Francuska - Hrvatska 4:2 sažetci - Monitor.hr

Slične vijesti

16.07.2018. (13:29)

Kako su finale vidjeli znalci

Mourinho: Finale je bio sjajan, ali volio bih vidjeti drugo poluvrijeme koje počinje s 1:1

Jose Mourinho je podijelio lijepe riječi o Hrvatskoj u finalu: Ne kažem da je ili nije bio penal. O tome svatko može imati svoje mišljenje. Stvar je u tome da je koncept VAR-a da ispravlja važne sudačke greške, a u ovoj situaciji to nije bio slučaj i to je jako, jako razočaravajuće. U drugom poluvremenu se dogodilo ono što smo mogli i očekivati, Francuska je zabila dva gola… Hrvatska je do kraja igrala s ponosom. Bili su fantastični i zaslužuju sve pohvale, ali nogomet je takav da pamti pobjede, a ovaj put svjetski prvak je Francuska. Finale je bio sjajan, ali volio bih vidjeti drugo poluvrijeme koje počinje s 1:1, a ne s prednosti Francuske. Ovako će se ovaj susret pamtiti kao finale VAR gola. Večernji

16.07.2018. (12:49)

Tješenje ili dodavanje soli na ranu

Peter Schmeichel: Sudac je svojom ludom odlukom prelomio finale

Legendarni danski vratar i otac golmana današnje Danske Peter Schmeichel: Bez ikakve dileme, Hrvatska je bila bolja momčad od Francuske u prvom poluvremenu, ali tu je na red došao sudac… Njegova odluka uništila je finale, donio je odluku koju smatram ludom jer bismo tim kriterijem imali po 20 jedanaesteraca na svakoj utakmici. U finalu SP-a takve odluke prelamaju utakmicu. To je ključni moment, a sudac ga je ukrao Hrvatskoj i tako joj uzeo inicijativu koju je imala i ispuhao je. Isisao joj je energiju. Sve ono što smo od Hrvatske vidjeli u prethodnim utakmicama; vještina, ekstra energija, nestalo je. Ovo finale nije zaslužilo takvu odluku. To se vidjelo u situacijama kada su primali treći i četvrti gol.