Hrvatska minimalnom pobjedom protiv Armenije izborila Europsko prvenstvo - Monitor.hr
21.11.2023. (22:42)

Ajde više drame

Hrvatska minimalnom pobjedom protiv Armenije izborila Europsko prvenstvo

Sosa je u 43. minuti ubacio s lijeve strane te na prvoj stativi pronašao Budimira. Fantastični napadač Osasune glavom ju je spremio u prvi kut golmana Čančarevića. Turska je izjednačila protiv Walesa na 1:1. S tim rezultatom Hrvatska ide na drugo mjesto u skupini, a Turska ostaje na prvom. Možda je i bolje da nismo prvi u skupini, drugo mjesto nas svrstava u treću jakosnu skupinu, u kojoj su trenutačno Škotska, Nizozemska, Italija, Srbija i Slovenija. Index

Slične vijesti

12.07. (13:00)

Toči Joško, toči do vrha!

Hrvatska je odavno ispala s prvenstva, a i dalje se vrte reklame s reprezentativcima: ‘Tvrtke su ušle u svjestan rizik’

Reprezentacija se s Europskog prvenstva relativno brzo vratila kući, a kampanje još uvijek traju. Kompanije koje su platile oglašavanje tijekom Prvenstva, pojašnjava, željele su iskoristiti snažan emocionalni učinak koji ovakvo nogometno natjecanje ima na ljude, i svoje brendove povezati s pozitivnim emocijama koje ljudi doživljavaju zbog sportskih uspjeha. Jasno je da je splasnula euforija, no valja istaknuti da su oglašivači zakupili određeni oglasni prostor u medijima nadajući se što boljem plasmanu i gledanosti utakmica i sad ga moraju iskoristiti. Na internetu još uvijek mogu preinačiti svoje reklame dok na TV-u teško. Drugo je pitanje koliko naši sportaši zarade s reklamama. Hrvatska je relativno malo tržište a i ne radi se o globalnim kompanijama. No, honorari bi mogli iznositi nekoliko desetaka tisuća eura, kaže analitičar za Forbes.

25.06. (18:00)

Prati nas nesreća

Igrali smo se s vatrom: Kako je na Euru sreća konačno okrenula leđa Hrvatskoj

Ono što je sigurno – Hrvatska nije doživjela debakl, barem ne prema igri. Od dolaska Zlatka Dalića na klupu pišemo o tome kako Hrvatska ima pobjednički mentalitet, kako zna prelomiti sve one silne sitnice na svoju stranu u ključnim trenucima ključnih utakmica. U Katru je odigrala na svojoj razini jedino protiv Kanade i Maroka u utakmici za treće mjesto, u Rusiji je bila sjajna u grupnoj fazi, ali nije dobila niti jednu utakmicu nokaut faze u regularnom vremenu. Na posljednja dva Mundijala četiri puta je prolazila u nokaut fazi nakon penala i jednom nakon produžetka.

To je narav reprezentativnih turnira; ne pobjeđuju nužno najbolje momčadi već momčadi koje se najbolje snalaze u prelomnim trenucima. Dalić je stvorio kolektiv koji je iznimno motiviran, talentiran i koji je igrao sa slobodom i utakmice odlučivao jednako kroz čistu snagu volje koliko i taktičkom pripremom; taj pristup donio nam je finale i polufinale na dva Svjetska prvenstva, ali taj pristup nužno sa sobom donosi rizik ovakvog ishoda. Luka Kostić za tportal.

16.06. (13:00)

Mijenjaj taktiku pod hitno

Analiza: Ovo nije katastrofa Hrvatske, ovo je samo logičan ishod načina na koji igra godinama

Nije tajna da je ovo neka drugačija Španjolska, ali nije zgorega podebljati da je ovo prva velika pobjeda Španjolske s potpuno ne-španjolskim pristupom. Tko je imao veći posjed lopte? Hrvatska. Tko je imao bolje šanse? Hrvatska. Tko je, u konačnici, ostavio bolji dojam? Hrvatska. To sada djeluje kao prazna utjeha, ali Hrvatska se nije osramotila, unatoč groznom rezultatu. Španjolska je na čudan način odigrala poput Hrvatske, koja je na sličan način, budimo realni, stvorila sve svoje uspjehe između 2018. i 2023. Vatreni su pod Zlatkom Dalićem rijetko kada dominirali, rijetko kada u potpunosti kontrolirali utakmicama; uostalom, jedno finale, jedno polufinale Svjetskog prvenstva i jedno finale Lige nacije izboreni su bez jedne pobjede u nokaut fazi u regularnom dijelu utakmice. Hrvatska je na tim turnirima pokazala zavidnu razinu kontrole u krucijalnim trenucima utakmica. Luka Kostić za tportal.

08.06. (23:30)

Ajmo, naši!

U zadnjoj pripremnoj utakmici prije Eura Hrvatska dobila Portugal i pokazala se u odličnom izdanju

Hrvatska je u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči Europskog prvenstva pobijedila Portugal u Lisabonu 2:1. Strijelci za prvu pobjedu Hrvatske nad Portugalom u povijesti bili su Luka Modrić iz jedanaesterca te Ante Budimir. Za domaće je pogodio Diogo Jota (Index), Hrvatskoj sada slijedi nastup na Europskom prvenstvu, koje otvara u subotu, 15. lipnja utakmicom protiv Španjolske u Berlinu. Nakon toga joj u grupnoj fazi slijede još susreti protiv Albanije i Italije.

01.06. (11:00)

Još jedan ples

Za dva tjedna kreće Europsko prvenstvo u nogometu, Hrvatska prvu utakmicu igra 15. lipnja

Euro će otvoriti domaćin Njemačka i Škotska u Munchenu 14. lipnja, a odmah dan kasnije, u subotu će Hrvatska i Španjolska (skupina B) igrati na Olimpijskom stadionu u Berlinu. U srijedu, 19. lipnja igraju Hrvatska i Albanija u Hamburgu, a u ponedjeljak, 24. lipnja u Leipzigu igraju Hrvatska i Italija. Gol… Na Forumu je zasad tema, a uskoro će imati i cijeli podforum. Objavljena je i nova navijačka pjesma koju potpisuju Pero Galić iz Opće Opasnosti i Tiho Orlić (Index).

16.10.2023. (00:40)

Još jedan hladan tuš

Hrvatska izgubila i od Walesa, Dalić: Ja sam kriv

Wales je u Cardiffu slavio golovima Wilsona u 47. i 60. minuti dok je Hrvatskoj nadu vratio Pašalić u 75. minuti. Hrvatska do kraja kvalifikacija igra s Latvijom i Armenijom, ali više ne odlučuje sama o sebi jer je Turska pobijedila Latviju. Dalić je nakon poraza od Turske promijenio sastav za ovu utakmicu i od prve minute krenuo je s Majerom na lijevom krilu, Vidom umjesto Šutala te Juranovićem na desnom beku. No, baš ništa se nije promijenilo u igri Hrvatske u odnosu na utakmicu s Turskom. Dapače, izgledala je još slabije. Index Hrvatska je sada ugrozila i direktan plasman na Europsko prvenstvo. Turska je vodeća sa 16 bodova. Dalićev sastav ima 10 bodova, kao i Wales, a obje reprezentacije do kraja kvalifikacija moraju odigrati dvije utakmice. Zlatko Dalić je preuzeo odgovornost za poraz (Index)

13.10.2023. (00:30)

Ili samo najbolji ili baš loši, nema sredine

Turci u Osijeku šokirali loše Vatrene, Hrvatskoj poništen kazneni udarac

Prvi je ovo poraz Hrvatske u kvalifikacijama za EURO te vodeća Turska sada ima tri boda više, s tim da Hrvatska ima utakmicu manje. Hrvatska je odigrala vrlo loše prvo i bolje drugo poluvrijeme, a dvoboj je odlučen u 30. minuti kada je veliku pogrešku napravio hrvatski vratar Livaković koji je istrčao, a lako ga je prebacio i za tri boda Turske pogodio Yilmaz. Bila je ovo daleko najgora utakmice Hrvatske u ovim kvalifikacijama i momčad Zlatka Dalića može biti i sretna da je izgubila samo minimalnim rezultatom. Sportklub

09.09.2023. (00:38)

Rutinski

Petarda protiv Latvije u kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo

Na rasprodanoj Rujevici odigran je susret 5. kola skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Prvi gol zabio je već u trećoj minuti Petković iz slobodnjka. Na 2:0 zabija Ivanušec u 13. minuti, Petković povisuje u 43-oj, za 4:0 zabija Kramarić u 68. a na 5:0 i točku na i stavlja Pašalić. Na tablici smo trenutno iza Turske, a još nas čeka utakmica s Armenijom u ponedjeljak. Index

15.06.2023. (01:22)

Idemo dečki do kraja

Hrvatska pobijedila Nizozemsku za finale Lige nacija

Pobjednik ove utakmice plasirat će se u finale natjecanja u kojem će u nedjelju igrati protiv boljeg iz susreta u kojem se sastaju Španjolska i Italija. Istog dana igra se i utakmica za broncu. Nizozemska je povela u 34. minuti. Strijelac je Donyell Malen. Odigrali su Nizozemci akciju po desnoj strani, a Wieffer je proslijedio loptu do usamljenog Malena na lijevoj. Nizozemski napadač neobranjivo je pogodio dalji kut Livakovićevog gola. U 53. dosuđen je penal za Hrvatsku nakon povlačenja Modrića. Andrej Kramarić pucao je po sredini iz jedanaesterca i poravnao rezultat. Strijelac drugog gola bio je Mario Pašalić u 73. minuti. Ivanušec je ubacio s lijeve strane, a Pašalić se našao na pravom mjestu pred golom i udarcem iz prve pogodio za preokret! Nizozemci zabijaju u samoj završnici i odvode utakmicu u produžetke. Tamo je za 2:3 zabio Petković. Pritisci se nastavljaju, a za 2:4 pogađa Modrić iz drugog penala. Bilo bi i 2:5, ali Petkovićev zadnji gol nije priznat zbog zaleđa. Index

18.12.2022. (20:00)

Uveo je u stožer Ćorluku, igrača kojeg su svi, pa i Modrić, smatrali šefom, kako na terenu tako i izvan njega

Ključan uzlet u karijeri Dalić duguje Ćiri Blaževiću, a pomogla mu je i sudska demontaža Mamića

Izbornik Vatrenih, Zlatko Dalić, objavio konačni popis igrača za Svjetsko  prvenstvo u Kataru — Bjelovar.live

Svojim svjesnim, gotovo depersonaliziranim vodstvom hrvatske nogometne reprezentacije prepunoj zvijezda Zlatko Dalić je, kako se pokazuje, uspio doći do izvanserijskog rezultata koji počinje imati i širi društveni utjecaj. Nacional otkriva što se nalazi u pozadini njegova trenerskog refleksa i stručnosti, te socijalne inteligencije kojom je hrvatsku reprezentaciju doveo u središte pozornosti svjetskih medija. “Kad je Ćiro Blažević došao za trenera Varteksa, ja sam bio sportski direktor kluba i s njim sam radio dvije godine. Te dvije godine su veliko bogatstvo. Bez njega, moj trenerski put ne bi išao ovim tempom”, rekao je Dalić. Kad je Dalić postao izbornik, mediji su pisali kako je tada još moćni Zdravko Mamić bio izvan sebe kada je čuo za tu odluku HNS-a, dok blaža verzija kaže kako “nije bio protiv Dalića, već je htio zaštititi Čačića”. Nacional