U finalima kupova slavili PSG, Bayern i Juventus - Monitor.hr
22.05.2016. (06:38)

Zlatni šut

U finalima kupova slavili PSG, Bayern i Juventus

U jučerašnjim finalima kupova, PSG je drugu sezonu zaredom osvojio naslov pobijedivši OlimpiqueMarseille 4-2 na Stade de Franceu. Parižane su do slavlja predvodili Blaise Matuidi (2), Zlatan Ibrahimovic (47-11m, 82) i Edinson Cavani (57). Na finalnom susretu u Berlinu Bayern je na penale pobijedio BorrussijuDortmund [video_icon] 4-3,. Pogotkom pak Alvara Morate u 110. minuti Juventus je u finalu talijanskog Kupa u Rimu pobijedio Milan 1-0, osvojivši 11. naslov pobjednika Kupa i drugu dvostruku krunu zaredom. Hrvatski napadač Mario Mandžukić je u Juventusovu pobjedu [video_icon] ugradio 120 minuta osvojivši treći trofej u prvoj sezoni. Jutarnji

Slične vijesti

13.08.2018. (12:45)

Niko Kovač uspješno krenuo u službenu sezonu – Bayern je pobijedio Eintracht sa 5:0 u utakmici njemačkog Superkupa u frankfurtskoj Areni. Kao što znate, Eintracht je osvojio kup dok ga je vodio Kovač baš protiv Bayerna.

15.04.2018. (18:55)

Bayern štedi

Niko Kovač će u Bayernu zarađivati 5-6 milijuna eura godišnje

Aktualni trener Eintrachta Niko Kovač će na kraju sezone postati trener Bayerna. U Frankfurtu trenutno zarađuje milijun i pol eura godišnje, a ubuduće će u Bayernu zarađivati između pet i šest milijuna eura godišnje. Taj iznos i dalje je puno manji od onog koji su primali njegovi prethodnici Guardiola (17 milijuna eura) ili Ancelotti, koji je zarađivao 12 milijuna godišnje. Inače najplaćeniji treneri na svijetu su Guardiola s 20 milijuna eura godišnje, Mourinho sa 14, Wenger sa 10, Zidane 9, Klopp 8.5. Zinedine Zidane je 2016. kada je preuzeo Real, imao godišnju plaću 4.3 milijuna eura. Index

28.09.2017. (17:16)

Ekspres otkaz: Bayern otpustio Carla Ancelottija nakon sinoćnjeg poraza 3:0 od PSG-a

20.05.2017. (16:20)

Trijumf korektnosti

"Snaga klade valja, ali Lahm caruje"

“Po dojmom igrača kakvi su bili Stefan Effenberg, Oliver Kahn ili Marc van Bommel, raslo je uvjerenje da kapetan (pogotovo onaj Bayernov, kluba koji se zvalo i FC Hollywood) mora biti onaj koji će podviknuti na suigrače, pa se i unijeti u lice ako je to potrebno. Lahm nije takav. Nije konfliktna ličnost. No, zbog toga ne samo da nije ništa manje lošiji igrač ili kapetan, nego suprotno. BAš je zato bio idealni kapetan ovog novog, modernog Bayerna. Kluba koji je prestao biti FC Hollywood, a postao posljednji krik nogometne mode”, piše Telesport o odlasku Bayernova kapetana Philippa Lahma u sportsku mirovinu.

19.04.2017. (00:56)

Iz Mađarske s ljubavlju

Liga prvaka: Real Madrid izborio polufinale, pomogli im suci

Nogometaši madridskog Reala svladali su Bayern sa 4:2 u produžetku uzvratne utakmice četvrtfinala Lige prvaka te izborili mjesto među četiri najbolje momčadi. Veliku ulogu u pobjedi odigrala je naklonost mađarskih sudaca: u 84. minuti ispravan start Artura Vidala ocijenjen je prekršajem za žuti karton, što je za njega bio kraj utakmice jer je već od šeste minute igrao s javnom opomenom. U 105. minuti Ronaldov pogodak je trebao biti poništen ali sudac nije signalizirao zaleđe. HRT, Forum.hr, Index, Sportske novosti

15.02.2017. (22:12)

Bayern odbio preko 100 milijuna eura za Thomasa Mullera

26.08.2016. (23:43)

Furiozan start Ancelottijevog Bayerna: Bavarci torpedirali Werder, hat-trick Lewandowskog

03.05.2016. (23:19)

Svakog gosta nakon gola dosta

Atletico izbacio Bayern iz Lige prvaka – 2:1 u Münchenu

Atletico Madrid izborio je finale Lige prvaka i izbacio favorizirani Bayern – domaćin je večeras u Münchenu pobijedio 2:1, dok je u Madridu prošli tjedan bilo 1:0 za Atletico pa Španjolci idu dalje zahvaljujući golu u gostima. T-Portal zaslužne za Atleticov prolaz vidi “čudesnog Oblaka i Simeoneove ratnike”, a i BBC piše da lopta nije htjela pokraj slovenskog vratara. Inače Atleticov trener Simeone možda neće smjeti na finale Lige prvaka jer mu prijeti kazna zbog dvaju incidenata – Riberyja je primio za vrat, a člana Atleticovog tima udario. Forum.hr