Osijek potvrdio prolaz, s 4:0 razbio Santa Colomu u Gradskom vrtu - Monitor.hr
06.07.2017. (22:53)

Nastavlja se avantura

Osijek potvrdio prolaz, s 4:0 razbio Santa Colomu u Gradskom vrtu

Nakon što je u prvoj utakmici 1. kola kvalifikacija za Europa ligu Osijek u gostima protiv andorske Santa Colome slavio 2:0, prolazak u drugo kolo potvrdio je uvjerljivom pobjedom u Gradskom vrtu. Završilo je 4:0, a pogotke su zabili Ejupi (6. minuta), Barišić (39.) i Bočkaj (58., 64.). Sljedeći suparnik Osijeka švicarski je Luzern, a prva je utakmica na rasporedu već 13. srpnja u Osijeku. Dnevnik.hr

Slične vijesti

14.12.2023. (23:00)

Plavi, plavi - iz naših grla sve je jači zvon!

Dinamo razbio Ballkani i osigurao nokaut fazu Europa lige

Dinamo i Ballkani na Maksimiru odigrali su utakmicu posljednjeg, šestog kola skupine C Konferencijske lige. Momčadi trenera Sergeja Jakirovića dovoljan je bod u susretu s kosovskim predstavnikom kako bi osigurala drugo mjesto i time plasman u nokaut-fazu, gdje bi razigravala s jednim od trećeplasiranih klubova iz skupina Europa lige. Prvi gol Modri zabili su tek u 69. minuti, a strijelac je bio Perić. Tri minute kasnije na 2:0 povećava Petković, koji s penala u 77. zabija i za 3:0. Index

15.03.2019. (07:00)

Dinamo je bio unutra do 71. minute

U četvrtfinale Europa lige prošli: Benfica, Chelsea, Arsenal, Valencia, Villarreal, Napoli, Eintracht i Slavia

Rezultati: Benfica – Dinamo Zagreb 3:0 (rezultat prve utakmice 0:1), Dinamo Kijev – Chelsea 0:5 (0:3), Krasnodar – Valencia 1:1 (1:2), Salzburg – Napoli 3:1 (0:3), Arsenal – Rennes 3:0 (1:3), Inter – Eintracht 0:1 (0:0), Slavia Prag – Sevilla 4:3 (2:2), Villarreal – Zenit 2:1 (3:1). Danas je izvlačenje parova četvrtfinala.

22.02.2019. (14:00)

Ždrijeb osmine finala Europa lige: Dinamo igra sa Benficom

Prva utakmica osmine finala na rasporedu je 7. ožujka (četvrtak) na Maksimiru, a revanš 14. ožujka u Lisabonu. Ostali parovi:

Žrijeb Lige prvaka: Real protiv Manchester Citya, Bayern na Atletico

Manchester City i Real Madrid te Atletico Madrid i Bayern polufinalni su parovi Lige prvaka, odlučio je ždrijeb. Prve polufinalne utakmice na rasporedu su 26. i 27. travnja, a uzvrati se igraju 3. i 4. svibnja. Hrvatska će u polufinalu imati dva igrača, Luku Modrića i Matea Kovačića. Finale je na rasporedu 28. svibnja.U utrci za naslov Europa lige Juergen Klopp i Dejan Lovren sa Liverpoolom tražit će finale protiv Villarreala, dok će se Darijo Srna i Eduardo da Silva sa Šahtarom susresti sa Sevillom, koja ima dvije titule u nizu. Polufinalne utakmice su na rasporedu 28. travnja i 5. svibnja. Forum.hr, Dnevnik.hr, BBC, Bleacher Report, Index,

20.08.2015. (22:40)

Vrući Poljud glavni adut

Play-off Europa lige: Hajduk minimalno poražen od Slovana

U prvoj utakmici play-offa Europa lige Hajduk je na gostovanju kod Libereca poražen 1:0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Pokorny u 79. minuti. Momčad Damira Burića imala je svoje šanse, ali na kraju može biti sretna, jer bez raspoloženog golmana Lovre Kalinića, uzvrat u Splitu bio bi znatno teži. Index, Večernji

27.05.2015. (23:57)

Mogu i bez Raketnog pogona

Sevilla svladala Dnipro u finalu Europa lige, Kalinić strijelac

U odličnoj utakmici dostojnoj finala Europa lige španjolska Sevilla s 3:2 svladala je ukrajinski Dnipro. Prvi pogodak na utakmici postigao je napadač Dnipra i povremeni hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić već u 7. minuti, ali je španjolska momčad, ujedno i branitelj naslova prvaka Europa lige, do kraja okrenula rezultat. Jedan je pogodak za Sevillu postigao Krychowiak (28.), dva je dodao Bacca (31., 73.), a nadu je Ukrajincima neko vrijeme davao izjednačujući gol Rotana (44.) iz slobodnog udarca. Četvrti je ovo put Sevilli da podiže pehar osvajača Europa lige. T-Portal, Index

23.04.2015. (23:17)

Jednog dana i Rijeka

Fiorentina, Dnipro, Napoli i Sevilla u polufinalu Europa lige

Poznati su svi sudionici polufinala Europa lige. Napoli je na domaćem terenu odigrao 2:2 s Wolfsburgom, a s obzirom na uvjerljivo slavlje u Njemačkoj (4:1), Talijani s lakoćom prolaze dalje. Vrijedi spomenuti da je naš Ivan Perišić zabio drugi pogodak za Nijemce. Nakon remija (1:1) u Kijevu, Fiorentina je Dinamo pobijedila 2:0, a ukrajinski Dnipro minimalno je slavio protiv Cluba Bruggea nakon susreta bez pogodaka prije tjedan dana. Napet susret odigrali su Sevilla i Zenit, a dalje prolaze Španjolci – nakon pobjede 2-1 u prvoj utakmici, u Rusiji su odigrali 2-2. Index, Sportske novosti