Karin: Hrvatska reprezentacija je moćna - Monitor.hr
23.09.2022. (13:00)

Do prvog poraza

Karin: Hrvatska reprezentacija je moćna

Prvi put u povijesti naša je momčad povezala tri pobjede nad top 10 reprezentacija na svijetu. Uzmemo li u obzir i onaj poljudski remi protiv Francuske, nikad nije povezala četiri ovako značajna skalpa, čak ni na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Protiv Danske je nastavila s dobrim igrama i pokazala da pobjede u prošlom ciklusu nisu bile slučajan plod trenutne inspiracije momčadi i sreće. S obzirom na to da je riječ o natjecanju koje je uvijek izazivalo samo frustraciju kod Dalića, momčadi i navijača, vezani uspjesi u Ligi nacija su vrlo važni za samopouzdanje momčadi, koja konačno u kontinuitetu igra kao svjetski viceprvak. Pobjeda protiv Danske možda nije bila najatraktivnija moguća, ali Hrvatska je pokazala da veći dio susreta može tehnički i taktički igrati na najvišoj mogućoj razini. Vice Karin za Index.

Slične vijesti

21.11.2023. (22:42)

Ajde više drame

Hrvatska minimalnom pobjedom protiv Armenije izborila Europsko prvenstvo

Sosa je u 43. minuti ubacio s lijeve strane te na prvoj stativi pronašao Budimira. Fantastični napadač Osasune glavom ju je spremio u prvi kut golmana Čančarevića. Turska je izjednačila protiv Walesa na 1:1. S tim rezultatom Hrvatska ide na drugo mjesto u skupini, a Turska ostaje na prvom. Možda je i bolje da nismo prvi u skupini, drugo mjesto nas svrstava u treću jakosnu skupinu, u kojoj su trenutačno Škotska, Nizozemska, Italija, Srbija i Slovenija. Index

16.10.2023. (00:40)

Još jedan hladan tuš

Hrvatska izgubila i od Walesa, Dalić: Ja sam kriv

Wales je u Cardiffu slavio golovima Wilsona u 47. i 60. minuti dok je Hrvatskoj nadu vratio Pašalić u 75. minuti. Hrvatska do kraja kvalifikacija igra s Latvijom i Armenijom, ali više ne odlučuje sama o sebi jer je Turska pobijedila Latviju. Dalić je nakon poraza od Turske promijenio sastav za ovu utakmicu i od prve minute krenuo je s Majerom na lijevom krilu, Vidom umjesto Šutala te Juranovićem na desnom beku. No, baš ništa se nije promijenilo u igri Hrvatske u odnosu na utakmicu s Turskom. Dapače, izgledala je još slabije. Index Hrvatska je sada ugrozila i direktan plasman na Europsko prvenstvo. Turska je vodeća sa 16 bodova. Dalićev sastav ima 10 bodova, kao i Wales, a obje reprezentacije do kraja kvalifikacija moraju odigrati dvije utakmice. Zlatko Dalić je preuzeo odgovornost za poraz (Index)

13.10.2023. (00:30)

Ili samo najbolji ili baš loši, nema sredine

Turci u Osijeku šokirali loše Vatrene, Hrvatskoj poništen kazneni udarac

Prvi je ovo poraz Hrvatske u kvalifikacijama za EURO te vodeća Turska sada ima tri boda više, s tim da Hrvatska ima utakmicu manje. Hrvatska je odigrala vrlo loše prvo i bolje drugo poluvrijeme, a dvoboj je odlučen u 30. minuti kada je veliku pogrešku napravio hrvatski vratar Livaković koji je istrčao, a lako ga je prebacio i za tri boda Turske pogodio Yilmaz. Bila je ovo daleko najgora utakmice Hrvatske u ovim kvalifikacijama i momčad Zlatka Dalića može biti i sretna da je izgubila samo minimalnim rezultatom. Sportklub

09.09.2023. (00:38)

Rutinski

Petarda protiv Latvije u kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo

Na rasprodanoj Rujevici odigran je susret 5. kola skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Prvi gol zabio je već u trećoj minuti Petković iz slobodnjka. Na 2:0 zabija Ivanušec u 13. minuti, Petković povisuje u 43-oj, za 4:0 zabija Kramarić u 68. a na 5:0 i točku na i stavlja Pašalić. Na tablici smo trenutno iza Turske, a još nas čeka utakmica s Armenijom u ponedjeljak. Index

15.06.2023. (01:22)

Idemo dečki do kraja

Hrvatska pobijedila Nizozemsku za finale Lige nacija

Pobjednik ove utakmice plasirat će se u finale natjecanja u kojem će u nedjelju igrati protiv boljeg iz susreta u kojem se sastaju Španjolska i Italija. Istog dana igra se i utakmica za broncu. Nizozemska je povela u 34. minuti. Strijelac je Donyell Malen. Odigrali su Nizozemci akciju po desnoj strani, a Wieffer je proslijedio loptu do usamljenog Malena na lijevoj. Nizozemski napadač neobranjivo je pogodio dalji kut Livakovićevog gola. U 53. dosuđen je penal za Hrvatsku nakon povlačenja Modrića. Andrej Kramarić pucao je po sredini iz jedanaesterca i poravnao rezultat. Strijelac drugog gola bio je Mario Pašalić u 73. minuti. Ivanušec je ubacio s lijeve strane, a Pašalić se našao na pravom mjestu pred golom i udarcem iz prve pogodio za preokret! Nizozemci zabijaju u samoj završnici i odvode utakmicu u produžetke. Tamo je za 2:3 zabio Petković. Pritisci se nastavljaju, a za 2:4 pogađa Modrić iz drugog penala. Bilo bi i 2:5, ali Petkovićev zadnji gol nije priznat zbog zaleđa. Index

18.12.2022. (20:00)

Uveo je u stožer Ćorluku, igrača kojeg su svi, pa i Modrić, smatrali šefom, kako na terenu tako i izvan njega

Ključan uzlet u karijeri Dalić duguje Ćiri Blaževiću, a pomogla mu je i sudska demontaža Mamića

Izbornik Vatrenih, Zlatko Dalić, objavio konačni popis igrača za Svjetsko  prvenstvo u Kataru — Bjelovar.live

Svojim svjesnim, gotovo depersonaliziranim vodstvom hrvatske nogometne reprezentacije prepunoj zvijezda Zlatko Dalić je, kako se pokazuje, uspio doći do izvanserijskog rezultata koji počinje imati i širi društveni utjecaj. Nacional otkriva što se nalazi u pozadini njegova trenerskog refleksa i stručnosti, te socijalne inteligencije kojom je hrvatsku reprezentaciju doveo u središte pozornosti svjetskih medija. “Kad je Ćiro Blažević došao za trenera Varteksa, ja sam bio sportski direktor kluba i s njim sam radio dvije godine. Te dvije godine su veliko bogatstvo. Bez njega, moj trenerski put ne bi išao ovim tempom”, rekao je Dalić. Kad je Dalić postao izbornik, mediji su pisali kako je tada još moćni Zdravko Mamić bio izvan sebe kada je čuo za tu odluku HNS-a, dok blaža verzija kaže kako “nije bio protiv Dalića, već je htio zaštititi Čačića”. Nacional

15.12.2022. (23:00)

I bronca sjaji, zar ne?

Nogomet i nacionalizam: gigant bez pravog stadiona

Nogomet je u Hrvatskoj velika stvar, neodvojiva od politike i nacije i to još iz vremena Jugoslavije. Nogometna država je projekt prvog hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana koji je kroz klupsku i reprezentativnu scenu bildao nacionalni identitet, ali i brend države u svijetu. I danas su nogomet i nacionalizmi neraskidivo vezani na području bivše Jugoslavije. Potvrdilo se to i u slučaju provokativnog vratara kanadske reprezentacije Milana Borjana sklonog parolama o takozvanoj Srpskoj Krajini s jedne strane i hrvatskih navijača naoružanih neukusnim traktor-transparentima s druge. No, bilo bi pogrešno i štetno ne spomenuti i brojne iskrene komentare podrške hrvatskoj reprezentaciji koji su došli, što putem društvenih mreža, što putem klasičnih medija iz Srbije i Bosne i Hercegovine. Usprkos pogoršanim odnosima Hrvatske s tim susjednim državama, poruka „Srećno, komšije!“ nije bila rijetkost pod najavama utakmice s Argentinom. DW

10.12.2022. (20:00)

Slučaj s euforijom je da ona ne traje dugo, a nakon nje dolazi praznina

Žarko Puhovski: “Ovo je prvenstvo u nacijama, nogomet je drugorazredno pitanje”

VIDEO Srpski komentator urlao od sreće na Neymarov gol, a onda je zabio Petković: Ovo morate čuti

Puhovski smatra i da je euforija oko nogometa umjetna. “Slavili su i ljudi u Petrinji koji već dvije godine žive u tim pljesnjivim izbama, ali su to tad zaboravili. Slučaj s euforijom je da ona ne traje dugo, a nakon nje dolazi praznina. Bilo je divno, a onda je puknuo balon i opet sam se probudio u nekom plehu umjesto u svojoj kući”, govori. “Jedan broj ljudi je zaista zadovoljan reprezentacijom, a onda se sjetite da su oni iz te organizacije napravili organizaciju HDZ-a pa je veselje malo manje. Onda smo vidjeli da se oni popnu na stolce i urlaju Thompsona. U većini europskih država sportaši se zalažu za ljudska prava… To je kod nas nezamislivo. Zamislite hrvatskog nogometaša koji bi bio ljevičar. Nota bene, ni Grbin nije ljevičar, mi ljevičara u Hrvatskoj nemamo”, kaže Puhovski. Tportal

09.12.2022. (23:00)

Još jedno svjetsko čudo

Kostić: Možda ne igramo atraktivno, ali smo kraljevi nokaut faza

I tako smo imali priliku gledati dvije organizirane momčadi koje su se međusobno poništile. Ni jedni ni drugi nisu gubili glavu, ni jedni ni drugi nisu gubili kontrolu. Činilo se da smo se takvih hrvatskih poluvremena od 2018. do danas nagledali stotinu puta. U nastavku se klackalica, polako ali sigurno, počela pomicati na brazilsku stranu. Činjenica ostaje da je ova Hrvatska na velikim turnirima strašno, gotovo nemoguće, teška za pobijediti. No, zato ne stvaramo ni šanse. Evo još jednog pitanja: nezaustavljiva sila ili nepomični objekt? Odgovor je, kao i uvijek, negdje u sredini. Hrvatska je izjednačila nakon što je gubila jer naravno da će Hrvatska, neobjašnjiva Hrvatska, reprezentacija zbog koje pucaju analitički modeli i zbog koje se novinari pitaju znaju li išta o sportu o kojem pišu, ostati neporažena. Luka Kostić za Telesport.

09.12.2022. (19:46)

Brazilci, jel plešete?

Hrvatska na penale prošla u polufinale

S prvim favoritom za naslov Hrvatska se sučelila u Al Rayyanu na stadionu Education City, a pobjednik ovog dvoboja izborit će mjesto među četiri posljednje momčadi natjecanja i ogled protiv boljeg iz susreta Argentine i Nizozemske. Hrvatska je dobro igrala, stvarala šanse, ali i branila se u oba poluvremena. U produžecima smo na žalost pokleknuli i primili gol. Neymar se odlično snašao, prošao Sosu, prošao Livakovića i zakucao loptu pod gredu. Petković zabija za infartkno izjednačenje u 117. minuti. Ide se još jednom na penale. Prvi je zabio Vlašić, Livaković brani. Drugi je pogodio Majer, treći Modrić. Siguran je i Oršić. Njihov četvrti pogađa stativu i vodi svoje natrag na Copacabanu. Index