Formula 1: Ferrarijev Vettel osvojio Veliku nagradu Australije - Monitor.hr
26.03.2017. (11:06)

Kengurski kup

Formula 1: Ferrarijev Vettel osvojio Veliku nagradu Australije

Ferrarijev Sebastian Vettel pobijedio je Mercedesovog Lewisa Hamiltona u utrci Formule 1 za Veliku nagradu Australije. Vettelova prva pobjeda od Velike nagrade Singapura 2015. dokazuje da nakon uvođenja bržih automobila završava Mercedesova dominacija. Motorsport.com, The Australian

Slične vijesti

21.05. (08:30)

Formula vječnost

Umro Niki Lauda

Trostruki svjetski prvak u Formuli 1, Niki Lauda, preminuo je u 71. godini života. Legendarni Austrijanac, jedan od najpoznatijih ličnosti u motornim utrkama osvojio je titulu Ferrari 1975. i 1977. godine, te McLaren 1984. godine. Mnogi će ga se sjećati po izvanrednom oporavku i povratku utrkama nakon što je 1976. u nesreći tijekom Grand Prixa Njemačke teško ozlijeđen (originalna snimka gore). “Njegova jedinstvena postignuća kao sportaša i poduzetnika ostaju i ostat će zapamćeni, njegova neumorna želja za akcijom, njegova neposrednost i hrabrost ostaju uzor i mjerilo za sve nas” – poručila je obitelj. BBC

14.05.2018. (05:26)

Profesionalni vozač protiv autonomnog vozila (robota) na stazi Formule E u Rimu. Zasad pobjeđuje čovjek, ali očito neće dugo. (7:48)

30.11.2017. (15:16)

Geto za vozačice

Kreće ženska Formula 1: Vozit će se šest utrka, pet u Europi

Čelnici svjetske automobilističke organizacije (FIA) žele ženama omogućiti da se lakše probiju do vrha auto-utrka. Plan je za dvije godine pokrenuti isključivo žensko automobilističko natjecanje. Ukupno bi se vozilo šest utrka, pet u Europi i jedna u Americi. Pobjednica bi za nagradu dobila testnu vožnju u pravom F1 bolidu. Dio vozačica vjeruje da bi se isključivo ženskim prvenstvom potkopao njihov status unutar sporta te strahuju da zapravo nikad ne bi dobile priliku u pravoj F1. 24sata, Guardian

23.10.2017. (06:02)

Ima formulu za pobjedu

Formula 1: Hamilton pobijedio u Austinu, nadomak je četvrtog naslova

Britanac Lewis Hamilton pobijedio je na Velikoj nagradi SAD-a u Austinu i praktično osigurao četvrti uzastopni konstruktorski naslov svom Mercedesu.

Hamiltonu je ovo bila peta pobjeda u Austinu u posljednjih šest godina, a zahvaljujući njoj je tri utrke prije kraja svjetskog prvenstva povećao prednost pred Nijemcem Sebastianom Vettelom u Ferrariju, koji je bio drugi, na 66 bodova. Čini se vrlo izglednim da će Hamilton završiti posao u Mexico Cityju sljedećeg vikenda jer bi Vettel morao osvojiti 17 bodova više od Britanca da zadrži kakve-takve izglede. Komentari na Forum.hr.

08.10.2017. (11:52)

Novi stari prvak?

Hamilton iskoristio Vettelov kvar i došao nadomak novog naslova prvaka

Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) napravio je veliki korak prema osvajanju naslova svjetskog prvaka u Formuli 1 nakon što je pobijedio na utrci za Veliku nagradu Japana u Suzuki. Njegov najveći suparnik u borbi za naslov prvaka Nijemac Sebastian Vettel (Ferrari) utrku je brzo napustio, u petom krugu, zbog problema sa svjećicama. Hamilton sada ima 59 bodova prednosti ispred Vettela u ukupnom poretku i već za dva tjedna može ponijeti titulu prvaka ako pobijedi na VN SAD-a u Austinu, a Vettel ne bude bolji od šestog mjesta. Britanac koji je utrku počeo s pole-positiona iza sebe je ostavio vozače Red Bulla Nizozemca Maxa Verstappena i Australca Daniela Ricciarda. 100posto.hr, Telegraph

25.06.2017. (19:40)

Netko drugi bio na Red Bullu

Formula 1: Ricciardo pobjednik VN Azerbajdžana, Vettel se zaletio u Hamiltona

Red Bullov Australac Daniel Ricciardo pobjednik je kaotične Velike nagrade Azerbajdžana u Bakuu, dok je vodeći u ukupnom poretku Sebastian Vettel završio na četvrtom mjestu. Mercedesov Valtteri Bottas zauzeo je drugo mjesto nakon što se već u prvom krugu sudario s Ferrarijevim Kimijem Raikkonenom, zbog čega je morao u boks. Kanadski tinejdžer Lance Stroll uspeo se prvi put na pobjedničko postolje, zauzeo je treće mjesto, a praktički na ciljnoj liniji ga je prestigao Bottas. Vettel, koji je bio ljut na Hamiltona zbog usporavanja na 15. zavoju dok je na stazi bio sigurnosni automobil, sudario se s Britancem i dobio za to 10 sekundi kazne, zbog čega je pao s druge na devetu poziciju. LA Times, Reuters

14.05.2017. (15:50)

Brzi i žestoki

Hamilton slavio na Velikoj nagradi Španjolske, Vettel za korak prekratak

Britanski vozač Lewis Hamilton (Mercedes) pobjednik je Velike nagrade Španjolske. Ferrarijev Sebastian Vettel sjajno je startao i preuzeo vodstvo, ali je zahvaljujući odličnoj strategiji Hamilton ipak stigao do druge pobjede ove sezone, ostavivši Vettela iza sebe 3,49 sekundi. U ukupnom poretku, međutim, Vettel ima 104 boda, dakle šest više od Hamiltona, dok treće mjesto drži Valtteri Bottas (Mercedes), koji današnju utrku nije uspio završiti. Index

17.04.2017. (09:43)

Kako je Fernando Alonso jednom najavom oživio romantični duh automobilizma

McLaren je objavio kako će u svibnju nastupiti na utrci Indy 500, a upravo Alonso će biti za upravljačem. To znači da će propustiti najvažniju utrku F1 sezone, VN Monaca, koja se vozi isti dan. To je fantastična, ali gotovo suluda odluka: McLaren godinama nije nastupao na Indyju, Alonso nikada nije vozio na ovalnoj stazi i, objektivno, šanse za imalo relevantan rezultat ondje su minimalne. No, s emotivne strane odluka je ispravna i vraća u priču onaj zaboravljeni sportski element, piše Telesport.

09.04.2017. (10:09)

Formula 1: Hamilton osvojio Veliku nagradu Kine

Britanski vozač Lewis Hamilton u Mercedesu je bio prvi u drugoj utrci Svjetskog prvenstva Formule 1, voženoj za Veliku nagradu Kine u Šangaju. Drugi je Nijemac Sebastian Vettel u Ferrariju, treći Nizozemac Max Verstappen u Red Bullu. Hamilton i Vettel sad imaju po 43 boda. Sljedeća utrka je u Bahreinu, iduću nedjelju. Sky