Odličan derbi u Splitu: Hajduk vodio 1:0 do 89. minute, završilo - 2:2 - Monitor.hr
21.10.2017. (19:46)

Nogomet vrijedan gledanja

Odličan derbi u Splitu: Hajduk vodio 1:0 do 89. minute, završilo – 2:2

U derbiju 13. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Dinama odigrali 2-2 (1-0), a u dramatičnoj završnici su pala čak tri gola. Hajduk je do 89. minute vodio s 1-0 pogotkom Ante Ercega (38) i bio na pragu velike pobjede, da bi Dinamo u dvije minute preokrenuo na 2-1 golovima Filipa Benkovića (89) i Angela Henriqueza (90+1), a triler na Poljudu okončao je u 94. minuti pogodak Ercega s bijele točke. Ovdje videi golova. Sportske novosti

Slične vijesti

02.03. (09:00)

Zaslužili su crveni karton

Topić o VAR skandalu koji potresa HNS: Uhvaćen(i) u laži

Naknadno snimljeni zapis javnosti je predstavljen kao original. To je suština ove priče. Bruno Marić u jednom trenutku pokazuje snimku spornog zaleđa iz Varaždina i govori da je odluka ispravno donesena. Nakon toga objašnjava da nema dokaz zbog nemogućnosti pristupa serveru, ali traži da mu se vjeruje. Cijeli proces suđenja svodi se na samo jednu stvar: povjerenje.

Snimka sa suprotne strane na koju se Marić poziva ne postoji. VAR sustav u Hrvatskoj je zastarjela olupina, produkcijske razine su skromne, i radi se s onime što se ima, a to su snimke s iste tribine. Pogreške se događaju i u Engleskoj koja ima bolji sustav, više kamera, jaču rezoluciju i bolju obučenost tehničkog osoblja, ali neosporno je da je VAR u Varaždinu povukao liniju s igrača koji nije bio zadnji čovjek obrane. Problem je to što nitko nije priznao da je linija povučena s pogrešnog igrača; ona koja Uremoviću prolazi kroz noge, a ne preko kopačke.

Ako se tvrdoglavo inzistira na pogrešnoj slici i ako se oslanja na fantomske dokaze koji bi to trebali potvrditi, onda je teško vjerovati da je pogreška slučajna. Mihovil Topić za Telesport.

22.07.2023. (00:00)

Krenulo ludilo

Hajduk u prvoj utakmici sezone na Maksimiru preokrenuo protiv Dinama

Počela je nova sezona HNL-a, a na premijeri prvenstva i u najvećem hrvatskom derbiju nogometaši Hajduka su nakon preokreta, na maksimirskom stadionu, svladali Dinamo 2-1 (0-1). Dinamo je poveo u 35. minuti kada je strijelac bio Bruno Petković. Preokret je uslijedio u nastavku susreta. Marko Livaja je izjednačio u 74. minuti, dok je Rokas Pukštas u 93. zabio za 2-1 i pobjedu Hajduka. HRT

12.03.2022. (16:00)

Vrijeme kad nije bilo romantike

Holiga: HNL, dijete rata

Kažu da zdrav čovjek ima tisuću želja, a bolestan samo jednu. Kao tinejdžer i dijete onih ‘pravih’ boomera vjerovao sam da moja generacija te ‘bolesne’ 1992. — zbuksana po skloništima, ograničena policijskim satovima i zamračenjima, u vječnoj strepnji od nečega što nije mogla sasvim ni pojmiti da bi se toga bojala onoliko koliko se trebalo bojati — žudi za samo jednom stvari: ‘normalnim’ životom. Dakle, prvim putenim iskustvima, pijanstvima, pobunama protiv autoriteta, punkom, grungeom i, naravno, nogometnim utakmicama. Jer što je normalnije od normalne nogometne lige s igračkim idolima, navijačima, rivalstvima, srećom i tugom zbog rezultata ‘svojih’, prepirkama zbog sudačkih nepravdi, snova o trofejima i uspjesima za pamćenje? Aleksandar Holiga za Telesport.

27.05.2019. (01:32)

Vječiti derbi

HNL: Dinamo pobijedio Hajduk 3-1

Dinamo je pobijedio Hajduk u derbiju 3-1 i tako ga gurnuo na četvrto mjesto budući da je Osijek slavio protiv Intera također s 3-1. Dva gola dao je Gavranović, a jedan Hajrović dok je s druge strane počasni gol postigao Mijo Caktaš i postao najbolji strijelac HNL-a.

16.05.2019. (08:30)

I tako svaki put odsad

Bravo za HNS: Ispraznili Dinamov sjever zbog “šugave Rijeke pune Srba”

Disciplinski sudac HNL-a kaznio je Dinamo zbog navijanja BBB-a na utakmici protiv Rijeke na Rujevici kad su BBB-i uzvikivali “Šugava Rijeko puna si Srba ne brini Rijeko ima jos vrba”, što i inače rade. Sudac Klakočer kaznio je Dinamo s 10.000 kuna, a navijače zatvaranjem sjeverne tribine na prvoj idućoj domaćoj utakmici, što bi bilo protiv Hajduka. Novi list

14.05.2019. (18:00)

HNS predstavio VAR, počinje se koristiti na proljeće 2020. godine

24.12.2018. (19:30)

Oko VARovo

VAR u HNL-u od iduće sezone

Video tehnologija VAR bit će testirana ove sezone u HNL-u na nekim utakmicama, a od iduće sezone ova video-pomagala nogometnim sucima bit će obavezna za svim utakmicama. Trošak je do milijun i pol dolara, 80% pokrit će FIFA, a ostatak HNS. Klubovi moraju omogućiti samo prostoriju za VAR suce na stadionu. 24 sata

02.06.2018. (22:53)

U uzvratnoj utakmici dodatnih kvalifikacija za HT Prvu ligu Varaždin je na svom stadionu pobijedio Istru s minimalnih 1:0, ali s ukupnih 3:2 gosti su ostali u Prvoj ligi

13.05.2018. (23:23)

U praktički vaterpolo utakmici (vidi slike) Gorica je postala novi član Prve HNL!