‘Rastrgat ćemo vas! Vi ste nam uzor, radovali smo se vašim uspjesima, ali od vas je ostalo samo ime‘ - Monitor.hr
20.06.2021. (18:30)

Život na staroj slavi

Harry Redknapp, nekadašnji trener Modrića, Ćorluke, Kranjčara i Pletikose prilikom gostovanja u BBC-jevoj emisiji povećenoj Euru izjavio je kako Hrvatska na ovom prvenstvu igra skromno i siromašno, a mnogi Škoti govore kako je od naše reprezentacije ostalo samo ime. Nakon remija s Engleskom, Škoti su dobili krila pa tako neki komentatori poput Pata Nevina smatraju kako za Luku Modrića postoji lijek, a ime mu je McGinn. Ostaje vidjeti kako će Dalić odgovoriti na ove provokacije i hoće li se, kao nekad nama, takva euforija osvetiti Škotima na terenu ili su naši dečki zaista podbacili na ovom prvenstvu. Sportske novosti

Slične vijesti

29.06.2021. (23:30)

Do posljednje sekunde

Ukrajinci riješili utakmicu u fotofinišu majstorskim golom Dovbika

Ukrajinci idu dalje nakon tvrde utakmice sa Šveđanima u kojoj je pokazan i crveni karton Danielsonu za pogibeljan start nakon ekspresne provjere suca. S igračem više Ukrajinci su imali lakši put prema golu i to su znali iskoristiti sjajnom akcijom koju je okrunio Dovbik opalivši glavom s pet metara. Rezultat od 2:1 vodi ih na reprezentaciju Engleske s kojom će se susresti 3. srpnja u 21. sat. Jutarnji list

29.06.2021. (22:30)

Odmjerena utakmica

Englezi potukli Njemce u osmini finala, kraljevska obitelj slavi na tribinama Wembleyja

Prošlo je 9 godina otkad je Engleska zaigrala u četvrtfinalu Eura. Prošli put zaustavili su ih Islanđani, a sad su izbacili momčad Njemačke rezultatom 2:0 u ne tako atraktivnoj utakmici. Strijelci Sterling i Kane u 78. i 86. minuti tako su nadigrali protivnika i upisali se u povijest, a reprezentacija nije primila gol u četvrtoj utakmici zaredom. Jutarnji list

29.06.2021. (15:30)

Majstor o Euru

Ćiro: I tužan sam i sretan! Pokazali smo srce, dogodila se smjena generacija

Svima se još sliježu dojmovi nakon utakmice kakvu valjda samo naša reprezentacija može složiti, ali legendarni Ćiro svima nam poručuje da to nije sve. U nastupu Hrvatske na Euru protiv Španjolske on ne vidi poraz i nije malodušan, iako priznaje da je tužan, nego optimistično donosi ideju budućnosti. Modrićev izlazak iz terena Ćiro predstavlja kao jedan magičan moment i prepuštanje terena novim generacijama. O njima trener nad trenerima misli najbolje i predviđa još izgriženih noktiju, psovki i galona piva naciji koju valjda još samo nogomet može spojiti. Novi list

29.06.2021. (09:30)

Napeto za srčane bolesnike

Povijesni susret: osam golova u jednoj utakmici Eura posljednji smo put vidjeli 1960. godine

Nakon nervoze i pojedenih noktiju tijekom jučerašnjeg dvoboja Hrvatske i Španjolske može se sagledati i druga slika. Utakmica je bila napeta i zanimljiva s rijetko viđenom golijadom u velikim natjecanjima. Osam golova posljednji je put na Euru viđeno u susretu Francuske i Jugoslavije na Euru 1960., a završilo je rezultatom 5:4. Nažalost, ni takav povijesni trenutak ne briše gorčinu jučerašnjeg rezultata od 5:3, ali mora se reći kako je hrvatska reprezentacija sjajnim povratkom u utakmicu sa Španjolcima nakon rezultata 3:1 osigurala gledateljima diljem svijeta odličan nogometni dan. Telesport

16.06.2021. (01:30)

Vruće pa mlako

Francuska pobijedila Njemačku! Presudio gaf, ali Mbappeove majstorije obilježile sudar divova

Hummels će pamtiti dvadesetu minutu sraza titana na Euru 2021. po golu koji je zabio u vlastite vratnice. Jedini pogodak utakmice koja je počela obećavajuće, a zatim se pomalo gasila ostavlja gorak okus u ustima ljubitelja nogometa unatoč Mbappeovim majstorijama. Poništeni pogodak okretnog Mbappea iz 66. minute prava je nogometna ljepotica. Nedosuđen jedanaesterac i dva suđena zaleđa za poništenje golova donijela su utakmicu koja se prema kraju usporavala, a Francuzi su u svom poznatom stilu pronašli način da odugovlače pa smo tako prema kraju utakmice pomalo zijevali. Nijemci nisu imali pravu šansu, a nadigrali su ih okretni i brzi Francuzi rezultatom 1:0. Sportske novosti

15.06.2021. (23:00)

Groznica Eura

Portugalci šokirali Mađare u tri minute, Ronaldo ispisao povijest

Nakon što su cijelu utakmicu pružali otpor, 84. minuta presudila je Mađarima u okršaju protiv Portugala kada se Guerriro upisao kao prvi strijelac utakmice. Uslijedio je Ronaldov povijesni trenutak kada je, zakucavši u 87. minuta gol s bijele točke, postao najbolji strijelac svih Eura s 10 zgoditaka,. Kako bi na šlag servirao višnju, zlu ne trebalo, u 90. minuti Mađarima je zadao posljednji udarac i tako je Portugal upisao prvu pobjedu na prvenstvu. Ne treba zaboraviti da je svemu kumovao Rafa Silva dvjema sjajnim asistencijama i izborenim jedanaestercem. Sportske novosti

15.06.2021. (10:30)

Lopta je okrugla i druge legende

Jergović: Hrvatska je bila nemoćna protiv engleskog TikTok nogometa

Kolumnist ovaj tjedan komentira najvažniju sporednu stvar na svijetu ovim riječima: Srećom, na ovom Europskom prvenstvu igraju gotovo svi čije su države u Europi ili u njezi-noj blizini, tako da su tu, s nama, Česi i Škoti. Barem jednu od te dvije reprezentacije nemoguće je ne pobijediti – osim ako nismo, na tragu filozofije egzistencijalizma, pri stvaranju legende o vlastitoj ranjivosti i smrtnosti, pa smo zato i obukli crne košulje – a i s onom drugom ćemo odigrati najmanje neriješeno. To znači da ni od Engleza, možda, nismo izgubili. Nego smo im se samo malo narugali. Španjolci su, pod genijalnim brkom Vincenteom del Bosqueom, patentirali ubojiti tiki-taka nogomet, dok su Englezi protiv Hrvata zaigrali smrtonosno naivni i dosadni TikTok. Narugali smo im se tako što ih nismo pobijedili.
Govorim li ja to ozbiljno? Piše Miljenko Jergović za 24 sata

13.06.2021. (18:45)

Nismo bili loši, ali...

Euro 2020: Hrvatska startala minimalnim porazom protiv Engleske

U prvoj utakmici Europskog prvenstva Hrvatska je izgubila protiv Engleske. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0, Hrvatska je izdržala brojne pritiske i akcije, koji su se u nastavku intenzivirali s obje strane, što su kapitalizirali tek Englezi. U 57. minuti gol je zabio Sterling nakon odlične akcije Phillipsa (Tportal). Utakmica se pratila diljem Hrvatske, Večernji donosi fotografije navijanja iz centara većih gradova.

13.06.2021. (16:00)

Stigli sastavi Engleske i Hrvatske, od naših iz ekipe ispali Barišić, Oršić i Lovren

Sastavi dviju reprezentacija su više-manje očekivani. Zbog ozljede nema Barišića, a u zapisniku nema Lovrena ni Oršića. Utakmica počinje u 15:00. (Index)

• Engleska: Pickford – Trippier, Mings, Stones, Walker – Mount, Phillips, Rice – Sterling, Kane, Foden
  • Hrvatska: Livaković – Gvardiol, Ćaleta-Car, Vida, Vrsaljko – Brozović – Perišić, Kovačić, Modrić, Kramarić – Rebić
13.06.2021. (13:30)

Teorem prve utakmice

Jurišić: Kako je Hrvatska otvarala velika natjecanja i kako je potom prolazila

Iako će poluprazni Wembley ponuditi osjetno manje blještavila, pritiska i spektakla od krcatog Pratera ili Corinthians Arene, Hrvatsku u Londonu čeka najvažnijih 90 minuta ovog ljeta. Tako barem kaže povijest, učiteljica života. Jer u 10 europskih i svjetskih prvenstava na kojima je Hrvatska dosad sudjelovala, gotovo svaki put je najprecizniji lakmus papir za epilog turnira bila utakmica na otvaranju, piše Bernard Jurišić oslanjajući se na statistike dosadašnjih otvaranja prvenstava, u kojima se Hrvatska rijetko kad uspjela izvući ukoliko je startala s porazom, a posebna je zanimljivost neobično rivalstvo s Engleskom reprezentacijom, koje autor uspoređuje s teniskim mečom koji traje 20 godina. Tko će iskoristiti prednost, vidjet će se danas od 15 sati.