Matjaža Keka u Splitu gađali bocom, u Osijeku ga - počastili šampanjcem - Monitor.hr
18.03.2017. (12:25)

I pakiranje, i unutrašnjost

Matjaža Keka u Splitu gađali bocom, u Osijeku ga – počastili šampanjcem

Novi list izdvaja zanimljivu sličicu o hrvatskom nogometu: prošlu subotu na Poljudu su Rijekinog trenera Matjaža Keka gađali bocom u glavu, a u srijedu su u Osijeku i on i njegovi kolege dočekani šampanjcem. Inače, riječke novine hvale svoj klub – “ova momčad igra napamet. Agresivno i okomito” – i očekuju naslov prvaka…

Slične vijesti

05.12.2023. (10:30)

Top kek

Matjaž Kek: Hrvatska grupa na Euru je skupina smrti? Da, ali ne za Hrvatsku

Skupina smrti da, ali samo ako to promatramo iz kuta ostalih ekipa u skupini, ne Hrvatske. Zbog čega bi reprezentacija koja je na dva svjetska prvenstva osvojila srebro i broncu i koja je igrala u finalu Lige nacija trebala strepjeti i plašiti se bilo koga? Zašto bi se Hrvatska trebala bojati jedne Italije? Dok je Hrvatska ostvarivala sve te rezultate, Talijana nije bilo na dva svjetska prvenstva zaredom. Sigurno će Hrvatska lakše ući u fajt s Italijom nego s nekom ekipom koja ne kotira tako visoko, ali je itekako opasna. Uvjeren sam da će Hrvatima biti teže protiv Albanije, koja je osvojila svoju skupinu, nego protiv Španjolske ili Italije, rekao je slovenski strateg za Index.

04.08.2020. (10:15)

Dravski galeb

Mađari dovode Bjelicu u Osijek: To je moj grad

Mađarski vlasnici NK Osijeka predvođeni Lorincom Meszarosem, bliskim suradnikom i prijateljem mađarskog predsjednika Viktora Orbana, žele angažirati Nenada Bjelicu kojem bi dali veću plaću nego što je imao u Dinamu, a to je oko milijun i 200 eura, te bi bio i prvi trener i sportski direktor, piše Tportal. Plan: prvo srušiti dominaciju Dinama u Hrvatskoj i plasirati se u skupinu Lige prvaka. U Osijeku se naveliko gradi novi stadion i najmoderniji trening-centar u ovom dijelu Europe. “Osijek je moj grad i moj klub, klub mojeg djetinjstva. Tako da… Zašto ne?” – rekao je Bjelica. Matjaž Kek je odbio preuzeti Dinamo, a u intervjuu Večernjem rekao je što misli o Mamićima, Daliću i navijačima.

05.04.2018. (09:51)

Mario Smjehić

Kek: Nije lijepo kad ti se sudac na kraju utakmice smije u lice

Jako sam zadovoljan suđenjem dotičnog gospodina koje će ga sigurno dovesti do sljedećih europskih i svjetskih prvenstava, rekao je Rijekin trener Matjaž Kek nakon poraza 3:0 od Dinama u Maksimiru. Mislim da je uništio nogometnu igru s obje strane, ali definitivno nije u redu da ti se na kraju smije u lice, dodao je još. Dotični sudac je Mario Zebec. Isključeni kapetan Rijeke Filip Bradarić na kraju se utakmice bio zaletio prema varaždinskom sucu, ali ga je Kek zaustavio. 24sata, Sportske novosti

23.10.2017. (08:00)

Kek ponudio ostavku: Nogometaši Rijeke doživjeli četvrti ovosezonski poraz u prvenstvu izgubivši od Rijeke 1:2, a drugi na Rujevici; Mišković odbio ostavku: Vjerujem Keku, ostaje i ako ne dobijemo Dinamo

20.10.2017. (14:24)

Ni K od kante za napucavanje

Analiza Rijekine jučerašnje pobjede: ‘Hrvatska se više ne sramoti u Europi’

„U devet europskih utakmica ove sezone, od Rijeke smo vidjeli svega. I sretnih pobjeda i nesretnih poraza, i bolje i slabije partije. Ali baš u svakom od tih 9 susreta, Rijeka je bila konkurentni suparnik, onaj koji 90 minuta ima jasni plan igre i dosljedno ga provodi. Igraju igru bez praznog hoda, s jasnim ulogama svake karike u lancu, i čitava momčad sudjeluje u obje faze igre te se prema lopti ili suparniku primiče ekipno i kompaktno, bez solo avantura koji bi obrambenu konstrukciju činili ranjivim. Tempo i intenzitet u kojem igraju obranu te provociraju suparnikove tehničke greške rijetkost su u Hrvatskoj, pa se čini zgodnim prozvati Kekov nogomet – ‘nogomet na steroidima’. Hrvatska konačno ima ekipu u Europi koja se neće sramotiti nedostatkom sustava, čitanja utakmice ili pripreme“, analizira Vice Karin. Index

14.09.2017. (21:45)

Brane nije srušila sve

Otvaranje Europske lige: Rijeka poražena od AEK-a 2:1

U 1. kolu Europske lige Rijeka je na Rujevici poražena od AEK-a. Gosti iz Grčke slavili su 2:1. Pogodak za momčad Matjaža Keka postigao je Elez u 29. minuti, a za AEK su zabijali Mantalos (16.) i Christodoulopoulos (69.). Rijeka je odigrala solidnu, ravnopravnu utakmicu koju je na kraju odlučio odličan slobodni udarac Christodoulopoulosa. Sportske novosti

11.07.2017. (22:46)

Obećavajuće

Uvjerljiv start Lige prvaka: Rijeka s 2:0 bolja od velškog New Saintsa

U prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka Rijeka je na Rujevici pobijedila velški New Saints 2:0 pogocima Josipa Mišića (4. minuta) i Florentina Mateija (68.). Momčad Matjaža Keka dominirala je cijelu utakmicu, ali nije uspjela postići još pokoji pogodak iz brojnih prigoda koje je stvarala. Uzvrat će se 18. srpnja odigrati u Oswestryju. Index, Sportske novosti

22.05.2017. (00:56)

Kek: Najsretniji sam na svijetu, bit će sada dva, tri dana pijanstva

13.05.2017. (19:10)

Rijeka snova, vrelo nade

Rijeka pobijedila Hajduk 2:0 i vratila se na pet bodova prednosti ispred Dinama

Rijeka je na Rujevici golovima Maleša (14.) i Gavranovića (30.) pobijedila Hajduk u utakmici koja će možda biti odlučujuća za osvajanje prvog riječkog naslova pobjednika Prvog HNL-a. U uzbudljivoj utakmici s dosta prigoda s obje strane Splićani se nisu mogli kvalitetno suprotstaviti trupama Matjaža Keka, koji je ovom pobjedom ponovno osigurao pet bodova prednosti ispred Dinama, koji je s 1:0 ranije svladao Split. Novi list oduševljen je Armadinom koreografijom (foto/video). Do kraja sezone ostala su samo tri kola. Index, Sportske novosti

19.03.2017. (19:18)

Trka se nastavlja

Vešović lijepim pogotkom donio Rijeci tri boda protiv Slavena

U vrlo napetom susretu 25. kolu Prve HNL, Rijeka je svladala Slaven Belupo 3:2, vrativši se na četiri boda prednosti ispred drugoplasiranog Dinama, koji je ranije pobijedio Istru (3:0). Slaven Belupo je poveo pogotkom Tadića (14. minuta), Rijeka je preokrenula golom Andrijaševića (34.) i autogolom Jovičića (51.), ali gosti su izjednačili u 72. minuti pogotkom Hebera. U 87. minuti Vešović je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio konačan rezultat. Index