješan, moći ćemo prosuditi tek za nekoliko mjeseci”, kaže Krešimir.

Osim televizijskih kvizova, svoje znanje brusi i na mnogobrojnim zagrebačkim pub kvizovima. Druga strast su mu putovanja, a dosad je posjetio 49 država, a nedavno se vratio s desetomjesečnoga puta od Hrvatske do NovogaZelanda, gotovo bez korištenja zrakoplova.


Slične vijesti

22.06.2024. (18:00)

Slučaj vlastitog blackouta

Jergović: Dean Kotiga, čovjek čiji je posao da svoje neznanje izlaže poruzi rulje

Kratak insert iz kviza “Potjera” kruži društvenim mrežama. Pita Joško Lokas: “Koji je Međimurac 2023. napisao roman ‘Slučaj vlastite pogibelji’”. U krupnom kadru lovac Kotiga, izgubljenog pogleda, veoma zbunjen u duši, izgovara tek da bi nešto rekao: Žmirić. Stvar postaje lokalno viralna. Zoran Žmirić insert objavljuje na svom fejsbuku, uz neki duhovit i pametan komentar. Svima je, čini nam se, jasno što se dogodilo. Kotigi se dogodio klasični blackout. Komentatori na Žmirićevom otvorenom fejsbuku krenuli su vrijeđati Kotigu i njegovo tobožnje neznanje pretvarati u nešto drugo.

Kotiga jedan je od nekoliko profesionalnih hrvatskih kvizašica i kvizaša, redom prilično obrazovanih urbanih likova srednje i mlađe generacije. Posao lovaca je da više puta tjedno sve svoje neznanje izlažu poruzi rulje. Opasan i neugodan posao. Neobičan su oni svijet za hrvatske prilike. Premda možda ne znaju zamijeniti osigurač u stanu ili žarulju na automobilskom faru (premda to na novijim i boljim autima ne zna više nitko), ti ljudi imaju više humanističkog obrazovanja, znanja o svijetu oko sebe, civilizacijske i kulturološke samosvijesti, nego Vlada, Sabor, Vrhovni i Ustavni sud i svi znanstveni instituti u Hrvatskoj, zajedno. Oni su, tako ćemo to reći, ona druga i drukčija Hrvatska, koja ima svijest o sadržaju pojma kojim smo se kao učkurom opasali. Miljenko Jergović za svoj blog.

22.03.2016. (22:14)

U HTV-ovom kvizu ‘Potjera’ srušena dva rekorda: Natjecatelj odgovorio na najviše brzopoteznih pitanja u povijesti emisije, lovac mu potom dao nevjerojatnu visoku ponudu

04.03.2016. (19:12)

Najšokantnija "Potjera" ikada: Svi su ih već otpisali, a onda su Miočiću "uzeli" 120 tisuća kuna

19.12.2015. (17:07)

Mladi genijalac koji je osvojio 100.000 kuna u kvizu ‘Potjera’: Dat ću nešto roditeljima, sestri i bratu, počastit ću društvo pizzom…

02.04.2015. (09:53)

Slika društva

Anđelo Berković – vojnik partije koji grabi tuđe kune

U kvizu Potjera prije nekoliko je dana nastupio Anđelo Berković, student prava i član Mladeži HDZ-a, i upisao se u povijest televizijskog showa kao najgori natjecatelj. Ne zato što ništa nije znao već zato što je odlučio bez imalo truda zaraditi novac koji su svojim znanjem stekli drugi natjecatelji. Nakon svega, objavio je kako mu nije žao, uz citat ‘Serite po meni, al je stiglo moje vrijeme’. Slobodna

21.01.2015. (18:29)

Drama u Dubravi: Policajci pucali u zrak i panično tražili pojačanje dok su hvatali provalnike