Milo Yiannopoulos: Mržnja kao kul, trendi proizvod - Monitor.hr
21.02.2017. (21:30)

Mržnja za Instagram generaciju

Milo Yiannopoulos: Mržnja kao kul, trendi proizvod

“Maskota alt-right pokreta Milo Yiannopoulos ostao je bez ugovora za knjigu tek nakon što je stao u obranu seksualnih odnosa između starijih muškaraca i mlađih dječaka, ali njegov unosni fanatizam ljevica je predugo tolerirala. Njegovi suradnici i oni koji omogućuju njegove istupe nemaju ispriku. Svi oni su do najnovijeg skandala prešutno odobravali njegovu zadrtost, transfobiju, islamofobiju i mizoginiju. Slučaj Mila Yiannopoulosa metafora je našeg vremena. On je bio sredstvo prepakiranja mržnje kao nečeg ‘kul, trendi i opasnog’ za određenu demografsku skupinu. Performativni fašizam ako baš želite”, komentira Guardian pad otrovne ličnosti američkog društva kojoj se toleriralo štošta i bila je potrebna pedofilija da ga se sruši…


Slične vijesti

25.02.2017. (18:09)

Lekcije iz građanskog odgoja

Kako je tinejdžerica srušila Mila Yiannopoulosa

Milo Yiannopoulos bio je urednik britanskog krajnje desničarskog medija Breibart, trampovskog kova koji je, usprkos tome što je gej, izgradio svoj brend na populističkim antimuslimanskim, ženomrzačkim i općenito izjavama protiv manjina, spinajući ih kao “borbu za slobodu govora”. No na kraj mu je stala 16-godina tinejdžerka iz Kanade nakon što je saznala da je pozvan na najveću desničarsku konvenciju u SAD-u. Djevojka je, zgrožena smjerom u koji odlazi desnica, objavila stariji video u kojem Yiannopoulos opravdava pedofiliju u slučaju 13-godišnjakinja i starijih muškaraca pod izlikom da time djevojke “sazrijevaju” i izvojevala njegov otkaz. Vox

17.01.2017. (11:09)

Plavooka opasnost

Jergović: Od Mila do Wagnera, od pedera do führera

Milo Yiannopoulos još uvijek je samo klaun. Zanimljivo je na internetu gledati njegove fotografije, uglavnom fotošopirane, na kojima se pojavljuje u dvije vrste uloga: kao uspješni, lijepi dečko u finom odijelu i kao mladi, plavokosi atlet, pred izlazak na travnjak Olimpijskog stadiona u Berlinu 1936, gdje će visoko uzdignutom desnicom pozdraviti Führera”, piše Miljenko Jergović.

27.10.2016. (19:54)

Daleko od razuma

‘Alt-right’: Ultradesni pokret juriša na Europu, no Hrvatska je zasad sigurna

Živimo u eri ‘postfaktične politike’ – kako je to nedavno definirao The Economist, što znači da nisu važne činjenice i dokaziva istina nego ono što se osjeća kao istina. Upravo na tom postulatu počiva politički pokret koji se naziva alt-right, odnosno alternativna desnica, a zapravo je moćan stroj online zastrašivanja. Breitbart London već je čitaniji od konzervativnih medija britanskog establišmenta, a slijedi i njemačka verzija. No alt-right je previše suvremena pojava za našu Republiku koja se grčevito i isključivo drži vlastite prošlosti i plaši interakcije s ostatkom svijeta, ocjenjuje Gordan Duhaček za T-Portal.