Dinamo - Ludogorec 4:2, isključena tri Bugara, Dinamo imao dva penala - Monitor.hr
09.08.2022. (23:48)

Spašavanje vojnika Čačića

Dinamo – Ludogorec 4:2, isključena tri Bugara, Dinamo imao dva penala

Dinamo je prednost 2:1 ostvarenu u prvom dvoboju prije tjedan dana u Bugarskoj dodatno ‘podebljao’ vodstvom od 3:0 golovima Josipa Drmića (13) i Mislava Oršića (27-11m, 44), no Kiril Despodov (45+4, 49-11m) je sa svoja dva gola unio dašak nervoze u drugo poluvrijeme. Ipak, s dva igrača više Dinamo je uspio izboriti još jedan kazneni udarac kojim je definitiivno riješio pitanje prolaska. Siguran izvođač je bio Bruno Petković (87-11m), a Ludogorec je susret okončao sa samo osam igrača. Za ulazak u Ligu prvaka Dinamo igra sa norveškim prvakom Bodo/Glimt. Poraženom ostaje igranje u skupini Europske lige. Cijeli sažetak utakmice (9 minuta) na Tportalu

Slične vijesti

07.09.2022. (07:00)

Vojskovođa poslije bitke

Čačić: Imao sam lijepih pobjeda, ali ovo mi je sigurno najveća klupska u karijeri

“Bila je ovo prekrasna utakmica, sjajan ambijent, navijači su nam pomogli da odigramo ovako dobru utakmicu. Ovo je velika pobjeda, velika tri boda i poticaj za dalje. Čestitam igračima, bili su poslušni, ponizni, umorni na kraju, ali nam se sve vratilo. Ostvarili smo hvale vrijedan rezultat, no za tri dana je nova utakmica. Moramo biti koncentrirani na prvenstvo koje nas hrani da bi dobili ovakve europske utakmice. Igrači su dobro prihvatili ideju igre sa tri stopera. Objasnio sam im da kada pada kiša moraš uzeti kišobran. Oni nisu pandan suparnika protiv kojih smo igrali do sada ove sezone. Morali smo suziti prostor i zaustaviti njihovu brzinu. Najvažnije je da su igrači vjerovali. Uspjeli smo u naumu da limitiramo njihovu neospornu kvalitetu, jako sam sretan” – rekao Dinamov trener Ante Čačić na presici poslije utakmice. Novi list

25.08.2022. (02:37)

Bravo!

Dinamo u Ligi prvaka!

Gol vrijedan Lige prvaka zabio je Josip Drmić u 117. minuti, a u 120. minuti pobjedu je zapečatio Petar Bočkaj na asistenciju Drmića. Gol utakmice i kvalifikacija i šire dao je Petković. HRT
Komentari na Forum.hr. Žrijeb skupina sutra u 18 sati (prijenos na HRT2)

03.08.2022. (02:08)

Nedovoljno ludi i gorljivi

Ludogorec – Dinamo 1:2 – video sažetak 8 minuta

U 3. pretkolu Liga prvaka Dinamo je u gostima u Bugarskoj svladao Ludogorec sa 1:2. Dinamo je već u 9. minuti imao 0:2 golom Dine Perića (6. minuta) i autogolom domaćeg vratara. Uzvrat se igra za 7 dana u Zagrebu. Tportal ima sažetak utakmice u trajanju od 8m 15′.

31.07.2015. (14:45)

Machado se na hrvatskom ispričao navijačima, kazna oko 750 tisuća kuna

Na izvanrednoj konferenciji za medije navijačima i javnosti se zbog svog ponašanja ispričao Paulo Machado dok je trener Zoran Mamić rekao nešto više o kazni. Uz trenera i Paula na konferenciji je bila i cijela momčad i stručni stožer Dinama ispred kojih su kapetani Domagoj Antolić i Arijan Ademi pozvali navijače da oproste Paulu i pruže mu drugu priliku.

– Napravio sam veliku pogrešku i želim se ispričati navijačima, predsjedniku, treneru, cijeloj momčadi i mojoj obitelji. Bio je to loš trenutak, još jednom naglašavam da mi je žao i na terenu ću pokazati koliko cijenim navijače i Dinamo. Najgore od svega mi je bilo ići kući nakon utakmice kada me je sin pitao: tata, zašto si to napravio? Želim se zahvaliti svima u klubu koji su mi dali drugu priliku i šansu da se ispričam kao i podršci te ih neću razočarati – rekao je Paulo.

Trener Modrih za početak je kroz šalu rekao brojnim predstavnicima medija da bi “volio kada bi vas bilo ovoliko i kada su ugodne teme” pa nastavio: – Mi kao klub smo donijeli odluku da se Paulo na ovaj način ispriča i ostane s nama te snosi posljedice. Razgovarali smo s kapetanima i momčadi, svi su bili za to da Paulo ostane s nama u klubu, a naravno da će biti kažnjen zbog štete koju je nanio klubu i sebi samomme. Nogomet se igra zbog navijača i vjerujem da će Paulo svojim zalaganjem u budućnosti pokazati zaslužuje biti dio ove momčadi. Paulo je omiljen u svlačionici i sigurni smo da je ovo najbolje moguće rješenje.

U ime ekipe navijačima se obratio kapetan Antolić: – Paulo je pogriješio, svjestan je toga i ispričao se odmah i danas ponovno. Nogomet se igra radi navijača i mora ih se cijeniti, ali on je bitan dio naše momčadi i ne bismo ga voljeli izgubiti. Kao kapetan bih molio navijače da mu pruže drugu priliku, a znam da će Paulo na svakom treningu i utakmici dati sve od sebe kako bi opravdao povjerenje.

Trener je otkrio kako će Machado platiti kaznu u iznosu od oko 750 tisuća kuna, a novac će klub rasporediti određenim udrugama i organizacijama kojima je potrebna pomoć.

Za kraj je trener poručio kako ovakva odluka nikako nije poruka da je “pojedinac važniji od kluba”: – Ne, to nema veze. Mi smo obitelj, želimo biti zajedno u dobrim, ali i lošim trenutcima. Ovo je jedan od takvih, vrlo teških trenutaka, ali mi moramo biti spremni opraštati jer svatko može pogriješiti. Znamo da je ovo loš trenutak, izolirani incident, za koji će Paulo biti sankcioniran, a ova odluka je dokaz zajedništva i kako ekipa doživljava Paula.

Na samom kraju je Paulo rekao kako želi još nešto reći i na hrvatskom poručio: – Žao mi je.