Kalinić pogodio za vrijednu pobjedu Splićana - Monitor.hr
20.04.2022. (21:06)

Modri im nisu uspjeli pobjeći

Kalinić pogodio za vrijednu pobjedu Splićana

Derbi HNL-a, zaostala utakmica 9. kola HNL-a koja se trebala igrati prošle jeseni, ali je zbog Dinamovih obaveza u Europi odgođena sve do danas. Tim više iščekivanija, budući da se može pokazati ključnom za cjelokupan rasplet prvenstva, najneizvjesnijim dosad, budući da se za naslov nakon dugo vremena bore četiri ekipe (dobro, Rijeka je već praktički tu ispala). Iako je Hajduk dobrim dijelom dominirao, poveo je prekrasnim golom Kalinića tek u 65. minuti (Index), nakon čega kreće Dinamova ofenziva, s nekoliko sjajnih prilika, ali bez uspjeha. Dinamo je i dalje prvi, a Hajduk mu se sad približio na minus četiri boda. To svakako odgovara i drugoplasiranom Osijeku. Index

Slične vijesti

21.07.2023. (22:00)

Krenulo ludilo

Hajduk u prvoj utakmici sezone na Maksimiru preokrenuo protiv Dinama

Počela je nova sezona HNL-a, a na premijeri prvenstva i u najvećem hrvatskom derbiju nogometaši Hajduka su nakon preokreta, na maksimirskom stadionu, svladali Dinamo 2-1 (0-1). Dinamo je poveo u 35. minuti kada je strijelac bio Bruno Petković. Preokret je uslijedio u nastavku susreta. Marko Livaja je izjednačio u 74. minuti, dok je Rokas Pukštas u 93. zabio za 2-1 i pobjedu Hajduka. HRT

30.01.2021. (22:30)

Hajdučke priče i dinamično rivalstvo

Dežulović: Pijana maksimirska noć

Otkako je, međutim, Republike Hrvatske — otkako je, eto, slavnog tridesetogodišnjeg vječnog derbija HNL-a — Dinamo je ipak mrvu uspješniji. Prema ljetopisima Hrvatskog nogometnog saveza Zagrepčani su u stotinu i dvadeset jednu utakmicu zabilježili pedeset i devet pobjeda, samo dvadeset pet više od Splićana, a gol razlika je dramatično tijesnih 173-117, jedva plus pedeset šest za Zagrepčane. Kako pak HNL u toj statistici vječnog derbija protuzakonito računa i utakmice malog seoskog HAŠK-Građanskog i slavne, jedine nam i vječne Croatije, pretpostavljam da samo administrativnim previdom nisu uračunate i utakmice Dinamovih kuglača: u tom slučaju, naime, s onih katastrofalnih 94-152 na Maksimiru 1946., ukupna je gol razlika u vječnim derbijima ipak plus dva u korist Hajduka. Piše Boris Dežulović za Telesport