Rosbergu VN Europe; Hamilton bez postolja - Monitor.hr
19.06.2016. (16:07)

Nico nastavlja dominaciju

Rosbergu VN Europe; Hamilton bez postolja

Njemački vozač Nico Rosberg (Mercedes) pobijedio je na F1 Velikoj nagradi Europe na stazi u glavnom gradu Azerbajdžana Bakuu, te je ubilježio svoju 19. pobjedu u karijeri i petu ove sezone. Drugo mjesto osvojio je Nijemac Sebastian Vettel (Ferrari), dok je treći bio Meksikanac Sergio Perez u Force Indiji. Svjetski prvak Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) startao je tek kao deseti i tijekom cijele utrke je imao problema sa svojim bolidom, ali je ipak završio kao peti. U ukupnom poretku Rosberg vodi s 24 boda više od Hamiltona, dok Vettel zaostaje 45 bodova. T-Portal, BBC

Slične vijesti

07.12.2018. (13:30)

Mate Rimac u razgovoru sa Nicom Rosbergom

Bivši svjetski prvak u Formuli 1 Nico Rosberg na svom YouTube kanalu ugostio je Matu Rimca i napravio intervju [video_icon] (48 minuta) sa njim. Pričali su o svemu – o Rimčevim počecima, o tome zašto tvrtka Rimac Automobili uopće postoji, o Rimčevim poteškoćama u životu, o odgovornosti koju nosi pozicija šefa tako velike tvrtke… Index ima kraći tekstualni sažetak razgovora.

02.12.2016. (19:14)

Treba znati otići na vrijeme

Prvak šokirao svijet: Nico Rosberg završio karijeru

Nico Rosberg objavio je kraj karijere niti tjedan dana nakon što je osvojio titulu svjetskog prvaka Formule 1. 31-godišnji Nijemac odlučio je odmah završiti karijeru te neće niti pokušati braniti titulu sljedeće sezone. “U posljednjih 25 godina utrkivanja, moj cilj je bio samo jedan, postati prvak. Kroz naporan rad, bol, žrtvovanje, to sam uspio postići. Popeo sam se na svoju planinu i osjećaj je odličan. Moja trenutno najjača emocija je duboka zahvalnost svima koji su me podržali na putu do ostvarenja ovog sna”, napisao je Rosberg o svojoj odluci. Index, CNN

27.11.2016. (20:09)

Mercedes dominacija

Nico Rosberg novi svjetski prvak Formule 1

Spektakularan završetak ovogodišnjeg izdanja Formule 1 na utrci za Veliku nagradu Abu Dhabija! Slavio je Lewis Hamilton, a drugo mjesto je Nici Rosbergu donijelo prvi naslov svjetskog prvaka. Lewis Hamilton je odvozio utrku bez pogreške, a tako ju je u Abu Dhabiju odradio i Nico Rosberg (31). Bila je to ‘pirova pobjeda’ za Hamiltona, njemačkom je pilotu drugo mjesto na kraju donijelo prvu titulu svjetskog prvaka Formule 1. T-Portal, BBC

04.09.2016. (18:16)

Njemačka premoć

Formula 1: Rosbergova dominacija u Monzi, Hamiltonu ugrožen naslov

Njemački vozač Nico Rosberg (Mercedes) pobjednik je utrke Svjetskog prvenstva formule 1 za Veliku nagradu Italije održanoj na stazi u Monzi. Svojom sedmom pobjedom u ovoj sezoni, a 21. u karijeri njemački je vozač smanjio zaostatak u ukupnom redoslijedu za momčadskim kolegom Lewisom Hamiltonom na samo dva boda. Hamilton je utrku završio na drugom mjestu iako je startao sa pole positiona, dok je treći bio Sebastian Vettel u Ferrariu. T-Portal, BBC

31.07.2016. (16:15)

Prvak je opet u igri

Lewis Hamilton slavio u Njemačkoj, Rosberg četvrti!

Mercedesov vozač Lewis Hamilton pobjednik je Velike nagrade Njemačke u formuli 1. Britanac je slavio na Hockenheimringu ispred Red Bullovog dvojca, Daniela Ricciarda na drugom i Maxa Verstappena na trećem mjestu. Hamiltonov momčadski kolega Nico Rosberg je startao s pole positiona, ali utrku je završio tek na četvrtom mjestu. Peto i šesto mjesto pripalo je Ferrarijevim vozačima, Sebastianu Vettelu i Kimiju Raikkonenu. Večernji, Telegraph

03.07.2016. (17:50)

Sumnjive okolnosti

Formula 1: Kontroverzna pobjeda Hamiltona u Austriji, Rosberg pod istragom

Aktualni svjetski prvak u formuli 1 Britanac Lewis Hamilton pobijedio je u utrci Svjetskog prvenstva za Veliku nagradu Austrije, koja se danas vozila u Spielbergu. Utrku je obilježio sudar u posljednjem krugu, momčadski kolega iz Mercedesa Nico Rosberg zabio se u Hamiltona kako bi spriječio da ga pretekne, no pukla mu je guma i na kraju je završio četvrti. Na proglašenju pobjednika Hamilton je dočekan zvižducima, a Rosberg je pod istragom Međunarodne automobilističke federacije. Hamilton optužuje Rosberga, a ovaj njega. Slobodna

01.05.2016. (19:24)

Dobitna formula

Vettel žrtva na startu, Rosberg prebrz za Hamiltona

Na velikoj nagradi Rusije u Sočiju najbrži je bio Nijemac Nico Rosberg ispred Hamiltona i Raikkonena. Uvjerljiva pobjeda četvrta je zaredom ove sezone za Nijemca, čime je povećao ukupnu prednost pred Hamiltonom na 43 boda. Utrku je obilježio incident na samom startu u kojem je Kvjat izbacio Vettela nakon što se u razmaku od nekoliko sekundi čak dvaput zabio u njega. Sljedeća je utrka za dva tjedna u Barceloni. T-Portal

17.04.2016. (13:56)

Brzi Nico

Nico Rosberg pobijedio i u Kini, čini se nezaustavljiv!

Mercedesov vozač Nico Rosberg pobjednik je VN Kine na Shanghai International Circuitu! Vodeći čovjek prvenstva je došao do treće pobjede u nizu i tako još više povećao svoju prednost u vozačkom poretku. Nijemac je ciljem prošao s gotovo 40 sekundi prednosti nad Sebastianom Vettelom u Ferrariju, dok je treći bio Daniilo Kvjat u Red Bullu. Večernji, Guardian

03.04.2016. (23:42)

Nico Rosberg osvojio Grand Prix Bahreina i povećao prednost u ukupnom poretku Formule 1

15.11.2015. (22:18)

U sjeni tragedije

Svijet F1 uz Pariz: Rosbergu pobjeda u Brazilu, šutnja umjesto slavlja

Njemački vozač Nico Rosberg u Mercedesu pobjednik je utrke za Veliku nagradu Brazila u Sao Paolu, pretposljednje utrke sezone. Rosberg je potvrdio je i konačno drugo mjesto u prvenstvu te dominaciju Mercedesa. Lewis Hamilton je već mjesec dana prvak, te vodi s 363 boda. Zbog tragedije u Parizu nitko nije pretjerano slavio. Uoči utrke na Interlagosu minutom šutnje odana je počast žrtvama terorističkog napada, a piloti su zajedno prošli stazom u kamionu s izvješenom zastavom Francuske, urešene crnim florom. Index, Guardian