Mitas 4 Islands: Utrka 500 biciklista preko Krka, Cresa, Raba i Lošinja - Monitor.hr
12.04.2018. (08:16)

Žbica s pogledom

Mitas 4 Islands: Utrka 500 biciklista preko Krka, Cresa, Raba i Lošinja

Nećemo reći da je ovo utrka za svakoga jer nije, nećemo reći da je ovo najteža utrka u povijesti – vjerojatno nije, nećemo reći da je ovo najljepša utrka, ali jest jedinstvena utrka u svijetu brdskog biciklizma i najvažnija utrka u Hrvatskoj i šire – kažu organizatori utrke Mitas 4 Islands koja se upravo održava na kvarnerskim otocima – Krku, Cresu, Rabu i Lošinju. Utrka se održava od jučer pa do subote, biciklisti će prijeći 270 kilometara tehničkih uspona i spusteva, a sudjeluje 500 natjecatelja. Jučer su u utrci na Krku Hrvati bili najbolji u kategoriji Masters – Ivica Mesarić i Pavao Roset iz tima Husqvarna MTB. Facebook

Slične vijesti

08.07. (17:20)

Bike park na 25 minuta od Zagreba

20.02. (19:00)

Za lagodniji đir po gradu

Covid + Inflacija = gradske vožnje na biciklu za one koji tek počinju

Kad inflacija jača, bicikli se izvlače iz prašnjavih spremišta ili pak kupuju po prvi puta nakon više godina i tankiranje se zamjenjuje pedaliranjem. Uslijed većih gužvi stvara se jedan opći kolaps i na biciklističkim prometnicama. Biker portal donosi par savjeta kako se ponašati u prometu, pogotovo za početnike, kojih ima svake godine (a ove će ih vjerojatno biti i više): spustiti sjedalo toliko da se može s obje noge stati na zemlju, podesiti brzine na srednje lagano, pripaziti kod penjanja na više razine pločnika, ne prenapumpati gume, a valja se prigodno i obući. Kod kočenja koristiti i prednju i zadnju kočnicu, birati rute koje su kraće i praktičnije, obavezno imati zvonce i za početak izbjegavati nositi košarice.

26.06.2021. (14:30)

Mali savjeti velikih majstora

Kupovina rabljenog bicikla – na što pripaziti

Biker.hr donosi niz savjeta što valja provjeriti kako bi utvrdili ispravnost rabljenog bicikla koji namjeravate kupiti. Kod prodavača bi trebalo raspitati se ili sam/s nekim stručnim napraviti inspekciju, i to za iduće stavke:

Ispisivanje povijesti

Fantastični Slovenac osvojio Tour de France kao najmlađi biciklist kojem je to uspjelo još od 1904. godine

Slovenac Tadej Pogačar (UAE Emirates) osvojio je žutu majicu za najboljeg u ukupnom poretku Tour de Francea koji je završio u nedjelju u Parizu, a postao je najmlađi biciklist (22) kojem je to pošlo za rukom od 1904. godine te prvi Slovenac koji je u tome uspio. U 117 godina utrke, mlađi od njega bio je samo Henri Cornet. Također je osvojio točkastu majicu za najboljeg penjača, a i bijelu majicu za najboljeg vozača mlađeg od 25 godina. Tportal