Red Bull okrenuo Bundesligu naglavačke, strahuje i Bayern - Monitor.hr
07.11.2016. (15:54)

Red Bull okrenuo Bundesligu naglavačke, strahuje i Bayern

Među nogometnim tradicionalistima možda je omražen, no Rasen Ballsport Leipzig posljednjih je tjedana uspješno okrenuo Bundesligu naglavačke. Iako je tek izborio plasman u elitni rang njemačkog nogometa, klub u vlasništvu Red Bulla nakon deset odigranih kola nalazi se na samom vrhu, uz bok velikog Bayerna. Posljednju pobjedu klub je ostvario protiv Mainza, 3:1. T-Portal, Mirror

Slične vijesti

24.08.2023. (18:00)

Nogomet na njihov način

Bundesliga ulazi u 61. sezonu: kako je sve počelo

24. kolovoza 1963. se po prvi put zakotrljala lopta na jednoj utakmici Bundeslige. 13 mjeseci prije toga su delegati pokrajinskih nogometnih saveza u Bundestagu Njemačkog nogometnog saveza (DFB), nakon dugotrajnih savjetovanja, odlučili utemeljiti jednu zajedničku ligu, takoreći elitni nogometni razred za 16 klubova u tadašnjoj Zapadnoj Njemačkoj. Mnogim nogometnim funkcionerima i fanovima stari se sustav nije sviđao, po njemu je odluka o prvaku Njemačke još od 1903. „padala” u okviru natjecanja koji je organizirao DFB. Dosta im je bilo da istih 16 klubova bude u završnici, već da odluka o prvaku padne u okviru ligaškog natjecanja koje traje cijelu sezonu, nego da o prvaku odlučuje „lutrija“ knockout-sustava. DFB je već prije toga definirao kriterije za dodjelu startnih pozicija: tri kluba sa sjevera, po pet sa zapada i juga, dva za jugozapad, i jedan za grad Berlin. DW

20.01.2023. (15:00)

Auto i nogomet - dvije ljubavi odjednom

Nova usluga BMW-a za ljubitelje nogometa: Gledajte u automobilu prijenose Bundeslige

BMW je u dogovoru s Njemačkim nogometnim savezom (DFL) razvio aplikaciju za gledanje utakmica Bundeslige (prve njemačke nogometne lige) u svom najekskluzivnijem modelu, seriji 7. Ponuda je u početku ograničena na Njemačku, Švicarsku i Austriju s dvije utakmice dnevno. Tijekom prve polovice 2023. ponuda će biti dostupna i za SAD te Veliku Britaniju, gdje će se u vozilu moći odabrati čak tri utakmice dnevno. Sve, naravno, ovisi o nositeljima prava za prijenos utakmica. Bitno je napomenuti da su, zbog sigurnosti, tijekom vožnje utakmice dostupne samo kao audio stream. Video zapisi s istaknutim dijelovima uživo ili prijenos uživo mogu se odabrati samo kada vozilo miruje. Revija HAK

25.08.2021. (01:30)

Novac i nogomet

Bundesliga: (ne)transparentne financije njemačkih ligaša

Michael Ströll, predsjednik Uprave prvoligaša Augsburga, tvrdi da je poslovanje njemačkih ligaša netransparentno te da je potrebno donijeti nova pravila kako bi se osiguralo više ekonomske razboritosti jer neki klubovi nerazborito troše, dok drugi posluju sa siromašnim kapitalom, a neki su čak u dugovima. Smatra da transparentnost kojom se hvale čelnici nije istinita te da javnost zapravo ne zna razloge financijskih problema klubova, no neki tvrde da zakonska regulacija objave podataka djeluje štetno na tržišnu utakmicu. Deutsche Welle

26.11.2016. (18:45)

Na krilima uspjeha

Senzacija u Bundesligi se nastavlja – Leipzig neporažen i ispred Bayerna

U prvoj utakmici 12. kola Bundeslige RB Leipzig je u gostima slavio kod Freiburga s 4:1 i ostao na čelu ljestvice. Nevjerojatna priča novoga prvoligaša nastavila se i u Freiburgu, gdje je Leipzig došao do nove i sada vodi sa senzacionalnih šest bodova ispred Bayerna. Naby Keita (2), Timo Werner (21,35) i Marcel Sabitzer (79) bili su strijelci za još neporaženi Leipzig, dok je gol za Freiburg polučio Florian Niederlechner (15). Večernji

19.11.2016. (08:35)

Bundesliga: Donedavni drugoligaš Leipzig pobijedio Leverkusen u gostima i preskočio veliki Bayern na vrhu

24.05.2016. (09:30)

Niko Kovač slavi: Eintracht pobijedio u gostima i ostaje u Bundesligi

Nogometaši Eintrachta slavili su 1:0 protiv Nürnberga u drugoj utakmici doigravanja te osigurali ostanak u Bundesligi i sljedeće sezone (video). Pogodak odluke postigao je švicarski reprezentativac Haris Seferović u 66. minuti nakon sjajnog prodora i asistencije mladog srpskog reprezentativca Mijata Gaćinovića. Bivši hrvatski izbornik tako je ispunio cilj koji mu je zadan kad je došao na klupu nekoć slavnog kluba. Rasprava se vodi na Forumu.

09.04.2016. (18:39)

Kramarić asistent za poraz Kovačevog Eintrachta, Hoffenheim slavio 2-0

U 29. kolu Bundeslige u derbiju začelja u subotu je Kramarićev Hoffenheim u gostima dobio Kovačev Eintracht iz Frankfurta sa 2-0, a hrvatski napadač bio je asistent.

Vodeći gol za Hoffenheim zabio je u 62. minuti Nadiem Amiri, koji je minutu ranije ušao u igru. Pobjedu gostiju potvrdio je Mark Uth u 89. minuti na asistenciju Andreja Kramarića, koji je od dolaska na posudbu u siječnju upisao 4 gola i 2 asistencije.

Kramarić je odigrao vrlo dobru utakmicu, a prvi puta je zaprijetio u 12. minuti, sa vrha kaznenog prostora, ali je vratar Eintrachta bio na mjestu. Najbolju priliku imao je u 34. minuti, no ponovno je golman spasio domaćine. Mogao je Kramarić biti strijelac i u 59. minuti, ali su domaći nogometaši blokirali njegov šut.

Što se tiče opstanka u Bundesligi Hannover je najbliži odlasku niži rang jer ima devet bodova manje Eintrachta, koji je ostao na pretposljednjem mjestu. Bod više ima Werder, koji je izgubio od Augsburga 1-2.

Hamburger je poražen od Darmstadta sa 1-2, a Ivo Iličević je igrao do 67. minute za HSV. Ivice Olića nije bilo u sastavu Hamburgera. Iličević je imao dvije prilike, u 19. minuti je pucao preko gola, a 65. je njegov udarac zaustavio vratar.

Vodeći Bayern dobio je u gostima Stuttgart 3-1, a strijelci su bili Georg Niedermeier (31-autogol), David Alaba (52) i Douglas Costa (89).

U nedjelju je na rasporedu ruhrski derbi, Schalke dočekuje Borussiju Dortmund.