Real osvojio Ligu prvaka - na penale pobijedili Atletico 5:3 - Monitor.hr
28.05.2016. (21:58)

Sreća je odlučila

Real osvojio Ligu prvaka – na penale pobijedili Atletico 5:3

Real Madrid je 11. put u svojoj povijesti postao prvak Europe! U finalu Lige prvaka na San Siru slavio je protiv gradskog rivala Atletica nakon jedanaesteraca. U 120 minuta igre rezultat je bio 1:1(5:3), a jedini udarac s bijele točke u raspucavanju promašio je Juanfran. Real je poveo pogotkom Ramosa u 15. minuti s tri metra nakon ubačaja Kroosa i proigravanja Balea (video), a u 80.minuti je Carrasco vratio Atleticu nadu zakucavši loptu (video) iza leđa Navasa. Večernji, Index, BBC, Forum.hr, T-Portal

Slične vijesti

09.04.2017. (06:57)

Primera: Barcelona izgubila u 31. kolu Primere kod Malage 0:2 i sve su dalje od naslova prvaka; Real igrao 1:1 s Atleticom; Real sad ima 72 boda i utakmicu manje, Barcelona 69 i Atletico 62 boda

21.05.2016. (18:22)

Popularni gubitnici

Atletico kupuje slavni francuski klub Lens

Španjolska Marca piše kako je Atletico Madrid spreman kupiti paket dionica francuskog Lensa. Lens je sezonu završio kao šesti u drugoj francuskoj ligi, ali niti na jednoj utakmici nije bilo manje od 20 tisuća ljudi. Atleticovi investitori navodno su započeli pregovore o preuzimanju 35 posto vlasničkog udjela. Ovim potezom bi Atletico stvorio respektabilnu ‘koloniju’ u Francuskoj i istovremeno pomogao Lensu na putu prema prvoj ligi. T-Portal

03.05.2016. (23:19)

Svakog gosta nakon gola dosta

Atletico izbacio Bayern iz Lige prvaka – 2:1 u Münchenu

Atletico Madrid izborio je finale Lige prvaka i izbacio favorizirani Bayern – domaćin je večeras u Münchenu pobijedio 2:1, dok je u Madridu prošli tjedan bilo 1:0 za Atletico pa Španjolci idu dalje zahvaljujući golu u gostima. T-Portal zaslužne za Atleticov prolaz vidi “čudesnog Oblaka i Simeoneove ratnike”, a i BBC piše da lopta nije htjela pokraj slovenskog vratara. Inače Atleticov trener Simeone možda neće smjeti na finale Lige prvaka jer mu prijeti kazna zbog dvaju incidenata – Riberyja je primio za vrat, a člana Atleticovog tima udario. Forum.hr

30.04.2016. (20:55)

Gastfudbaleri

Nogomet subotom: Rekordni bodovi Bilića, pobjede Kovača i Kramarića, gol Rakitića

Bilićev West Ham pobijedio je danas West Bromwich Albion s 3-0, čime su na 5. mjestu engleske ljestvice, s 59 bodova, što im je rekord po broju bodova osvojenih u sezoni. Peto mjesto vodi i ih i u Europsku ligu (izjava [video_icon] hrvatskog stručnjaka nakon utakmice). Real Madrid je kod Real Sociedada golom Garetha Balea pobijedio 0:1 (Modrić igrao do 85. minute, zamijenio ga Kovačić), dok je Atletico Madrid istim rezultatom svladao Rayo Vallecano i preskočio Real na ljestvici. Rakitić zabio za vodstvo Barcelone kod Betisa, prije toga domaćin ostao bez igrača zbog crvenog kartona, nakon prekršaja upravo na Rakitiću. Suarez zabio za konačnih 2:0. Barcelona prva na ljestvici. Bayern remizirao s Borussijom Mönchengladbach 1-1 pa još nemaju sigurno osvojeno prvenstvo, Andrej Kramarić asistencijom je pomogao svom Hoffenheimu da svlada Ingolstadt (2-1), dok je Eintracht Nike Kovača svladao Darmstadt pa se klubovi obojice Hrvata udaljavaju od ispadanja iz prve lige (Večernji).

15.04.2016. (20:37)

Polufinala puna Hrvata

Žrijeb Lige prvaka: Real protiv Manchester Citya, Bayern na Atletico

Manchester City i Real Madrid te Atletico Madrid i Bayern polufinalni su parovi Lige prvaka, odlučio je ždrijeb. Prve polufinalne utakmice na rasporedu su 26. i 27. travnja, a uzvrati se igraju 3. i 4. svibnja. Hrvatska će u polufinalu imati dva igrača, Luku Modrića i Matea Kovačića. Finale je na rasporedu 28. svibnja.U utrci za naslov Europa lige Juergen Klopp i Dejan Lovren sa Liverpoolom tražit će finale protiv Villarreala, dok će se Darijo Srna i Eduardo da Silva sa Šahtarom susresti sa Sevillom, koja ima dvije titule u nizu. Polufinalne utakmice su na rasporedu 28. travnja i 5. svibnja. Forum.hr, Dnevnik.hr, BBC, Bleacher Report, Index,

05.04.2016. (23:34)

Minus 1 za zanimljiviji uzvrat

Liga prvaka: Barcelona pobijedila Atletico 2:1, Bayern Benficu 1:0

U prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka večeras Barcelona je kod kuće dobila Atletico Madrid 2:1 nakon što je sat vremena imala igrača više, dok je Bayern u Munchenu pobijedio Benficu 1:0. Gol za Atletico dao je Torres koji je kasnije isključen nakon čega je Suarez zabio dva, dok je Bayernov Vidal gol zabio već u 2. minuti. Danas poraženi idući tjedan igraju na domaćem terenu, u Madridu, odnosno Lisabonu. Monitor