14.03.2023. (09:00)
Brze i kratke
- Zločini iz mržnje u SAD-u porasli su za 11,6 posto u 2021. Najčešće su potaknuti mržnjom i predrasudama zbog rase, etničke pripadnosti ili podrijetla, objavio FBI. (Nacional)
- Ukrajina je u rujnu oslobodila Kupjansk. Sad evakuira ljude iz njega jer su Rusi blizu. (Index)
- SAD i saveznici osigurat će Australiji podmornice na nuklearni pogon kako bi se suprotstavila kineskim ambicijama u indopacifičkom području. (N1)
- Ministar gospodarstva Srbije Rade Basta pozvao na hitno uvođenje sankcija Rusiji: “Naša zemlja već plaća veliku cijenu zbog neuvođenja sankcija Rusiji i to postaje neizdrživo” (Nacional) Glasnogovornica ruskog MVP-a Marija Zaharova: “Uvođenjem sankcija Rusiji pritisak SAD-a na Srbiju samo će se još pojačati” (Index)
- Von der Leyen pozvala Srbiju i Kosovo da prihvate plan EU-a. (HRT)
- Kina otvara granice za strane turiste nakon gotovo tri godine. Od sutra opet izdaju sve vrste viza. (HRT)
- Ruski izvoz prošle godine porastao za 20 posto. Trgovinski višak premašio 330 milijardi dolara. (Nacional)
- Wall Street pod pritiskom pada bankarskog sektora, strah od krize pritisnuo azijske burze. (HRT)
- Znanstvenici tvrde: “Pretjerana upotreba fosfora mogla bi poremetiti globalnu proizvodnju hrane” (HRT)