Sudački sprej povećao prosjek golova iz slobodnog udarca - Monitor.hr
16.09.2016. (15:53)

Preko crte

Sudački sprej povećao prosjek golova iz slobodnog udarca

Istraživanje dnevnika El Mundo Deportivo pokazalo je da je došlo do značajnog povećanja postotka realizacije slobodnih udaraca u Primeri nakon uvođenja spreja kojim suci označavaju mjesto na kojem treba stajati ‘živi zid’. Prije uvođenja sudačkog spreja realizacija slobodnih udaraca bila je u prosjeku 3.9%, a nakon – 9%. T-Portal

Slične vijesti

04.05.2019. (08:30)

El dinero

Barcelona na plaće igrača troši 92 milijuna eura više od Reala

Barcelona apsolutno dominira u Primeri, a nakon 3-0 nad Liverpoolom na Nou Campu favorit je za osvajanje Lige prvaka u kojoj od naslova 2015. nije došla ni do finala. Tri je godine Europom dominirao Real koji na plaće igrača godišnje troši 395 milijuna eura, dok Barcelona čak 487 milijuna eura. Ostali klubovi prve španjolske lige izdvajaju znatno manje: Atletico 178, Sevilla 100, Valencia 79, Athletic 71, Villarreal 65 milijuna eura. 24 sata

08.09.2016. (09:30)

Španjolska će zbog vrućina možda odgoditi utakmice Primere zakazane za ovaj vikend; toplinski val diže temperature i do 40 stupnjeva, vrućina ne popušta ni navečer

10.05.2016. (13:08)

Simply the best

Luka Modrić u idealnih jedanaest Primere

Goal.com izabrao je najboljih jedanaest nogometaša Primere za sezonu 2015./16. Na listi se, uz Messija, Ronalda i Suareza našao i Luka Modrić. Slovenac Jan Oblak najbolji je vratar. Sa liste su izostali igrači poput Antoinea Griezmanna koji je ove sezone utrpao čak 31 gol ili Neymara. Jutarnji

09.04.2016. (23:00)

Poraz Barce, Rakitić odigrao stotu utakmicu u dresu katalonskog kluba

U susretu 32. kola španjolskog prvenstva u subotu su nogometaši Barcelone u gostima kod Real Sociedada izgubili 0-1, dok su Real Madrid i Atletico upisali pobjede.

Pobjednički gol za Real Sociedad zabio je Mikel Oiarzabal u 5. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svoju stotu utakmicu u dresu Barcelone. U igru je ušao u 70. minuti.

Prije dva kola činilo se da je Barcelona na korak do obrane naslova prvaka Španjolske, a sada je utrka za titulu ponovno neizvjesna jer Atletico zaostaje tri, a Real Madrid četiri boda.
Atletico Madrid je svladao Espanyol sa 3-1, a Real je sa 4-0 slavio protiv Eibara.

Utakmica je bila riješena nakon manje od 20 minuta kada je već bilo 3-0 za Real, a do poluvremena je bilo i konačnih 4-0. Pogotke su postigli James (5), Vazquez (18), Cristiano Ronaldo (19) i Jese (39).

Mateo Kovačić igrao je za “kraljevski” klub od 54. minute, dok Luka Modrić nije konkurirao za nastup. Josip Radošević, pak, nije konkurirao za nastup u momčadi Eibara.

Barcelona u srijedu u Madridu igra uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv Atletica u kojoj brani prednost od 2-1 iz prvog susreta.

– – –
Real Madrid 4 James Rodriguez 5, Lucas Vazquez 18, Cristiano Ronaldo 19, Jese Rodriguez 39

24.09.2015. (16:15)

Nogometaši Celte deklasirali su europskog i španjolskog prvaka Barcelonu 4-1, što je iskoristio Real Madrid i gostujućom pobjedom protiv Athletio Bilbaoa 2-1 preuzeo vodstvo na ljestvici Primere; odlična partija Kovačića

13.09.2015. (22:21)

Alen Halilović po prvi put dobio priliku igrati od prve minute u dresu Sportinga u dvoboju protiv Valencije – oduševio majstorijama

24.05.2015. (15:16)

Balkanski sindrom na Zapadu

Kako je Barcelona izazvala bijes i ogorčenje ljubitelja nogometa

Nogometni klub Eibar je u prvom dijelu sezone u španjolskoj Primeri iznenadio sve i držao se u gornjoj polovici ljestvice. Serijom poraza ovaj mali klub pao je na zadnje mjesto, ali se na trenutak činilo da će se izvući i opstati u najkvalitetnijem španjolskom nogometnom društvu. U posljednjem kolu Eibar je morao pobijediti Cordobu, a Deportivo je morao izgubiti na gostovanju kod prvaka Barcelone. Dok je Eibar svoj dio itekako ispunio (3:0), nezainteresirana Barcelona odigrala je 2:2 s Deportivom, na ogorčenje kroničara Primere. Odmah su se, dakako, pojavile priče o namještanju. T-Portal